“Rīgas mežu” dārznieki stāda krāšņās vasaras puķu dobes; Rīgu greznos 54 tūkstoši 233 šķirņu ziedi

 

SIA „Rīgas meži” daļas „Dārzi un parki” dārznieki šonedēļ uzsākuši krāšņo vasaras ziedu dobju stādīšanu Rīgas parkos – pavisam parkos tiks izveidoti 77 ziedu mākslas darbi, iestādot vairāk nekā 54 tūkstošus ziedaugu.

 Šodien Esplanādē, Brīvības bulvāra un Elizabetes ielu stūrī, de Tolli pieminekļa pakājē iepretim viesnīcai “Latvija” stādītas vairāku šķirņu salvijas. Vakar, sadarbībā ar Atbalsta grupa HIV inficētajiem un AIDS slimniekiem Biedrību "AGIHAS" iestādīta dobe lentītes formā iepretim Pulvertornim.

Dobes galvenokārt tiek veidotas līdzīgā stilistikā – formā lakoniskas, bet ar ļoti lielu - 233 sugu un šķirņu dažādību. Dārzu mākslā mode mainās un grūti kopjamus ornamentus, kas teju ik pārdienu jācērp, lai noturētu vietā, nomaina formu un faktūru saspēle. Stādīšana notiek pēc detalizēti izstrādātiem projektiem.

Bet pie Brīvības pieminekļa jau tradicionāli tiks stādītas vasaras puķu dobes stilizēta Latvijas karoga formā, krāsu toņos un proporcijās. Ļoti grezna plānota arī dobe Nacionālās Operas un Baleta skvērā Kanālmalas apstādījumos.

Pavisam Rīgas parkos tiks iestādītas 77 dobes, ziedu vāzes, grozi un piramīdas Neatkarības laukumā, Pils laukumā, Līvu laukumā, Bastejkalnā, citur Kanālmalas apstādījumos, Vērmanes dārzā, Ziedoņdārzā, Kronvalda parkā, Esplanādē, kā arī Uzvaras parkā un Arkādijas parkā Pārdaugavā, Zemitāna laukumā, Ziemeļblāzmas parkā, Mežaparkā, Spīķeru kvartālā un citviet Rīgas apkaimēs.

Parkos joprojām krāšņi zied tulpes, narcises un citas sīpolpuķes. Pavasara ziedu un sīpolpuķu stādījumu pakāpeniska nomaiņa ar vasaras puķēm šogad ilgs no maija sākuma līdz jūnija sākumam. Kā ik gadu, laistot, mēslojot un gādīgi apčubinot augus, iecerētās kompozīcijas kļūst manāmas jau jūnija beigās, bet jūlijā, augustā un septembrī tās ir pilnbriedā. Vasaras puķu stādījumi priecē rīdziniekus un pilsētas viesus līdz pat oktobra beigām.

Jāpiemin, ka rekonstruētajā Kr.Barona ielā atgriezušās ziedu vāzes. Tajās šogad tika stādītas nevis puķes, bet kokaugi – jau iestādīti 630 dažādu šķirņu košumkrūmi.

Ieskatam: Dobju plāni Operas skvērā un pie Brīvības pieminekļa, iestādītā dobe pie Pulvertorņa, iestādītā dobe pie viesnīcas “Latvija” un skatā no augšas (bildes kreisajā pusē – “Rīgas mežu” arboristu filigrānais darbs, Brīvības bulvāra liepu aleja), kā arī šodien joprojām krāšņi ziedošās sīpolpuķes


Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir Rīgas mežu misija, vīzija un vērtības. Balsts fons un zaļi burti

18.04.2024.

Apstiprināta RĪGAS MEŽU pirmā Ilgtspējīgas attīstības stratēģija

Lai nodrošinātu atbildīgu un pēctecīgu uzņēmuma pārvaldību un ilgtspējīgu attīstību, lai jaunā kvalitātē rūpētos par rīdziniekiem, galvaspilsētas viesiem un tās apkārtnes iedzīvotājiem, kā arī, lai...

Attēlā ir informācija par Rīgas mežu 2023.gada finanšu rādītājiem

17.04.2024.

2023. gads uzņēmumā RĪGAS MEŽI – turpinājums stabilai un ilgtspējīgai izaugsmei

SIA “Rīgas meži” 2023. gadā sekmīgi izpildīja budžetu un sasniedza īpašnieka jeb Rīgas domes noteiktos finanšu mērķus, nodrošinot uzņēmuma finanšu stabilitāti un ilgtspējīgu attīstību – liecina 15....

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...