“Rīgas mežu” arboristi un dārznieki vēl pirms pavasara sakopuši teju 400 koku vainagus

Rīgas pašvaldības SIA “Rīgas meži” daļas “Dārzi un parki” Rīdzenes iecirkņa arboristi un dārznieki pabeiguši dekoratīvo koku vainagu kopšanu 389 kokiem - ikgadējos liepu vainagu kopšanas darbus Brīvības bulvārī, laukumā ap Brīvības pieminekli, Ziedoņdārzā, Mežaparkā Atpūtas alejā, kā arī gobas Esplanādē, 11.novembra krastmalā un Nacionālās Operas un baleta skvērā. 

Ikgadējie liepu, gobu un citu koku vainagu dekoratīvās kopšanas darbi šogad veikti netipiski agri – vēl pirms astronomiskā pavasara iestāšanās. Parasti šādi darbi marta otrajā pusē tiek tikai uzsākti.

Vēsturiskā Rīgas pilsētas centrālā liepu aleja Brīvības bulvārī ielas posmā no Elizabetes ielas līdz Raiņa bulvārim regulāri jākopj, lai to saglabātu nākamajām paaudzēm. Alejā esošie koki (Tilia europaea) tiek veidoti kā četras atsevišķas rindas, formējot vainagu augsta dzīvžoga veidā. “Rīgas meži” speciālisti aprēķinājuši, ka virsmas plakne šiem cirpšanas darbiem ir 1 ha!

Savukārt liepu lokā ap Brīvības pieminekli tika veikta koku vainagu cirpšana ar polardēšanas metodi – mākslīgu, bet kokam veselīgu vainaga veidošanas paņēmienu ar regulāru zaru apgriešanu vienā un tajā pašā vietā, veidojot bumbai līdzīgu zara paresninājumu, kas arī bezlapu periodā izskatās dekoratīvi. Vasarā liepas sakuplo kā biezas, zaļas bumbas.

Ar identisku paņēmienu jau februāra sākumā tika ieveidoti 51 liepas vainagi alejai Ziedoņdārza parkā no A.Čaka ielas puses un ap strūklaku.

Tāpat uzsākta koku vainagu sakopšana, izgriežot bojātus un sausus zarus, kā arī citi koku un krūmu vainagu sakopšanas pasākumi. Tieši pateicoties šiem darbiem pērn par spīti bieži stipram vējam vai pat vētrām Rīgas parkos bija maz lūzušu koku vai zaru.

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir Rīgas mežu misija, vīzija un vērtības. Balsts fons un zaļi burti

18.04.2024.

Apstiprināta RĪGAS MEŽU pirmā Ilgtspējīgas attīstības stratēģija

Lai nodrošinātu atbildīgu un pēctecīgu uzņēmuma pārvaldību un ilgtspējīgu attīstību, lai jaunā kvalitātē rūpētos par rīdziniekiem, galvaspilsētas viesiem un tās apkārtnes iedzīvotājiem, kā arī, lai...

Attēlā ir informācija par Rīgas mežu 2023.gada finanšu rādītājiem

17.04.2024.

2023. gads uzņēmumā RĪGAS MEŽI – turpinājums stabilai un ilgtspējīgai izaugsmei

SIA “Rīgas meži” 2023. gadā sekmīgi izpildīja budžetu un sasniedza īpašnieka jeb Rīgas domes noteiktos finanšu mērķus, nodrošinot uzņēmuma finanšu stabilitāti un ilgtspējīgu attīstību – liecina 15....

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...