“Rīgas Mežu” apsaimniekotajā Kronvalda parkā atjaunos dravniecības tradīciju – pilsētvidē uzstādīs Bišu dori

Ceturtdien, 2022.gada 15.septembrī, plkst. 15.00, “Rīgas Mežu” daļas “Dārzi un parki” apsaimniekotajā Kronvalda parkā notiks pasākums “Bišu dore Rīgai”. Tā laikā tiks atjaunota sena dravniecības tradīcija – tiks uzstādīta Rīgā pirmā Bišu dore jeb speciāls, dabīgi veidots dobums bitēm.

Radot un rādot jaunu stāstu par senu dravniecības tradīciju, notiks Bišu dores pacelšana – tā tiks nostiprināta parkā augošā senā kļavā, kas atrodas netālu no Kukaiņu mājas, iepretim Rīgas Brīvostas pārvaldes ēkai, otrpus kanālam. Tāpat pasākuma laikā notiks iepriekš ievākta doru medus degustācija.

Bišu dores pasākums tiek rīkots, lai piesaistītu un izglītotu sabiedrību par dravniecību, tās mērķiem un lomu, īpaši pilsētvidē, kā arī, lai vairotu cilvēku izpratni par šo dabai tik nozīmīgo tematu. Tāpat Bišu dores uzstādīšana atbilst “Rīgas Mežu” filozofijai – veicināt dabīgāku elementu ienākšanu pilsētvidē, īstenot ilgtspējīgāku teritoriju apsaimniekošanu, kā arī dažādot brīvā laika pavadīšanas iespējas sabiedrībai “Rīgas Mežu” apsaimniekotajos parkos un citviet pilsētvidē.

Pasākumu organizē biedrība "Cirgale" sadarbībā ar SIA “Rīgas Meži”.

Par SIA “Rīgas Meži”

SIA “Rīgas Meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums, kas apsaimnieko galvaspilsētai piederošos mežus, dārzus un parkus. Uzņēmums pārziņā ir 62 000 ha meži, 399 ha Rīgas parki un apstādījumi (125 objekti), kā arī kultūras un atpūtas parks “Mežaparks” (385 ha). “Rīgas Meži” rūpējas par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai.

Uzņēmumā ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmums īsteno vides izglītības programmu “Zaļā klase”.

“Rīgas Mežu” objekti atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.

Uzņēmums ievēro labas korporatīvās pārvaldības un ilgtspējas principus. Tam ir piešķirti starptautiskie sertifikāti, kas apliecina atbildīgu mežu apsaimniekošanu, kā arī to, ka mežu produkcija sabiedrībai sniedz sociālos, vides un ekonomiskos ieguvumus.

2021.gada septembrī "Rīgas Mežiem" Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Savukārt 2021.gada decembrī uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”. 2022.gadā “Rīgas Meži” pirmo reizi uzņēmuma vēsturē piedalījās Ilgtspējas indeksā un ieguva Sudraba kategorijas balvu.

Papildinformācijai:

Ieva Bērziņa

SIA “Rīgas Meži”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

29215857

[email protected]

www.rigasmezi.lv

https://www.facebook.com/RigasMezi

https://www.facebook.com/RigasDarziParki

 

 

Mārcis Bauze-Krastiņš

Biedrība “Cirgale”

26177087

[email protected]

Citi raksti

Skatīt visus

Sarunu festivāla LAMPA plakāts

18.06.2024.

RĪGAS MEŽI sarunu festivālā LAMPA aicina uz diskusiju “Vai var pārdot svaigu gaisu?”

“Koksne mežā nav vienīgā vērtība! Atbildīgs meža apsaimniekotājs plāno un uztur arī citas dabas vērtības, no kurām ir vai nākotnē būs iespējams nopelnīt,” tā apgalvo SIA “Rīgas meži” valdes...

Bērna zīmējums

17.06.2024.

RĪGAS MEŽI sadarbībā ar Ziedoņa muzeju izsludina Krāsaino pasaku atstāstu un zīmējumu konkursu

SIA “Rīgas meži” sadarbībā ar Ziedoņa muzeju aicina bērnus piedalīties Krāsaino pasaku atstāstu un zīmējumu konkursā. Tajā jo īpaši tiek aicināti piedalīties Rīgas dažādu apkaimju un biedrību...

Pieci cilvēki stāv pie plāksnes uz molberta, blakus plīvo karogs, fonā ēka

20.05.2024.

RĪGAS MEŽI atklāj galvaspilsētas krāsainās puķu dobes

“Krāsainas kā pasakas būs šīs vasaras Rīgas puķu dobes, kuras veido SIA “Rīgas meži” darbinieki,” to 2024. gada vasaras puķu dobju atklāšanas pasākumā 20. maijā “Krāsainā pirmdiena” uzsvēra...