“Rīgas Mežu” aprūpētajā Neatkarības laukumā svinīgā ceremonijā iestādīti Saeimas simtgadei veltītie ceriņi Brīve

Par godu Saeimas simtgadei, “Rīgas Mežu” aprūpētajā Neatkarības laukumā pie Jēkaba ielas, ceturtdien, 8.septembrī, iestādīta speciāli selekcionētā ceriņu (Syringa) šķirne ‘Brīve’.

“Lai ‘Brīve’ zied kupli, lai mūsu valsts ir brīva, neatkarīga, lai valstiskums ir stiprs un lai Latvija zied baltiem, skaistiem, vienkāršiem un smaržīgiem ziediem,” pasākumā sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece Saeimas simtgadei veltītā ceriņa stādīšanas ceremonijā.

Simtgades ceriņus Neatkarības laukumā stādīja Saeimas priekšsēdētāja I.Mūrniece un 4.maija deklarācijas kluba prezidente Velta Čebotarenoka, Saeimas Prezidija locekļi, deputāti, jauniešu fotokonkursa “Sardzē par visdārgāko” uzvarētāji, kuru darbu izstāde parlamentā tika atklāta pēc ceremonijas, kā arī fotokonkursa žūrijas locekļi. Pasākumā piedalījās arī Dārzkopības institūta direktore Inese Ebele un institūta zinātniece Edīte Kaufmane.

Saeimas simtgadei veltītā ceriņu šķirne ‘Brīve’ selekcionēta Dārzkopības institūtā, un to selekcionējusi institūta vadošā pētniece Sarmīte Strautiņa. Neatkarības laukumā ceriņi iestādīti sadarbībā ar Rīgas kapitālsabiedrību “Rīgas Meži”.

Saeimas simtgades ceriņi ‘Brīve’ simboliski vēsta par uzticību mūsu valsts augstākajām vērtībām – brīvībai, neatkarībai un demokrātijai. Stilizēts ceriņa zieds, ko ieskauj parlamenta izkārtojums amfiteātra formā, iekļauts arī Saeimas simtgades logo.

1.Saeima uz savu pirmo sēdi pulcējās 1922.gada 7.novembrī, un līdz ar parlamenta sanākšanu spēkā stājās arī Latvijas valsts pamatlikums jeb Satversme.

 

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72177720301941502, Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja Preses dienests 

Izmantošanas noteikumi: https://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

 

Saeimas Preses dienests

Tālrunis: 67087218, mobilais: 26184007

E-pasts: [email protected]

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai. Okera krāsas fons, labajā malā liels zvirbulis, kreisajā malā koku zari
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā piektdienā – Kronvalda parkā

Piektdien, 2024.gada 5.aprīlī plkst. 16.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Kronvalda parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” sestā Pavasara putnu...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai Esplanādē. Zaļš fons un labajā malā liels zvirbulis
Galerija

03.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā ceturtdienā, “Ēnu dienas” ietvaros, talka notiks Esplanādē

Ceturtdien, 2024.gada 4.aprīlī plkst. 10.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Esplanādes parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” piektā Pavasara putnu...