RĪGAS MEŽU 2023.gada Vasaras puķu dobju tendences: Dziesmu un deju svētku tradīcijas, mākslinieka pieskāriens un ilgtspējīgi risinājumi

Iedēstot beidzamos augus pašā jaunākajā SIA “Rīgas meži” puķu dobē Ata Kronvalda parkā, uzņēmums atklās šī gada vasaras stādījumus un iepazīstinās ar galvenajām 2023.gada Vasaras puķu dobju tendencēm.

Šogad “Rīgas mežu” Vasaras puķu dobes raksturo trīs īpašas lietas:

Aicinām uz “Rīgas mežu” Vasaras puķu dobju atklāšanu, piektdien, 2023.gada 2.jūnijā, plkst. 13.00 – 14.00, Kronvalda parkā (parka daļā no Elizabetes, Strēlnieku un Pulkveža Brieža ielu puses, pie bērnu rotaļu laukumiņa: https://ej.uz/j1qz). Publicitātes nolūkos pasākuma laikā tiks filmēts un fotografēts.

 

Pasākuma laikā tiks “pielikts punkts” vairāk nekā trīs nedēļas ilgušajai Vasaras puķu dobju stādīšanai, iedēstot beidzamos ziedaugus jaunizveidotajā dobē, kuras skices (dizaina) autore ir E.Patmalniece.


Pasākumā piedalīsies Rīgas domes pārstāvji, “Rīgas mežu” parku dārznieki, speciālisti un uzņēmuma vadība, kā arī Kronvalda parka dobes skices autore Elita Patmalniece.


Katru gadu “Rīgas meži” savos apsaimniekotajos dārzos un parkos veido rīdzinieku un pilsētas viesu tik iemīļotās un krāšņās Vasaras puķu dobes! Katru gadu tām ir cits stāsts un tematika, vienlaikus dobes kļūst arvien ilgtspējīgākas. Proti, lielāku vasaras ziedu krāšņumu saglabājot tajās vietās, kuras ir cilvēku visvairāk apmeklētas, bet citviet vairāk tiek stādītas ziemcietes.


“Šogad mūsu Vasaras puķu dobes veltītas Dziesmu un deju svētkiem un šīs tradīcijas 150.gadskārtai. Tādēļ stādījumos ir latviski simboli, raksti un motīvi, kas ir neatņemama šo svētku sastāvdaļa. Piemēram, tautisko brunču vai cimdu raksti un krāsas, Suitu sakta,” stāsta dobju autore, “Rīgas mežu” ainavu arhitekte Ligita Tomiņa. Viņa piebilst, ka ir arī stādījumi, kuriem saglabāta to ierastā identitāte, turpinot iezīmēt to unikalitāti. Piemēram, dobēs Rīgas pils un Neatkarības laukumos joprojām dominē sarkanbaltsarkanās krāsas, akcentējot šo vietu valstisko nozīmi. Vienlaikus stādījumi kļūst ilgtspējīgāki.


Vasaras puķu dobes savu pilnbriedu sasniegs jūlija – augusta mijā, kad plānota “Rīgas mežu” Vasaras puķu dobju parāde. Šogad tā paredzēta plašāka nekā līdz šim ierasts.

 

Par SIA “Rīgas meži”

SIA “Rīgas meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums. Tas rūpējas par 62 000 ha mežiem, 446 ha Rīgas parkiem un apstādījumiem (125 objekti), kā arī par 385 ha kultūras un atpūtas parku “Mežaparks” un par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai.


Uzņēmumā ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava “Norupe” un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmumam ir vides izglītības centrs un programma “EkVidO2” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS”.


Uzņēmuma objekti un teritorijas atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.


Uzņēmums ievēro labas korporatīvās pārvaldības principus. “Rīgas meži” ieguvuši starptautiskus sertifikātus, kas apliecina videi draudzīgu, ekonomiski pamatotu, sociāli atbildīgu un ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu.


2021.gadā “Rīgas mežiem” Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Tāpat 2021.gadā uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”.


2022.gadā “Rīgas meži” pirmo reizi uzņēmuma vēsturē piedalījās Ilgtspējas indeksā un ieguva Sudraba kategorijas balvu, kā arī pirmo reizi sagatavoja Ilgtspējas pārskatu.


Lai veicinātu klimatneitralitāti un aizsargātu dabu, 2023.gadā izveidots nodibinājums “Rīgas mežu fonds”. Šajā pašā gadā uzņēmums pievienojās iniciatīvai “Misija Nulle”, kā mērķis ir rūpēties par “Rīgas mežu” darbiniekiem, viņu veselību un drošību

 

Papildinformācijai:

Ieva Bērziņa

“Rīgas meži”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

29215857

[email protected]

www.rigasmezi.lv

https://www.facebook.com/RigasMezi

https://www.facebook.com/RigasDarziParki

https://www.facebook.com/EkVidO2/

https://www.facebook.com/parksmezhaparks/

Citi raksti

Skatīt visus

09.07.2024.

"RĪGAS MEŽI" uzsāk mežizstrādi Juglas mežniecībā, Ropažu novadā, meža masīvā starp Skuķīšiem un Sauleskalnu

2024. gada jūlijā SIA “Rīgas meži” sāk ainaviski vērtīgu jeb rekreācijas teritoriju veidošanu un mežizstrādi meža masīvā Juglas mežniecībā, Ropažu novadā, meža masīvā starp Skuķīšiem un...

Vairāki cilvēki stāv mežā pie karoga
Galerija

02.07.2024.

“RĪGAS MEŽI” aicina iedzīvotājus paust viedokli par plānoto mežizstrādi Mežāru mežā pie Imantas

SIA “Rīgas meži” aicina apkaimju biedrības un iedzīvotājus paust argumentētus viedokļus un priekšlikumus par plānoto mežizstrādi Mežāru mežā pie Imantas  (teritorijā starp Kurzemes prospektu,...

Galerija

25.06.2024.

“RĪGAS MEŽI” iepazīstinās apkaimju biedrības un iedzīvotājus ar plānoto mežizstrādi Mežāru mežā

Pirmdien, 1.jūlijā plkst. 17.00, SIA “Rīgas meži” iepazīstinās ar šogad plānoto mežizstrādi uzņēmuma apsaimniekotajā Mežāru mežā (teritorijā starp Kurzemes prospektu, elektrolīniju un Kleistu...