Rīgas mežos izvietotās barjeras ierobežo atkritumu izmešanu, kuru savākšanai uzņēmums gadā tērē 120 – 130 tūkstošus eiro
Lai mežs būtu sakopts, nepiesārņots un neizbraukāts, tas ir jāsargā. Barjeru izvietošana mežā liedz mašīnām izbraukāt mežus un izmest dažādus atkritumus. Lai mazinātu problēmas, “Rīgas meži” uzstādījuši 15 barjeras vairākos Rīgas mežos – Biķernieku mežā, Juglas mežā, Pārdaugavā un Bolderājā. Savukārt ārpus Rīgas to skaits mērāms vairākos simtos. Rīgas mežniecības mežzinis Uldis Gaiss video skaidro barjeru nepieciešamību.
Uldis Gaiss LTV1 raidījumam “Vides fakti” atklāj lielākās nelegālo atkritumu izgāztuves.
“Ar nelegālām izgāztuvēm nākas sastapties regulāri, un ir zināmi vairāki “melnie punkti”, kur regulāri šādas izgāztuves tiek izveidotas. Nelegāli atkritumi Rīgā tiek izmesti netālu no Bolderājas karjera, Dreiliņu mežā pie Ulbrokas kapiem, Sila ielā pie Šķirotavas un Ziepniekkalnā pie Ozolciema ielas. “Rīgas mežiem” ir divas smagās kravas automašīnas un divi traktori, kas izved atkritumus un strādā nepārtraukti, ja vien cilvēki nav atvaļinājumā. Lai izvestu atkritumus no Rīgas mežiem, gadā tas izmaksā ap 120 – 130 tūkstošiem eiro,” skaidro Uldis Gaiss.
Par vidē izmestiem atkritumiem aicinām ziņot policijai un mobilajā aplikācijā #VidesSOS. Valsts vides dienests 2020. gadā saņēma vairāk nekā 5000 ziņojumu par Latvijā atrastām nelegālām izgāztuvēm. Cilvēki aktīvāk pievērš atbildīgo dienestu uzmanību šai problēmai, jo no visiem #VidesSOS saņemtajiem ziņojumiem 2020. gadā vismaz 65% bijuši par vidē izmestiem atkritumiem. Visvairāk atkritumu izmet autoservisi, dabā nonāk arī sadzīves atkritumi, toties būvgružu izmešana samazinās.
Par atkritumu izmešanu mežā grāvī vai kur citur privātpersonas var sodīt ar naudas sodu līdz 1000 eiro, bet juridiskās personas – līdz pat 2800 eiro.
Informāciju sagatavoja Elizabete Ronija Dreimane, SIA “Rīgas meži” sabiedrisko attiecību speciāliste