RĪGAS MEŽIEM Ilgtspējas indeksā – Zelta kategorija un balva “Ilgtspējas čempions 2023”

Pašvaldības uzņēmums SIA “Rīgas meži” Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta organizētajā Ilgtspējas indeksā sasniedza ne vien “Zelta kategoriju”, bet arī saņēma vienu no šī novērtējuma īpašajām balvām “Ilgtspējas čempions 2023” balvu. Apbalvošana notika 15.jūnijā.

“Rīgas mežu” valdes priekšsēdētāja Anita Skudra: “Mēs esam pierādījums tam, ka ar saliedētu komandu, augstiem mērķiem, apņēmību, izciliem sadarbības partneriem un pašvaldības atbalstu īsā laikā iespējams sasniegt čempionu cienīgas virsotnes. Mēs esam ļoti lepni par rezultātu, bet “Rīgas meži” neapstāsies! Uzņēmums iet tālāk, jo mēs varam vēl labāk un vēl augstāk!” Viņa piebilda, ka apbalvojums ir datos balstīts. Tas apliecina uzņēmuma izaugsmi, kā arī attīstības, mērķu un vērtību patiesumu, un tā visa pamatā ir ikviens darbinieks un visa komanda!

Kā norāda Korporatīvas ilgtspējas un atbildības institūta vadītāja Dace Helmane, balva “Ilgtspējas čempions” tiek pasniegta par visstraujāko izaugsmi Ilgtspējas indeksā, salīdzinot ar iepriekšējo gadu: “Šī ir vienīgā balva, kuras ieguvēju nenosaka eksperti. Tās pamatā ir matemātisks aprēķins. Tas liecina, ka visstraujāko progresu visos piecos Ilgtspējas indeksa kritērijos ir uzrādījis uzņēmums “Rīgas meži”. Tā sasniegtais rezultāts uzskatāmi parāda, ka ar mērķtiecīgu, neatlaidīgu darbu un saliedētu profesionāļu komandu iespējams ir viss! Tāpēc man ir prieks, ka šis uzņēmums apliecina savus centienus ilgtspējas jomā, gan daloties ar labajā praksē, gan arī atklāti runājot ceļā uz ilgtspējīgu izaugsmi pieļautajām kļūdām.”

“Rīgas meži” otro gadu pēc kārtas piedalījās Ilgtspējas indeksā. Pērn, pirmajā dalības gadā, tika izcīnīta Sudraba kategorija.

Ilgtspējas indekss ir starptautiski atzīts stratēģiskās vadības instruments. Tas izveidots 2010. gadā, lai sniegtu organizācijām no visas Latvijas iespēju objektīvi novērtēt to sniegumu piecos būtiskākajos ilgtspējas aspektos: stratēģija, darba vide, investīcijas vietējā kopienā, tirgus attiecības un vide. Tajā šogad piedalījās apmēram 100 uzņēmumi, valsts un pašvaldību kapitālsabiedrības u.c. organizācijas. Uzņēmumu sasniegumi tiek apkopoti speciālā anketā, kuru vērtē vairāk nekā 30 dažādu jomu eksperti.

Vairāk par Ilgtspējas indeksu 2023: https://ej.uz/dshn.


Par SIA “Rīgas meži”

SIA “Rīgas meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums. Tas rūpējas par 62 000 ha mežiem, 446 ha Rīgas parkiem un apstādījumiem, kā arī par 385 ha kultūras un atpūtas parku “Mežaparks” un par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai.

Uzņēmumā ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava “Norupe” un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmumam ir vides izglītības centrs un programma “EkVidO2” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS”.

Uzņēmuma objekti un teritorijas atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.

Uzņēmums ievēro labas korporatīvās pārvaldības principus. “Rīgas meži” ieguvuši starptautiskus sertifikātus, kas apliecina videi draudzīgu, ekonomiski pamatotu, sociāli atbildīgu un ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu.

2021.gadā “Rīgas mežiem” Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Tāpat 2021.gadā uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”.

2023.gadā “Rīgas meži” otro reizi uzņēmuma vēsturē piedalījās Ilgtspējas indeksā – ierindojās Zelta kategorijā, kā arī saņēma balvu “Ilgtspējas čempions – 2023” par straujāko izaugsmi.

Lai veicinātu klimatneitralitāti un aizsargātu dabu, 2023.gadā izveidots nodibinājums “Rīgas mežu fonds”. Šajā pašā gadā uzņēmums pievienojās iniciatīvai “Misija Nulle”, kā mērķis ir rūpēties par “Rīgas mežu” darbiniekiem, viņu veselību un drošību. 

Papildinformācijai:

Ieva Bērziņa

“Rīgas meži”, Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

29215857, [email protected]

www.rigasmezi.lv

https://www.facebook.com/RigasMezi

https://www.facebook.com/RigasDarziParki

https://www.facebook.com/EkVidO2/

https://www.facebook.com/parksmezhaparks/

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai. Okera krāsas fons, labajā malā liels zvirbulis, kreisajā malā koku zari
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā piektdienā – Kronvalda parkā

Piektdien, 2024.gada 5.aprīlī plkst. 16.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Kronvalda parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” sestā Pavasara putnu...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai Esplanādē. Zaļš fons un labajā malā liels zvirbulis
Galerija

03.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā ceturtdienā, “Ēnu dienas” ietvaros, talka notiks Esplanādē

Ceturtdien, 2024.gada 4.aprīlī plkst. 10.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Esplanādes parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” piektā Pavasara putnu...