RĪGAS MEŽI: Ziepniekkalna meža kopšanu plānots uzsākt vēlāk – šī gada rudenī

Ziepniekkalna meža kopšanas plakāts: darbu mērķi, zonējums, darbu laiks, platība

Laikapstākļi kļūst siltāki, tādēļ, lai nebojātu zemsedzi, “Rīgas meži” nolēmuši atlikt februārī paredzēto meža kopšanu Ziepniekkalna mežā. Darbus plānots uzsākt 2024.gada oktobrī un pabeigt 2025.gada pavasarī, iepriekš izziņotajā secībā un apjomā. Turklāt tad būs iespējams izmantot arī vieglāku un saudzīgāku mežizstrādes tehniku.

Rudenī darbus paredzēts veikt  pakāpeniski no Rītausmas ielas puses (49.kvartāls), kur augsnes virskārta ir sausāka. Savukārt, tuvojoties ziemai, virzīties uz Ziepniekkalna ielas pusi (50.kvartāls). Šajā teritorijā augsne ir mitrāka un purvaināka, tādēļ būtiski, ka te darbi notiek pēc iespējas aukstākā laikā, un to saudzīgāku norisi nodrošinās arī mazāku gabarītu tehnika. 

Teorētiski galvenie darbi 49.kvartālā varētu tikt veikti vēl šajā ziemā, bet līdz pavasarim – putnu ligzdošanas laikam, nebūtu iespējams izvest zarus. Taču tos atstāt mežā pavasarī un vasarā, nebūtu atbildīgi no ugunsdrošības viedokļa, jo Ziepniekkalna meža zemsedzē ir kūdras slānis, kas pastiprina ugunsnedrošību. Līdz ar to racionālāk darbus ir veikt vienlaidus, nedalot tos daļās. 

Pēc kopšanas darbu noslēguma, orientējoši 2025.gada pavasarī paredzēts uzsākt teritorijas labiekārtošanu, t.sk. ievērojot arī no iedzīvotājiem saņemtos priekšlikumus atbilstoši “Rīgas mežu” kompetencei. Piemēram, celiņu virskārtas sakārtošanu, atpūtas vietu ierīkošanu, barjeru uzstādīšanu uz galvenajiem ceļiem, lai mazinātu meža izbraukāšanu un atkritumu izmešanu. 

Jāpiebilst, ka labiekārtošanas darbu gaita zināmā mērā saistīti arī ar plānoto Dienvidu tilta 4.kārtas projektu – J.Čakstes gatves turpinājuma izbūvi no Valdeķu ielas līdz Ziepniekkalna ielai un no Vienības gatves līdz Valdeķu ielai. Tieši projekta pirmo kārtu – no Valdeķu ielas līdz Ziepniekkalna ielai – plānots īstenot teritorijā netālu no Ziepniekkalna meža, kā arī nelielā daļā meža. 

Ziepniekkalna meža kopšanas mērķi: palīdzēt augt un attīstīties meža galvenajam kokam – priedei; izzāģēt invazīvos, traucējušos, slimos kokus un krūmus; veidot atvērumus, lai dabiski atjaunotos priežu audze un lai veidotos dažāda vecuma mežaudze; saglabāt bioloģisko daudzveidību; dažādot meža ainavu, t.sk. saglabāt neskartas vietas, kur patverties meža dzīvniekiem; īpaši izcelt apmeklētājiem vizuāli patīkamas reljefa formas. 

Vairāk par plānotajiem Ziepniekkalna meža kopšanas darbiem: https://ej.uz/cj41.   

#ZiepniekkalnaMežaKopšana #RīgasMežniecība #MežaKopšana


Par SIA “Rīgas meži”

SIA “Rīgas meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums. Tas rūpējas par 62 000 ha mežiem, 446 ha Rīgas parkiem un apstādījumiem, kā arī par 367 ha kultūras un atpūtas parku “Mežaparks” un par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai. 

Uzņēmumā ir Juglas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava “Norupe” un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmumam ir vides izglītības centrs un programma “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS”. 

Uzņēmuma objekti un teritorijas atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās. 

Uzņēmums ievēro labas korporatīvās pārvaldības principus. “Rīgas meži” ieguvuši starptautiskus sertifikātus, kas apliecina videi draudzīgu, ekonomiski pamatotu, sociāli atbildīgu un ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu. 

2021.gadā “Rīgas mežiem” Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Tāpat 2021.gadā uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”. 

2023.gadā “Rīgas meži” otro reizi uzņēmuma vēsturē piedalījās Ilgtspējas indeksā – ierindojās Zelta kategorijā, kā arī saņēma balvu “Ilgtspējas čempions” par straujāko izaugsmi Ilgtspējas indeksā. 

Lai veicinātu klimatneitralitāti un aizsargātu dabu, 2023.gadā izveidots nodibinājums “Rīgas mežu fonds”. Šajā pašā gadā uzņēmums pievienojās iniciatīvai “Misija Nulle”, kā mērķis ir rūpēties par “Rīgas mežu” darbiniekiem, viņu veselību un drošību, kā arī parakstīja Latvijas Dažādības hartu. 

Papildinformācijai: 

Ieva Bērziņa

“Rīgas meži”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

29215857

[email protected]

www.rigasmezi.lv

https://www.facebook.com/RigasMezi

https://www.facebook.com/RigasDarziParki

https://www.facebook.com/EkVidO2/

https://www.facebook.com/parksmezhaparks/

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir Rīgas mežu misija, vīzija un vērtības. Balsts fons un zaļi burti

18.04.2024.

Apstiprināta RĪGAS MEŽU pirmā Ilgtspējīgas attīstības stratēģija

Lai nodrošinātu atbildīgu un pēctecīgu uzņēmuma pārvaldību un ilgtspējīgu attīstību, lai jaunā kvalitātē rūpētos par rīdziniekiem, galvaspilsētas viesiem un tās apkārtnes iedzīvotājiem, kā arī, lai...

Attēlā ir informācija par Rīgas mežu 2023.gada finanšu rādītājiem

17.04.2024.

2023. gads uzņēmumā RĪGAS MEŽI – turpinājums stabilai un ilgtspējīgai izaugsmei

SIA “Rīgas meži” 2023. gadā sekmīgi izpildīja budžetu un sasniedza īpašnieka jeb Rīgas domes noteiktos finanšu mērķus, nodrošinot uzņēmuma finanšu stabilitāti un ilgtspējīgu attīstību – liecina 15....

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...