RĪGAS MEŽI Ulbrokas pusē turpina veiksmīgo cīņu pret latvāņiem

SIA “Rīgas meži” Gaujas mežniecība, sadarbībā ar biedrību “4×4 Centrs”, pirmdien, 1.maijā Ulbrokā, pie Dauguļupītes turpinās cīņu pret Sosnovska latvāņiem (Heracleum sosonowskyi). Latvāņu ierobežošanu Ulbrokas apkārtnē uzsāka 2019.gadā, kad Valsts augu aizsardzības dienests (VAAD) te reģistrēja kaitīgā auga augteni.

Šeit invazīvā suga mēģina izplesties upītes krastos, tāpēc ķīmiskos līdzekļus lietot nedrīkst. Latvāni te apkaro šādi:

Sosnovska latvānis ir dabai un cilvēkam bīstams augs, tādēļ pirms katras talkas notiek drošības instruktāža, kā arī auga izduršanas demonstrācija. Visus izraktos latvāņus savāc maisos un uz laiku atstāj talkas vietā, lai izvairītos no sēklu vai sakņu izplatīšanās.

“Rīgas meži” un uzņēmuma Gaujas mežniecība regulāri sadarbojas ar biedrību “4×4 Centrs”. Ja iepriekšējos gados talkās tika stādīti koki un jaukti bebru dambji, tad šogad bezceļu braucēji ir pieteikuši cīņu latvāņiem.

 

Edmunds Račinskis, “Rīgas mežu” dabas un vides aizsardzības speciālists skaidro: “Latvānis, nenoliedzami, ir varens augs. Tas ir sīksts, agresīvs un ar bīstamu sulu, kas uz cilvēka ādas var izraisīt apdegumu. Ja cīņā ar latvāni netiek izmantoti augu aizsardzības līdzekļi, tad ir jābūt pacietīgam un uzstājīgam. Pēc iepriekšējo divu gadu atkārtota darba, rezultāts ir acīm redzams – augu skaits Dauguļupītes krastos ne tikai vairs nepieaug, bet vietām pat samazinās”.

 

Par SIA “Rīgas meži”

SIA “Rīgas meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums. Tas rūpējas par 62 000 ha mežiem, 446 ha Rīgas parkiem un apstādījumiem (125 objekti), kā arī par 385 ha kultūras un atpūtas parku “Mežaparks” un par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai.

 

Uzņēmumā ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava “Norupe” un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmums īsteno vides izglītības programmu “Zaļā klase”.

 

Uzņēmuma objekti un teritorijas atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.

 

Uzņēmums ievēro labas korporatīvās pārvaldības principus. “Rīgas meži” ieguvuši starptautiskus sertifikātus, kas apliecina videi draudzīgu, ekonomiski pamatotu, sociāli atbildīgu un ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu.

 

2021.gadā “Rīgas mežiem” Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Tāpat 2021.gadā uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”.

 

2022.gadā “Rīgas meži” pirmo reizi uzņēmuma vēsturē piedalījās Ilgtspējas indeksā un ieguva Sudraba kategorijas balvu, kā arī pirmo reizi sagatavoja Ilgtspējas pārskatu. 

 

Lai veicinātu klimatneitralitāti un aizsargātu dabu, 2023.gadā izveidots nodibinājums “Rīgas mežu fonds”.

 

Papildinformācijai:

Ieva Bērziņa

“Rīgas meži”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

29215857

[email protected]

www.rigasmezi.lv

Rīgas meži | Facebook

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai. Okera krāsas fons, labajā malā liels zvirbulis, kreisajā malā koku zari
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā piektdienā – Kronvalda parkā

Piektdien, 2024.gada 5.aprīlī plkst. 16.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Kronvalda parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” sestā Pavasara putnu...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai Esplanādē. Zaļš fons un labajā malā liels zvirbulis
Galerija

03.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā ceturtdienā, “Ēnu dienas” ietvaros, talka notiks Esplanādē

Ceturtdien, 2024.gada 4.aprīlī plkst. 10.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Esplanādes parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” piektā Pavasara putnu...