RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šosvētdien – Grīziņkalnā

Attēlā ir četri tikko sanagloti putnu būrīši, tie nolikti uz zemes. Bērni būrīšus ir apzīmējuši un uz tiem uzrakstījuši savus vārdus - Klāvs un Rodijs

Svētdien, 2024. gada 10. martā, plkst. 11.00 Grīziņkalna parkā notiks SIA “Rīgas meži” vides izglītības programmas “EkVidO” otrā Pavasara putnu būrīšu talka. Tās laikā tiks gan meistarotas jaunas mājiņas, gan sniegta informācija par būrīšu pareizu kopšanu. Pasākums tiek organizēts sadarbībā ar Grīziņkalna apkaimes biedrību.

Par putnu būrīšu talku Grīziņkalnā
  • Laiks: svētdiena, 2024. gada 10. marts, plkst. 11.00.

  • Vieta: “Rīgas mežu” daļas “Dārzi un parki” apsaimniekotais Grīziņkalna parks, iepretim Jāņa Asara ielai: https://ej.uz/tgr8.

  • Publicitātes nolūkos pasākuma laikā paredzēts fotografēt un / vai filmēt. Iegūtie vizuālie materiāli var tik izmantoti publicitātes vajadzībām.

Šīs talkas laikā sanaglotie putnu būrīši vēlāk tiks izvietoti “Rīgas mežu” Bukultu mežā. Tur pērn tika veikti meža ainavas veidošanas un kopšanas darbi. Tādēļ šī ir lieliska iespēja parūpēties par mazajiem dobumpērētajiem putniem un sagatavot viņiem jaunus koka namiņus.

Attēlā ir Putnu būrīšu talkas plakāts, ar putnu, koku lapām. Pirmā putnu būrīšu talka notiks 10.martā, Grīziņkalnā, Rīgā
1/7
Grīziņkalna pavasara putnu būrīšu talkas plakāts
Attēlā ir garš galds, uz kura saliktas putnu būrīšu sagataves. Fonā ir mežs
2/7
Pirmā "Rīgas mežu" vides izglītības centra "EkVidO" Pavasara putnu būrīšu talka Anniņmuižas mežā
Attēlā ir garš galds, uz tā saliktas putnu būrīšu sagataves. Pie galda stāv sieviete un vīrietis. Fonā ir mežs
3/7
Pirmā "Rīgas mežu" vides izglītības centra "EkVidO" Pavasara putnu būrīšu talka Anniņmuižas mežā
Attēlā ir galds, uz tā ir putnu būrīšu sagataves un redzamas cilvēku rokas, kas taisa būrīšus
4/7
Pirmā "Rīgas mežu" vides izglītības centra "EkVidO" Pavasara putnu būrīšu talka Anniņmuižas mežā
Attēlā ir galds, uz tā ir putnu būrīšu sagataves un redzamas cilvēku rokas, kas taisa būrīšus
5/7
Pirmā "Rīgas mežu" vides izglītības centra "EkVidO" Pavasara putnu būrīšu talka Anniņmuižas mežā
Attēlā ir četri putnu būrīši, uz kuriem bērni uzrakstījuši savus vārdus, uzzīmējuši zīmējumus
6/7
Pirmā "Rīgas mežu" vides izglītības centra "EkVidO" Pavasara putnu būrīšu talka Anniņmuižas mežā
Attēlā ir tikko izgatavots putnu būrītis, uz tā uzzīmēta ligzda ar putnu un oliņām, kā arī saule un mākonīši
7/7
Pirmā "Rīgas mežu" vides izglītības centra "EkVidO" Pavasara putnu būrīšu talka Anniņmuižas mežā
Par Pavasara putnu būrīšu talkām

Martā un aprīlī dažādās “Rīgas mežu” teritorijās notiks vēl sešas talkas. Pirmais pasākums notika pagājušajā svētdienā, Anniņmuižas mežā, sadarbībā ar Anniņmuižas apkaimes un radošās iniciatīvas biedrību “Riga Annenhof”. Darbīgā atmosfērā tika izgatavoti aptuveni 40 būrīši, kurus plānots izlikt Juglas un Babītes mežā.

Talku laikā “Rīgas mežu” vides izglītības programmas “EkVidO” speciālisti pastāstīs un parādīs, kas jāņem vērā, izgatavojot, uzstādot un kopjot putnu mājas, lai putni tajās var iekļūt, justies droši un ērti, kā arī rūpēties par pēcnācējiem.

Jau trešo gadu pēc kārtas talkās uzņēmums “Rīgas meži” aktīvi iesaista iedzīvotājus. Šogad talkās piedalīsies apkaimju biedrību pārstāvji, bērni no bērnu namiem un bērni ar īpašām vajadzībām.

Pavasara putnu būrīšu sakopšanas pasākumi vienlaikus ir gan izglītojoši, gan praktiski. Talku dalībnieku sagatavotie būrīši mazajiem dobumperētājiem tiks izvietoti dažādās “Rīgas meži” teritorijās, piesaistot un sekmējot putnu daudzveidību šajās vietās.

Šī gada turpmāk plānoto talku kalendārs
  • svētdien 10.martā, plkst. 11.00-13.00 – Grīziņkalna parkā, sadarbībā ar Grīziņkalna apkaimes biedrību;

  • svētdien, 24.martā, plkst. 11.00-13.00 – Pļavnieku mežā, sadarbībā ar Pļavnieku apkaimes biedrību;

  • ceturtdien, 28.martā, plkst. 10.00-13.00 – vides izglītības centrā “EkVidO”, sadarbībā ar Ogresgala pamatskolu un ekoskolas Vides pulciņu;

  • ceturtdien, 4.aprīlī, plkst. 10.00-12.00 – Esplanādē, sadarbībā ar Rīgas 1.pamatskolu – attīstības centru;

  • piektdien, 5.aprīlī, plkst. 16.00-18.00 – Kronvalda parkā, sadarbībā ar biedrību “Taureņa efekts” – labdarības organizāciju Latvijas bērnunamu atbalstam;

  • trešdien, 17.aprīlī, plkst. 9.00-11.00 – Šmerļa mežā, sadarbībā ar Rīgas 5.pamatskolu – attīstības centru.

Par putnu būrīšiem

Pavasarī daudzi cilvēki vēlas sev pie mājas vai dārzā izlikt putnu būrīti. Būrīšiem, tāpat kā ikvienam mājoklim, nepieciešama regulāra tīrīšana. Netīrītā būrī putni nevar vīt jaunu ligzdu, tajā var savairoties kaitēkļi. Putnu būrīšu tīrīšana nodrošina to ilgtspēju – regulāri tīrot un kopjot, putnu mājas kalpo vismaz piecus gadus.

Lai nodrošinātu putniem ligzdošanas vietas un novērstu kaitēkļu vairošanos, “Rīgas meži” uzņēmuma apsaimniekotajās teritorijās ik gadu tīra un labo esošos būrīšus, kā arī uzstāda jaunus. Turklāt būrīši top no uzņēmuma mežos augušajiem kokiem un sagataves veido “Rīgas mežu” speciālisti.

“Rīgas meži” vides izglītības programma “EkVidO” aicina iedzīvotājus rūpēties par pašu izliktajiem putnu būrīšiem, regulāri tos tīrīt un salabot!

Pasākuma privātuma paziņojums

Par SIA “Rīgas meži”

SIA “Rīgas meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums. Tas rūpējas par 62 000 ha mežiem, 453 ha Rīgas parkiem un apstādījumiem, kā arī par 367 ha kultūras un atpūtas parku “Mežaparks” un par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai.

Uzņēmumā ir Juglas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava “Norupe” un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmumam ir vides izglītības centrs un programma “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS”.

Uzņēmuma objekti un teritorijas atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.

Uzņēmums ievēro labas korporatīvās pārvaldības principus. “Rīgas meži” ieguvuši starptautiskus sertifikātus, kas apliecina videi draudzīgu, ekonomiski pamatotu, sociāli atbildīgu un ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu.

2021.gadā “Rīgas mežiem” Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Tāpat 2021.gadā uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”.

2023.gadā “Rīgas meži” otro reizi uzņēmuma vēsturē piedalījās Ilgtspējas indeksā – ierindojās Zelta kategorijā, kā arī saņēma balvu “Ilgtspējas čempions” par straujāko izaugsmi Ilgtspējas indeksā.

Lai veicinātu klimatneitralitāti un aizsargātu dabu, 2023.gadā izveidots nodibinājums “Rīgas mežu fonds”. Šajā pašā gadā uzņēmums pievienojās iniciatīvai “Misija Nulle”, kā mērķis ir rūpēties par “Rīgas mežu” darbiniekiem, viņu veselību un drošību, kā arī parakstīja Latvijas Dažādības hartu.

Papildinformācijai

Ieva Bērziņa

“Rīgas meži”, Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

29215857, [email protected]

www.rigasmezi.lv

https://www.facebook.com/EkVidO2/

https://www.facebook.com/RigasDarziParki

https://www.facebook.com/RigasMezi

https://www.facebook.com/parksmezhaparks/

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai. Okera krāsas fons, labajā malā liels zvirbulis, kreisajā malā koku zari
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā piektdienā – Kronvalda parkā

Piektdien, 2024.gada 5.aprīlī plkst. 16.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Kronvalda parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” sestā Pavasara putnu...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai Esplanādē. Zaļš fons un labajā malā liels zvirbulis
Galerija

03.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā ceturtdienā, “Ēnu dienas” ietvaros, talka notiks Esplanādē

Ceturtdien, 2024.gada 4.aprīlī plkst. 10.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Esplanādes parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” piektā Pavasara putnu...