RĪGAS MEŽI sarunu festivālā LAMPA aicina uz diskusiju “Vai var pārdot svaigu gaisu?”

Sarunu festivāla LAMPA plakāts

“Koksne mežā nav vienīgā vērtība! Atbildīgs meža apsaimniekotājs plāno un uztur arī citas dabas vērtības, no kurām ir vai nākotnē būs iespējams nopelnīt,” tā apgalvo SIA “Rīgas meži” valdes priekšsēdētāja Anita Skudra.

Lai nosargātu Pierīgas zaļo rotu, “Rīgas meži” turpina identificēt un attīstīt jaunus, ekonomiski pamatotus uzņēmējdarbības virzienus.  Uzņēmuma stratēģiskais mērķis paredz desmit gadu laikā palielināt ieņēmumus no ekosistēmu pakalpojumiem, pakāpeniski samazinot koku zāģēšanu, tādejādi palielinot meža vērtību Pierīgas iedzīvotājiem un zaļo teritoriju apmeklētājiem.

Lai to jēgpilni izzinātu, “Rīgas meži” festivālā LAMPA aicina uz ekspertu sarunu “Ekosistēmu pakalpojumu izsole. Vai var pārdot svaigu gaisu?” . Diskusija notiks piektdien, 5.jūlijā plkst. 17.00 – 18.00, skatuvē “Uzzibsnī”, Cēsu pils parkā.

Diskusijā piedalīsies:

  • “Rīgas mežu” valdes priekšsēdētāja Anita Skudra,

  • Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta vadītāja Dace Helmane,

  • moto piedzīvojumu kluba “apPasaule” dibinātājs un vadītājs Mārtiņš Sils

  • piedzīvojumu pasākumu organizētāja Agnese Zeltiņa.

Diskusiju vadīs Pasaules dabas fonda vadītājs Jānis Rozītis.

“Rīgas meži” piedāvā saruna festivālā LAMPA diskutēt par šādām ekosistēmu pakalpojumu iespējām Pierīgas mežos, kas veicinās dabas un rekreācijas vērtību veidošanu un uzņēmējdarbības attīstību:

  • labiekārtotas un marķētas motorizētās tehnikas (auto un moto) takas un maršrutus, t.sk. jau esošās enduro moto takas;

  • organizēti izbraukumi ar laivām, supiem; pastaigas mežos un purvos, sēņošana, putnu vērošana u.c.;

  • piedāvājumi sociāli atbildīgiem uzņēmumiem, kuri ir gatavi īstenot ilgtspējas mērķus, kompensējot savu CO2 atstāto pēdu, tādejādi paaugstinot uzņēmuma vērtību un atbildību pret apkārtējo vidi.

Praktiski ekosistēmu pakalpojumu piemēri, pamatojumi, sabiedrības ieguvumi, kā arī to, cik sabiedrība ir gatava maksāt par svaigu gaisu – par to sarunāsimies “Rīgas mežu” ekosistēmu pakalpojumu izsolē!

Citi raksti

Skatīt visus

09.07.2024.

"RĪGAS MEŽI" uzsāk mežizstrādi Juglas mežniecībā, Ropažu novadā, meža masīvā starp Skuķīšiem un Sauleskalnu

2024. gada jūlijā SIA “Rīgas meži” sāk ainaviski vērtīgu jeb rekreācijas teritoriju veidošanu un mežizstrādi meža masīvā Juglas mežniecībā, Ropažu novadā, meža masīvā starp Skuķīšiem un...

Vairāki cilvēki stāv mežā pie karoga
Galerija

02.07.2024.

“RĪGAS MEŽI” aicina iedzīvotājus paust viedokli par plānoto mežizstrādi Mežāru mežā pie Imantas

SIA “Rīgas meži” aicina apkaimju biedrības un iedzīvotājus paust argumentētus viedokļus un priekšlikumus par plānoto mežizstrādi Mežāru mežā pie Imantas  (teritorijā starp Kurzemes prospektu,...

Galerija

25.06.2024.

“RĪGAS MEŽI” iepazīstinās apkaimju biedrības un iedzīvotājus ar plānoto mežizstrādi Mežāru mežā

Pirmdien, 1.jūlijā plkst. 17.00, SIA “Rīgas meži” iepazīstinās ar šogad plānoto mežizstrādi uzņēmuma apsaimniekotajā Mežāru mežā (teritorijā starp Kurzemes prospektu, elektrolīniju un Kleistu...