RĪGAS MEŽI sarunu festivālā LAMPA aicina: “Savāc savu CO2!”

Koku ciršana peļņas nolūkos laika gaitā radījusi dziļu plaisu starp vairumu meža īpašnieku un sabiedrību, īpaši “zaļajiem”. Taču koks nav vienīgā meža bagātība. Mežā ir arī citi, turklāt saudzīgāki, ienākumu avoti, tikai tos jāprot ieraudzīt un pareizi izmantot.

Tādēļ SIA “Rīgas meži” sarunu festivālā LAMPA aicina uz diskusiju “Savāc savu CO2!” sarunāties par ekosistēmu pakalpojumu nākotni Pierīgas mežos. Diskusija notiks piektdien, 9.jūnijā, plkst. 18.30 – 19.30, skatuvē “Uzzibsnī”, Cēsu pils parkā.

Plānots, ka diskusijā piedalīsies “Rīgas mežu” valdes priekšsēdētāja Anita Skudra, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Māris Sprindžuks, Latvijas Bankas ilgtspējības vadītājs, padomnieks Edvards Kušners, Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes vadošais pētnieks, sociāli-ekoloģisko sistēmu analītiķis, Dr.geogr. Ivo Vinogradovs. Diskusijas vadītājs – projekta “Dabas koncertzāle” veidotājs, mūziķis un Latvijas Radio “balss” Ingus Ulmanis.

Pērn “Rīgas meži” LAMPĀ aktualizēja jautājumus par ilgtspējīgu un saudzīgu meža apsaimniekošanu, t.sk. saistībā ar uzņēmuma finanšu mērķiem. Savukārt šogad piedāvājam pievērsties citiem ilgtspējīgiem un saudzīgiem peļņas gūšanas avotiem un iespējām no meža.

“Rīgas meži” rosina domāt par jauniem, līdz šim Latvijā mazāk izmantotiem ienākumu avotiem no dabas, kas pasaulē vairāk zināmi kā ekosistēmu pakalpojumi. Piemēram, digitāli marķēti pastaigu maršruti, enduro moto takas, vides izglītība, putnu vērošanas ekspedīcijas, kā arī labāko sēņu un ogošanas vietu piedāvāšana, kultūrvēsturisko teritoriju izzināšana, CO2 pēdas dzēšana u.c. risinājumi.

“Rīgas mežu” pieredze liecina, ka tieši CO2 pēdas nospieduma dzēšana jeb kompensēšana, piemēram, meža stādīšana, kļūst aizvien pieprasītāks pakalpojums. Par to atbildīgi uzņēmumi, organizācijas un iedzīvotāji ilgtspējas, taksonomijas un planētas nākotnes vārdā ir gatavi arī maksāt.

Viens no efektīvākajiem CO2 pēdas nospieduma kompensēšanas veidiem ir koku stādīšana. Taču, lai dzēstu CO2 pēdas nospiedumu, nederēs, ja kokus iestāda izcirtumos vai vietās, kur tie auguši pēdējos 20 gadus. Ir jārada jaunas mežaudzes, jāatjauno degradētas vietas vai dabas stihijās iznīcinātas mežu teritorijas.

Domājot par tālāku nākotni, cits, jau daudz efektīgāks CO2 kompensēšanas paņēmiens ir degradēto kūdras ieguves lauku atjaunošana. Tā šobrīd ir uzņēmuma un tā nodibinājuma “Rīgas mežu fonds” viena no prioritātēm. Padiskutēsim arī par to.   

Par SIA “Rīgas meži”

SIA “Rīgas meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums. Tas rūpējas par 62 000 ha mežiem, 446 ha Rīgas parkiem un apstādījumiem, kā arī par 385 ha kultūras un atpūtas parku “Mežaparks” un par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai.

Uzņēmumā ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava “Norupe” un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmumam ir vides izglītības centrs un programma “EkVidO2” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS”.

Uzņēmuma objekti un teritorijas atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.

Uzņēmums ievēro labas korporatīvās pārvaldības principus. “Rīgas meži” ieguvuši starptautiskus sertifikātus, kas apliecina videi draudzīgu, ekonomiski pamatotu, sociāli atbildīgu un ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu.

2021.gadā “Rīgas mežiem” Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Tāpat 2021.gadā uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”.

2022.gadā “Rīgas meži” pirmo reizi uzņēmuma vēsturē piedalījās Ilgtspējas indeksā un ieguva Sudraba kategorijas balvu, kā arī pirmo reizi sagatavoja Ilgtspējas pārskatu.

Lai veicinātu klimatneitralitāti un aizsargātu dabu, 2023.gadā izveidots nodibinājums “Rīgas mežu fonds”. Šajā pašā gadā uzņēmums pievienojās iniciatīvai “Misija Nulle”, kā mērķis ir rūpēties par “Rīgas mežu” darbiniekiem, viņu veselību un drošību

Papildinformācijai:

Ieva Bērziņa

“Rīgas meži”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

29215857

[email protected]

www.rigasmezi.lv

https://www.facebook.com/RigasMezi

https://www.facebook.com/RigasDarziParki

https://www.facebook.com/EkVidO2/

https://www.facebook.com/parksmezhaparks/

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai. Okera krāsas fons, labajā malā liels zvirbulis, kreisajā malā koku zari
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā piektdienā – Kronvalda parkā

Piektdien, 2024.gada 5.aprīlī plkst. 16.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Kronvalda parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” sestā Pavasara putnu...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai Esplanādē. Zaļš fons un labajā malā liels zvirbulis
Galerija

03.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā ceturtdienā, “Ēnu dienas” ietvaros, talka notiks Esplanādē

Ceturtdien, 2024.gada 4.aprīlī plkst. 10.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Esplanādes parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” piektā Pavasara putnu...