RĪGAS MEŽI saistībā ar rupju provokāciju pret uzņēmumu vērsušies tiesībaizsardzības iestādēs

SIA “Rīgas meži” piektdien, 24.februārī, saskārās ar virkni pret uzņēmumu vērstām  provokatīvām un iespējami koruptīvām darbībām gan internetā, gan klātienē. Par notikušo “Rīgas meži” operatīvi vērsušies tiesībaizsardzības iestādēs, sniedzot visu uzņēmuma rīcībā esošo informāciju par notikušo.

Proti, vienā no sociālo tīklu platformām piektdien tika ievietoti divi video par to, ka it kā uzņēmumam tiek nodota aploksne ar 500 eiro naudas zīmēm. Uzņēmums uzsver, ka šo aploksni nav pieņēmis (tas video materiālā netika parādīts). Tāpat provokatoram, kurš telefoniski sevi nodēvēja par konkrēta medija pārstāvi, “Rīgas meži” nav snieguši nekādus komentārus par it kā veiktajiem koruptīvajiem darījumiem.

“Mēs atgādinām visiem, kuri rupjā, provokatīvā veidā cenšas nihilistiski un pretlikumīgi palielināt savu popularitāti un graut mūsu reputāciju – mēs neesam uzpērkami! Vēlos vēlreiz atgādināt uzņēmuma filozofiju: ““Rīgas meži” ir saudzīgi pret dabu, bet neiecietīgi pret korupciju!” – uzsver uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Anita Skudra.

“Mūsu ieskatā piektdien notikušais traktējams kā klajš pārkāpums pret mums, kā arī  pret Rīgas pašvaldību un sabiedrību. Tādēļ mēs ceram uz aktīvu tiesībaizsardzības iestāžu rīcību, ar kurām arī turpmāk sadarbosimies. Tāpat ar savu piemēru un neiecietību pret nupat notikušo, mēs vēlamies brīdināt citus uzņēmumus, institūcijas un privātpersonas, ka šāda trešo pušu rīcība var ietekmēt ikviena darbību un reputāciju. Laikā, kad informatīvā telpa ir tik piesātināta un daudzveidīga, ikvienam ir jābūt modram un kritiski domājošam, aizstāvot gan sevi, gan savu darba vietu!” turpina A.Skudra.  

Svarīgi akcentēt, ka pēdējo divu gadu laikā SIA “Rīgas meži” īpaši lielu uzmanību pievērsuši labu pārvaldību nodrošinošu mehānismu izstrādei un ieviešanai, t.sk. saistībā ar korupcijas risku, interešu konflikta novēršanu, piemēram, ir apstiprināta “Interešu konfliktu un korupcijas risku novēršanas politika”, notiek praktiska sadarbība, t.sk. apmācības ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja iesaisti. Tāpat uzņēmums viens no pirmajiem pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”.

Par SIA “Rīgas meži”

SIA “Rīgas meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums. Tas rūpējas par 62 000 ha mežiem, 399 ha Rīgas parkiem un apstādījumiem (125 objekti), kā arī par kultūras un atpūtas parku “Mežaparks” (378 ha) un par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai.


Uzņēmumā ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava “Norupe” un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmums īsteno vides izglītības programmu “Zaļā klase”.


Uzņēmuma objekti un teritorijas atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.


Uzņēmums ievēro labas korporatīvās pārvaldības principus. “Rīgas meži” ieguvuši starptautiskus sertifikātus, kas apliecina videi draudzīgu, ekonomiski pamatotu, sociāli atbildīgu un ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu.


2021.gada septembrī “Rīgas meži" Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Savukārt 2021.gada decembrī uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”.


2022.gadā “Rīgas meži” pirmo reizi uzņēmuma vēsturē piedalījās Ilgtspējas indeksā un ieguva Sudraba kategorijas balvu.

 

Papildinformācijai:

Ieva Bērziņa

“Rīgas meži”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

29215857

[email protected]

www.rigasmezi.lv

Rīgas meži | Facebook

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir Rīgas mežu misija, vīzija un vērtības. Balsts fons un zaļi burti

18.04.2024.

Apstiprināta RĪGAS MEŽU pirmā Ilgtspējīgas attīstības stratēģija

Lai nodrošinātu atbildīgu un pēctecīgu uzņēmuma pārvaldību un ilgtspējīgu attīstību, lai jaunā kvalitātē rūpētos par rīdziniekiem, galvaspilsētas viesiem un tās apkārtnes iedzīvotājiem, kā arī, lai...

Attēlā ir informācija par Rīgas mežu 2023.gada finanšu rādītājiem

17.04.2024.

2023. gads uzņēmumā RĪGAS MEŽI – turpinājums stabilai un ilgtspējīgai izaugsmei

SIA “Rīgas meži” 2023. gadā sekmīgi izpildīja budžetu un sasniedza īpašnieka jeb Rīgas domes noteiktos finanšu mērķus, nodrošinot uzņēmuma finanšu stabilitāti un ilgtspējīgu attīstību – liecina 15....

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...