RĪGAS MEŽI sadarbojas ar Bulduru Tehnikumu. Audzēkņi pirmo reizi piedalījās uzņēmuma praktiskajā seminārā par galvaspilsētas apstādījumu apsaimniekošanu

Atsaucoties SIA “Rīgas meži” aicinājumam, pagājušajā nedēļā pirmo reizi uzņēmuma daļas “Dārzi un parki” apstādījumu apsekošanas un uzlabošanas praktiskajā seminārā piedalījās Bulduru Tehnikuma audzēkņi. Pasākuma laikā viņi lika lietā skolā iegūtās teorētiskās zināšanas, kā arī iepazina dārznieka profesijas praktisko pusi un “Rīgas mežu” darbu.

Kā sociāli atbildīgs un uz ilgtermiņa attīstību vērsts uzņēmums “Rīgas meži” sadarbojas ar vairākām izglītības iestādēm, arī ar Bulduru Tehnikumu. Tādējādi sniedzot iespējas jauniešiem pārbaudīt un izmantot skolā iegūtās teorētiskās zināšanas praksē, stiprinātu sadarbību ar potenciālajiem darbiniekiem, kā arī lai kopīgi pilnveidotu viens otra darbu.

Šie audzēkņi Bulduru skolā mācās ainavu būvtehniķa programmā. Viņi praktiskā semināra laikā kopā ar uzņēmuma darbiniekiem apsekoja teritorijas Vecrīgā – Līvu laukumu, Pils laukuma skvēru, Pēterbaznīcas skvēru, Jēkaba baznīcas skvēru.


“Šis bija pirmais seminārs, kurā piedalījās jaunieši no Bulduru skolas. Īpašs prieks, ka viena no šī pasākuma dalībniecēm jau teju divus gadus, paralēli mācībām Bulduros, strādā “Rīgas mežu” daļā “Dārzi un parki”. Plānots, ka arī nākamajos darbsemināros piedalīsies citi skolas audzēkņi. Tāpat ir jaunieši, kuri jau iepriekš izdarījuši izvēli un  aprīlī nāks praksē mūsu uzņēmumā,” norāda uzņēmuma daļas “Dārzi un parki” vadītājs Aigars Pencis.


Kopš pērnās vasaras, ik mēnesi, lai pilnveidotu Rīgas apstādījumu apsaimniekošanu, uzņēmuma “Rīgas meži” daļa “Dārzi un parki” rīko praktiskos darbseminārus. Tajos tiek novērtēts līdz šim paveiktais un esošā situācija galvaspilsētas apstādījumos, kā arī sagatavoti priekšlikumi nākamajiem uzlabojumiem. Šajos pasākumos piedalās gan “Dārzu un parku” darbinieki, gan kolēģi no citām uzņēmuma struktūrvienībām. Tas ļauj labāk iepazīt arī citu kolēģu darbu un stiprināt uzņēmuma komandu kopumā.   


Janvāra beigās “Rīgas mežu” vadības un daļas “Dārzi un parki” pārstāvju komanda viesojās Bulduros – tikās ar tehnikuma audzēkņiem un pedagogiem, iepazīstināja ar Rīgas apstādījumu apsaimniekošanas jaunumiem, iecerēm, kā arī pastāstīja par darba iespējām un priekšrocībām uzņēmuma daļā “Dārzi un parki”. Un vienojās par turpmāko kopdarbu.


Jāpiebilst, ka “Rīgas meži” sadarbojas ar Bulduru Tehnikumu arī Latvijas Darba devēju konfederācijas īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta “Profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu dalība darba vidē balstītās mācībās un mācību praksēs uzņēmumos”, nr. 8.5.1.0/16/I/001 ietvaros, nodrošinot izglītības iestādes audzēkņiem reālā darba vidē balstītas mācības.


Tāpat “Rīgas meži” sadarbojas ar citām izglītības iestādēm, piedāvājot gan prakses iespējas jauniešiem dārzkopības un mežsaimniecības jomās, kā arī iesaistās mācību satura pilnveidē, izglītošanā, dažādu kopīgu projektu īstenošanā, kas vērsti uz ilgtspējīgu galvaspilsētas un Pierīgas zaļās rotas – meži un parki, apsaimniekošanu. Piemēram, pērn uzņēmums parakstīja līgumu ar Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāti (bijusī Latvijas Lauksaimniecības universitāte) par sadarbību studiju programmu attīstībā, prakses nodrošināšanā, kopīgu projektu īstenošanā utt. Tāpat “Rīgas meži” uzsākuši sadarbību ar Rīgas Tehnisko universitāti. Savukārt jau ilgāks kopdarbs mežsaimniecības jomā notiek ar Ogres Tehnikumu. Uzņēmuma Vides izglītības programma regulāri sadarbojas ar vispārizglītojošajām skolām u.c.


Par SIA “Rīgas meži”

SIA “Rīgas meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums. Tas rūpējas par 62 000 ha mežiem, 399 ha Rīgas parkiem un apstādījumiem (125 objekti), kā arī par kultūras un atpūtas parku “Mežaparks” (378 ha) un par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai.


Uzņēmumā ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava “Norupe” un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmums īsteno vides izglītības programmu “Zaļā klase”.

Uzņēmuma objekti un teritorijas atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.


Uzņēmums ievēro labas korporatīvās pārvaldības principus. “Rīgas meži” ieguvuši starptautiskus sertifikātus, kas apliecina videi draudzīgu, ekonomiski pamatotu, sociāli atbildīgu un ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu.


2021.gada septembrī “Rīgas meži" Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Savukārt 2021.gada decembrī uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”.


2022.gadā “Rīgas meži” pirmo reizi uzņēmuma vēsturē piedalījās Ilgtspējas indeksā un ieguva Sudraba kategorijas balvu.

 

Papildinformācijai:

Ieva Bērziņa

“Rīgas meži”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

29215857

[email protected]

www.rigasmezi.lv

Rīgas meži | Facebook

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir Rīgas mežu misija, vīzija un vērtības. Balsts fons un zaļi burti

18.04.2024.

Apstiprināta RĪGAS MEŽU pirmā Ilgtspējīgas attīstības stratēģija

Lai nodrošinātu atbildīgu un pēctecīgu uzņēmuma pārvaldību un ilgtspējīgu attīstību, lai jaunā kvalitātē rūpētos par rīdziniekiem, galvaspilsētas viesiem un tās apkārtnes iedzīvotājiem, kā arī, lai...

Attēlā ir informācija par Rīgas mežu 2023.gada finanšu rādītājiem

17.04.2024.

2023. gads uzņēmumā RĪGAS MEŽI – turpinājums stabilai un ilgtspējīgai izaugsmei

SIA “Rīgas meži” 2023. gadā sekmīgi izpildīja budžetu un sasniedza īpašnieka jeb Rīgas domes noteiktos finanšu mērķus, nodrošinot uzņēmuma finanšu stabilitāti un ilgtspējīgu attīstību – liecina 15....

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...