“Rīgas Meži” sadarbības projekta ietvaros galvaspilsētā iestādīja Latvijā audzētus kokus un iepazīstināja bērnus ar koku nozīmi pilsētā

“Rīgas Mežu” daļa “Dārzi un parki”, iesaistoties Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) īstenotajā projektā “Meža dienas 2022”, šoruden galvaspilsētā iestādījuši 29 jaunus Latvijā audzētus kokus, kas zaļo un papildina Rīgas parku ainavas. Tāpat speciālisti viesojās bērnudārzā, kur iepazīstināja bērnus ar koku kopšanu, koku nozīmi pilsētā un sakopa rotaļu laukumiņam tuvumā esošo koku.

Projekts tika īstenots divās “Rīgas Mežu” apsaimniekotajās teritorijās – Lucavsalā un Ķengaraga parkā, kā arī Rīga 11.pirmskolas izglītības iestādē. Īstenojot projektu, “Rīgas Meži” īpašu uzmanību pievērsa pilsētas mežu un parku pieaugošo lomu gan iedzīvotāju rekreācijas, gan bioloģiskās daudzveidības nodrošināšanai.

Lucavsalā tika iestādīti 25 koki: 2 platlapu liepas /Tilia platyphyllos/; 2 parastos pīlādžus /Sorbus aucuparia/; 3 melnalkšņus /Alnus glutinosa ‘Imperialis’/; 8 Māka ievas /Padus maackii/; 10 trauslos vītolus /Salix fragilis ’Bullata’/.

Projekta īstenošana Lucavsalā ir īpaša svarīga, jo tā ir viena no jaunākajām “Dārzu un parku” pārziņā esošajām apsaimniekotajām teritorijām – kopš 2022.gada sākumā un arī viena no lielākajām – teju 60 ha. Tādēļ uzņēmuma speciālisti īpašu uzmanību pievērš šīs teritorijas ilgtspējīgas apzaļumošanas plānošanai, īstenošanai un apsaimniekošanas nodrošināšanai, bioloģiskajai daudzveidībai. Lucavsalas parks ir viens no jaunākajiem Rīgas parkiem, tas atklāts 2013.gadā. Tajā ir labiekārtotas atpūtas parks ar pludmali, dažādi trenažieri, viens no Rīgā lielākajiem bērnu rotaļu laukumiem. Plašajos zālienos ir vietas piknikiem – izvietoti soliņi ar galdiem, ko aktīvi izmanto iedzīvotāju. Lucavsalas tālākajā galā ir saglabāta neskartāka daba.

Savukārt “Dārzu un parku” aprūpētajā teju 4 ha lielajā Ķengaraga parkā iestādītas: 3 ievas /Padus avvium ‘Colorata’/ un 1 nokarenais zeltzaru vītols /Salix x sepulcaris ‘Chrysocoma’/, kas lieliski papildina līdzšinējos stādījumus – kļavas, bērzi, sarkanais ozols, krūmrozes, spožās klintenes, spirejas u.c.

Šo zaļo teritoriju apkaimes iedzīvotāji iecienījuši kā jauku pastaigu vietu, tajā aktīvi tiek rīkoti arī dažādi pasākumi. Parkā ierīkota aktīvās atpūtas zona ar basketbola groziem un sporta trenažieriem, bērniem izveidots rotaļu laukums. Pavisam tuvu ir Ķengaraga promenāde, kur var doties nesteidzīgās pastaigās un baudīt skatu uz Daugavu. Parku plānots paplašināt, veidojot sasaisti ar Daugavas promenādi un Rumbulas peldvietu. Parkam ērti piekļūt no Maskavas ielas ar automašīnu un no Daugavas promenādes. Tas ir ērti un ātri sasniedzams no pilsētas centra un Dārziņu apkaimes ar velosipēdu vai kājām.

Tāpat “Rīgas Mežu” daļas “Dārzi un parki” speciālisti apmeklēja Rīga 11.pirmskolas izglītības iestādi. Uzņēmuma pārstāvji bērniem stāstīja par kokiem un to nozīmi dabā un īpaši pilsētvidē.  mācīja atpazīt kokus un iepazīstināja ar kokkopju – arboristu darbu un to, ko viņi dara, lai kokus sakoptu. “Dārzu un parku” arborists demonstrēja kā praktiski kāpt kokā, kā veikt koku kopšanas darbus, piemēram, “safrizēja” zeltzaru vītola nokareno zaru vainagu, lai tas netraucētu vingrot bērniem rotaļu laukumā. Vēlāk bērni bija lieli palīgi teritorijas sakopšanā.

“Meža dienas 2022 – pašvaldību labiekārtošanas darbi parkos un izpratnes par mežu veidošana sabiedrībā”, rīkoja LPS, sadarbībā ar 29 pašvaldībām visos Latvijas plānošanas reģionos. Projekta mērķis – izglītot iedzīvotājus par meža apsaimniekošanu, koku nozīmi ainavā un parku arhitektūrā. Vienlaikus sabiedrība aicināta pievērst uzmanību parkiem, alejām, dendroloģiskajiem stādījumiem, to stāvoklim un palīdzēt risināt jautājumus par apstādījumu labiekārtošanu, kā arī par meža apsaimniekošanu. Projekta finansētājs – Meža attīstības fonds; “Rīgas Mežu” saņemtais finansējums – 1500,00 EUR. Šī gada Meža dienu moto: “Veidosim daudzveidīgu Latviju un tīkamu tās ainavu!”

    

Par SIA “Rīgas Meži”

SIA “Rīgas Meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums, kas apsaimnieko galvaspilsētai piederošos mežus, dārzus un parkus. Uzņēmums pārziņā ir 62 000 ha meži, 399 ha Rīgas parki un apstādījumi (125 objekti), kā arī kultūras un atpūtas parks “Mežaparks” (385 ha). “Rīgas Meži” rūpējas par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai.

Uzņēmumā ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmums īsteno vides izglītības programmu “Zaļā klase”.

“Rīgas Mežu” objekti atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.

Uzņēmums ievēro labas korporatīvās pārvaldības un ilgtspējas principus. Tam ir piešķirti starptautiskie sertifikāti, kas apliecina atbildīgu mežu apsaimniekošanu, kā arī to, ka mežu produkcija sabiedrībai sniedz sociālos, vides un ekonomiskos ieguvumus.

2021.gada septembrī "Rīgas Mežiem" Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Savukārt 2021.gada decembrī uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”. 2022.gadā “Rīgas Meži” pirmo reizi uzņēmuma vēsturē piedalījās Ilgtspējas indeksā un ieguva Sudraba kategorijas balvu.

 

Papildinformācijai:

Ieva Bērziņa

SIA “Rīgas Meži”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

29215857

[email protected]

www.rigasmezi.lv

https://www.facebook.com/RigasMezi

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai. Okera krāsas fons, labajā malā liels zvirbulis, kreisajā malā koku zari
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā piektdienā – Kronvalda parkā

Piektdien, 2024.gada 5.aprīlī plkst. 16.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Kronvalda parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” sestā Pavasara putnu...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai Esplanādē. Zaļš fons un labajā malā liels zvirbulis
Galerija

03.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā ceturtdienā, “Ēnu dienas” ietvaros, talka notiks Esplanādē

Ceturtdien, 2024.gada 4.aprīlī plkst. 10.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Esplanādes parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” piektā Pavasara putnu...