RĪGAS MEŽI sadarbībā ar Ziedot.lv pirmo reizi kompensēs atbildīgu ceļotāju “CO2 pēdas” nospiedumu, veidojot jaunas bērza un melnalkšņa mežaudzes

Sagatavota augsne “Rīgas mežu” Tīreļu mežniecībā  kokus stādīšanai, lai “dzēstu” CO2 “pēdu”
1/2
Sagatavota augsne “Rīgas mežu” Tīreļu mežniecībā kokus stādīšanai, lai “dzēstu” CO2 “pēdu”
Foto: "Rīgas meži"
Sagatavota augsne “Rīgas mežu” Tīreļu mežniecībā  kokus stādīšanai, lai “dzēstu” CO2 “pēdu”
2/2
Sagatavota augsne “Rīgas mežu” Tīreļu mežniecībā kokus stādīšanai, lai “dzēstu” CO2 “pēdu”
Foto: "Rīgas meži"

SIA “Rīgas meži” sadarbībā ar fondu Ziedot.lv un atbildīgiem ceļotājiem dabā pirmo reizi īstenos pavasarī uzsākto sociālās atbildības ziedojumu akciju: “Dzēs “CO2 pēdas” nospiedumu!” un stādīs jaunas mežaudzes.

Koku stādīšana notiks ceturtdien, 5.oktobrī, plkst. 11.00, “Rīgas mežu” Tīreļu mežniecībā, Skujenieku mežā, Dzelzkalnu apgaitā, Ķekavas pagastā (https://ej.uz/nxyr). Pasākumā piedalīsies Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimante, SIA “Rīgas meži” valdes priekšsēdētāja Anita Skudra un atbildīgs ceļotājs Aldis Kušķis. 

Mediju pārstāvji aicināti piedalīties pasākumā! Publicitātes nolūkos pasākuma laikā paredzēts fotografēt un / vai filmēt. 

Jau kopš aprīļa  ikviens cilvēks, bet jo īpaši ceļotāji, kuri izmanto avio lidojumus, aicināti pievērst uzmanību lidojumu ietekmei uz vidi un klimatu, kompensēt savu lidojumu radīto “CO2 pēdu” un ziedot līdzekļus jaunu koku stādīšanai vietās, kur vismaz pēdējos 20 gadus nav audzis mežs vai degradētās teritorijās. Šis projekts ir tapis sadarbojoties SIA “Rīgas meži”, fondam Ziedot.lv un nodibinājumam “Rīgas mežu fonds”, ar mērķi, stādot kokus, dot iespēju ikvienam ieguldīt kaut nelielu daļu klimatam svarīgu darbu veikšanā. 

Šobrīd projektu ir atbalstījuši vairāk nekā 100 ziedotāji, kopā šai atbildīgajai rīcībai atvēlot  vairāk nekā 3000 eiro. Par tiem 1,27 hektāros zemes tiks iestādīti augstvērtīgi 1080  bērza ('Betula') un 1400 melnalkšņa ('Alnus glutinosa') stādi, kas izaudzēti “Rīgas mežu” kokaudzētavā “Norupe”. Šī mežaudze pēc 50 gadiem būs kompensējusi 112 tonnas CO2 izmešus. 

“Ar šo projektu mēs pārliecināmies, ka Latvijas sabiedrība ir gatava rūpēties par vidi un mūsu zemes, kā arī mūsu pēcnācēju nākotni,” saka Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta. “Atbildīga ceļošana ir viens no veidiem, kā mēs varam rūpēties par vidi šeit un tagad. Sava ceļojuma izraisīto CO2 izmešu dzēšana ir pienākums mūsu nākotnes vārdā. Sirsnīga pateicība pirmajiem 110 ziedotājiem, kas iesaistījušies iniciatīvā un aicinām arī ikvienu citu ceļotāju, kas izvēlas pārvietoties ar avio transportu ziedot CO2 pēdas dzēšanā!” 

“Samazini, izmēri, kompensē – tie ir mani aicinājumi ceļotājiem,” saka šīs iniciatīvas idejas autors Aldis Kušķis. “Samazināt CO2 pēdas nospiedumu var, piemēram, ceļojot retāk, bet uz ilgāku laiku. Vai arī reģionālā lidojuma vietā izmantot prāmi vai vilcienu. Es aicinu cilvēkus ceļot atbildīgi! Tieši tāpēc tika radīts Ziedot.lv projekts, kas dod iespēju katram ceļotājam vienkārši un uzskatāmi kompensēt sevis radīto CO2 pēdu. Ja iepriekš par šo tika vairāk runāts, tad šobrīd ir iespēja ikvienam darīt!” 

Tādēļ “Rīgas meži”, Ziedot.lv un sociāli atbildīgi ceļotāji aicina dodoties apskatīt citas valstis, darīt to atbildīgi un atvēlēt līdzekļus avio lidojumu radītās “CO2 pēdas” kompensēšanai! To pavisam vienkārši ir izdarīt Ziedot.lv mājaslapā: https://ej.uz/h2ov! 

Iniciatīvas “Dzēs “CO2 pēdas” nospiedumu!” autori ir pateicīgi ikvienam, īpaši avio ceļotājiem, kuri apliecinājuši savu sociālo atbildību nākotnes un pēcteču priekšā, ziedojot līdzekļus jaunu mežaudžu tapšanai!  

Skaidrojums par CO2 emisijām

CO2 ir viena no siltumnīcas efektu izraisošām gāzēm, kas rodas, piemēram, sadedzinot oglekli saturošu kurināmo (ogles, naftu vai dabasgāzi), t.sk. avio satiksmē. 

Cilvēku darbības rezultātā radītais CO2 apjoms pārsniedz mūsu planētas  absorbcijas spējas, izraisot siltumnīcas efektu un veicinot negatīvas klimata pārmaiņas. Tās aizvien biežāk un uzskatāmāk ietekmē ikvienu no mums, t.sk. nepastāvīgu un dažkārt postošu laika apstākļu veidā (vētras, ilgstošs sausums, tropiskas lietusgāzes vai siltākas ziemas un karstākas vasaras). 

Šādu laika apstākļu ietekmē, piemēram, strauji savairojas dažādi kaitēkļi un to uzvedība kļūst netipiska. Jau vairākus gadus Centrāleiropā un arī Latvijas egļu mežos lielos apjomos savairojies egļu astoņzobu mizgrausis (‘Ips typographus’), kas ļoti apdraud Latvijā daudzus gadu tūkstošus augošās egles nākotni un meža ekosistēmu kopumā, līdz ar to arī tautsaimniecību. 

“Rīgas meži” valdes loceklis Jānis Ģērmanis stāsta: “Pasaulē šobrīd aktīvi strādā, lai samazinātu “CO2 pēdas” nospiedumu, lai vide kļūtu tīrāka un cilvēku darbības radītā ietekme uz dabu – mazāka. Ar šo ir nodarbināti ne tikai zinātnieki. Katru gadu arvien vairāk sociāli atbildīgu uzņēmumu izvirza sev mērķi kļūt klimatneitrāliem, kā arī aktīvi meklē iespējas, lai samazinātu gan savas darbības negatīvo ietekmi uz vidi, gan arī, lai  kompensētu tās ietekmes daļu, no kuras nevar izvairīties. Šādos apstākļos ikvienam jāpārvērtē savi ikdienas ieradumi un to radītās sekas.” 

J.Ģērmanis skaidro, ka ir nozīmīgi atbalstīt pasākumus, kas gan samazina, gan kompensē  sabiedrības radīto negatīvo ietekmi uz vidi. Viens no veidiem, kā kompensēt  “CO2 pēdas” nospiedumu, ir stādīt kokus. Taču, lai tā nebūtu zaļmaldināšana, nederēs, ja kokus iestādīs izcirtumos vai vietās, kur tie auguši pēdējos 20 gadus. Tādēļ ir jārada jaunas mežaudzes, kur tās nav bijušas, jāatjauno degradētas vietas vai dabas stihijās iznīcinātas mežu teritorijas. 

Katra koka iestādīšana šī un nākamo projektu laikā sekmēs Eiropas Savienības (ES) apņemšanās īstenošanu – līdz 2030.gadam iestādīt trīs miljardus koku ES teritorijā. 

Papildinformācijai:

Ieva Bērziņa

“Rīgas meži”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

29215857

[email protected]

www.rigasmezi.lv

https://www.facebook.com/RigasMezi

https://www.facebook.com/RigasDarziParki

https://www.facebook.com/EkVidO2/

https://www.facebook.com/parksmezhaparks/

 

Ilze Ošāne

Ziedot.lv komunikācijas vadītāja

29400422

[email protected] 

www.ziedot.lv 

www.facebook.com/Ziedot.lv

https://twitter.com/ziedot_lv

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir Rīgas mežu misija, vīzija un vērtības. Balts fons un zaļi burti

18.04.2024.

Apstiprināta SIA "Rīgas meži" pirmā Ilgtspējīgas attīstības stratēģija

Lai nodrošinātu atbildīgu un pēctecīgu uzņēmuma pārvaldību un ilgtspējīgu attīstību, lai jaunā kvalitātē rūpētos par rīdziniekiem, galvaspilsētas viesiem un tās apkārtnes iedzīvotājiem, kā arī, lai...

Attēlā ir informācija par Rīgas mežu 2023.gada finanšu rādītājiem

17.04.2024.

2023. gads SIA "Rīgas meži" – turpinājums stabilai un ilgtspējīgai izaugsmei

SIA “Rīgas meži” 2023. gadā sekmīgi izpildīja budžetu un sasniedza īpašnieka jeb Rīgas domes noteiktos finanšu mērķus, nodrošinot uzņēmuma finanšu stabilitāti un ilgtspējīgu attīstību – liecina 15....

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

SIA "Rīgas meži" paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...