RĪGAS MEŽI projektā “Meža dienas 2023” Lucavsalā iestāda 86 krūmiņus un izglīto skolēnus par apstādījumu nozīmi pilsētā

Projekts
1/7
Projekts "Meža dienas 2023" Lucavsalā un Rīgas 25.vidusskolā
Attēls: "Rīgas meži"
Projekts
2/7
Projekts "Meža dienas 2023" Lucavsalā
Foto: "Rīgas meži"
Projekts
3/7
Projekts "Meža dienas 2023" Lucavsalā
Foto: "Rīgas meži"
Projekts
4/7
Projekts "Meža dienas 2023" Lucavsalā
Foto: "Rīgas meži"
Projekts
5/7
Projekts "Meža dienas 2023" Rīgas 25.vidusskolā
Foto: "Rīgas meži"
Projekts
6/7
Projekts "Meža dienas 2023" Rīgas 25.vidusskolā
Foto: "Rīgas meži"
Projekts
7/7
Projekts "Meža dienas 2023" Rīgas 25.vidusskolā
Foto: "Rīgas meži"

SIA “Rīgas meži” Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) īstenotajā projektā “Meža dienas 2023” turpināja pērn uzsākto uzņēmuma apsaimniekotās Lucavsalas teritorijas apzaļumošanu, kā arī iepazīstināja skolēnus ar dabu un tās daudzveidību.

86 jauni krūmi Lucavsalā

Septembrī, projekta ietvaros, uzņēmuma daļas “Dārzi un parki” speciālisti papildināja Lucavsalas apstādījumus ar 86 jauniem krūmu stādiem – vidējā forsītija (Forsythia x intermedia 'Maluch'), filadelfs (Philadelphus 'Belle Etoile'), parastais filadelfs (Philadelphus coronarius 'Aureus'), zelta jāņoga (Ribes aureum 'Laila').  

Turpinot labiekārtot šo teritoriju, “Rīgas meži” veido simbolisku liecību arī par vietas pagātni (te iepriekš bija mazdārziņi), netālu no bērnu rotaļu laukuma iestādot krūmus, kas īpaši skaisti, ziedoši un smaržīgi ir pavasarī un vasarā.  

Šogad tapušie stādījumi ir gan dekoratīvi, gan nodrošina ilgtspējīgu teritorijas attīstību un dabas izziņas iespējas pilsētas iedzīvotājiem, īpaši jaunākai paaudzei, lai viņiem būtu iespēju sekot līdzi krūmu attīstībai un augšanai dažādās sezonās.     

Projekta īstenošana Lucavsalā ir nozīmīga, jo tā ir viena no jaunākajām “Dārzu un parku” apsaimniekotajām teritorijām – kopš 2022.gada sākuma un ir arī viena no lielākajām – teju 60 ha. Lucavsalas parks ir atklāts 2013.gadā. Te aug Rīgas diženākā un varenākā liepa (‘Tilia cordata’) – valsts nozīmes dižkoks, kā arī viena no ainaviskākajām un kuplākajām liepām Latvijā. Salā ir arī labiekārtots atpūtas parks ar pludmali un viens no Rīgā lielākajiem bērnu rotaļu laukumiem.  

Pērn “Meža dienu” projekta ietvaros Lucavsalas parka apstādījumi tika papildināti ar 25 vidi un ainavu bagātinošiem kokiem. Vienlaikus šī paša projekta ietvaros uzņēmuma speciālisti viesojās Rīgas 11.pirmskolas izglītības iestādē, kur stāstīja par koku nozīmi dabā un īpaši pilsētvidē, kā arī iepazīstināja ar kokkopju – arboristu ikdienas darbu.  

Vides izglītības centra “EkVidO2” izglītojoši izzinoša nodarbība par dabu

“Rīgas mežu” daļas “Dārzi un parki” un uzņēmuma vides izglītības centra “EkVidO2” speciālisti 8.septembrī apmeklēja Rīgas 25.vidusskolu. Tur 6.klases skolēniem tika novadīta izglītojoša nodarbība ārpus klases, pilsētvidē – “Izzini kokus pilsētā!”. Nodarbības laikā skolēni tika iepazīstināti ar mežu, tā ekosistēmu un nozīmi pilsētvidē, kā arī ar mežaparku un parku ainavu plānošanas un veidošanas principiem.  

Vides izglītības centra “EkVidO2” speciālisti stāstīja jauniešiem arī par Latvijā izplatītākajiem kokiem, kopīgi “uzbūvēja” priedi, kas ir “Rīgas mežos” biežāk sastopamais koks. Pēc tam skolas pagalmā skolēni veica dažādus praktiskus un aizraujošus dabas izziņas uzdevumus un meklēja dabas dārgumus.  

Par “Meža dienām”

Projektu “Meža dienas 2023” īsteno LPS, sadarbībā ar pašvaldībām. “Meža dienu” pasākumu un aktivitāšu laikā sabiedrība tiek aicināta veidot sev apkārt zaļāku, košāku un daudzveidīgāku vidi. Projekta finansētājs – Meža attīstības fonds; “Rīgas mežu” saņemtais finansējums – 960 EUR.  


Par SIA “Rīgas meži”

SIA “Rīgas meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums. Tas rūpējas par 62 000 ha mežiem, 446 ha Rīgas parkiem un apstādījumiem, kā arī par 367 ha kultūras un atpūtas parku “Mežaparks” un par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai.  

Uzņēmumā ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava “Norupe” un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmumam ir vides izglītības centrs un programma “EkVidO2” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS”.  

Uzņēmuma objekti un teritorijas atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.  

Uzņēmums ievēro labas korporatīvās pārvaldības principus. “Rīgas meži” ieguvuši starptautiskus sertifikātus, kas apliecina videi draudzīgu, ekonomiski pamatotu, sociāli atbildīgu un ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu.  

2021.gadā “Rīgas mežiem” Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Tāpat 2021.gadā uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”.  

2023.gadā “Rīgas meži” otro reizi uzņēmuma vēsturē piedalījās Ilgtspējas indeksā – ierindojās Zelta kategorijā, kā arī saņēma balvu “Ilgtspējas čempions” par straujāko izaugsmi Ilgtspējas indeksā.  

Lai veicinātu klimatneitralitāti un aizsargātu dabu, 2023.gadā izveidots nodibinājums “Rīgas mežu fonds”. Šajā pašā gadā uzņēmums pievienojās iniciatīvai “Misija Nulle”, kā mērķis ir rūpēties par “Rīgas mežu” darbiniekiem, viņu veselību un drošību, kā arī parakstīja Latvijas Dažādības hartu. 

Papildinformācijai:

Ieva Bērziņa

“Rīgas meži”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

29215857

[email protected]

www.rigasmezi.lv

https://www.facebook.com/RigasMezi

https://www.facebook.com/RigasDarziParki

https://www.facebook.com/EkVidO2/

https://www.facebook.com/parksmezhaparks/

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir Rīgas mežu misija, vīzija un vērtības. Balsts fons un zaļi burti

18.04.2024.

Apstiprināta RĪGAS MEŽU pirmā Ilgtspējīgas attīstības stratēģija

Lai nodrošinātu atbildīgu un pēctecīgu uzņēmuma pārvaldību un ilgtspējīgu attīstību, lai jaunā kvalitātē rūpētos par rīdziniekiem, galvaspilsētas viesiem un tās apkārtnes iedzīvotājiem, kā arī, lai...

Attēlā ir informācija par Rīgas mežu 2023.gada finanšu rādītājiem

17.04.2024.

2023. gads uzņēmumā RĪGAS MEŽI – turpinājums stabilai un ilgtspējīgai izaugsmei

SIA “Rīgas meži” 2023. gadā sekmīgi izpildīja budžetu un sasniedza īpašnieka jeb Rīgas domes noteiktos finanšu mērķus, nodrošinot uzņēmuma finanšu stabilitāti un ilgtspējīgu attīstību – liecina 15....

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...