“Rīgas meži” plāno uzsākt meža darbus pie Jauncekules, Salaspils novadā

SIA “Rīgas meži” šī gada sākumā plāno uzsākt meža kopšanas darbus meža masīvā pie Jauncekules (Salaspils novads, “Rīgas mežu” Gaujas mežniecība, Ezerdruvu apgaita). Darbi notiks atbilstoši uzņēmuma izstrādātajam “Meža apsaimniekošanas plānam” (MAP), kurā liela nozīme piešķirta bioloģiski vērtīgu, dabas un rekreācijas teritoriju saglabāšanai, bet samazinātas mežsaimniecisko darbu platības.

Tāpat darbi tiks veikti saskaņā ar šim meža masīvam izstrādāto ainavu ekoloģisko plānu un teritorijas dizaina plānu. 

Gaujas mežniecības Ezerdruvu apgaita un šis meža masīvs ir īpašs ar to, ka te, īpaši dienvidu austrumu daļā, ir salīdzinoši augsta bioloģiski vērtīgu nogabalu koncentrācija. Tas atrodas tuvu Jaucekules ciematam un to iecienījuši gan vietējie, gan arī citi iedzīvotāji. 

Pirms mežistrādes darbiem, lai sekmētu teritorijas ilgtspējīgu attīstību, tai izveidots mežaudzes funkcionālais zonējums – bioloģiski vērtīgās teritorijas, bioloģisku vērtīgu nogabalu buferjoslas teritorija un mežsaimniecības teritorijas. Šajos zonējumos izcelti ainavu elementi, kā arī ņemtas vērā meža vērtības un rekreācijas iespējas. Veicot darbus, tiks ievēroti atbildīgas un ilgtspējīgas meža apsaimniekošanas principi, ko nosaka “Rīgas mežiem” piešķirtie starptautiskie sertifikāti.

Pirms mežizstrādes uzsākšanas “Rīgas meži” iepazīstina sabiedrību ar plānotajiem darbiem un mežaudžu funkcionālo zonējumu. 

Bioloģiski vērtīgā teritorija:

Bioloģiski vērtīgu nogabalu buferjoslas teritorija:

Mežsaimniecības teritorija:

Šī teritorija ir īpaša arī ar to, ka te tiks veikti darbi, lai tuvākajā nākotnē nodrošinātu pret vides negatīvo ietekmi un bojājumiem (vējš, sniegs u.c.) noturīgākās priežu audzes stādīšanu. Proti, atbilstoši zonējumam, daļā Jauncekules ciemam piegulošajā 213.kvartālā tiks nozāģēti egļu nogabali. Pēc tam šajā vietā tiks sagatavota augsne un stādīta priežu audze, kas ir noturīgāka pret vides negatīvo ietekmi, kā arī ilgtermiņā veidosies pievilcīga meža ainava.

 

Par “Rīgas meži”

SIA “Rīgas meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums. Tas rūpējas par 62 000 ha mežiem, 399 ha Rīgas parkiem un apstādījumiem (125 objekti), kā arī par kultūras un atpūtas parku “Mežaparks” (385 ha) un par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai.

Uzņēmumā ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava “Norupe” un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmums īsteno vides izglītības programmu “Zaļā klase”.

“Rīgas mežu” objekti atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.

Uzņēmums ievēro labas korporatīvās pārvaldības principus. “Rīgas meži” ieguvuši starptautiskus sertifikātus, kas apliecina videi draudzīgu, ekonomiski pamatotu, sociāli atbildīgu un ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu.

2021.gada septembrī "Rīgas mežiem" Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Savukārt 2021.gada decembrī uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”.

2022.gadā “Rīgas meži” pirmo reizi uzņēmuma vēsturē piedalījās Ilgtspējas indeksā un ieguva Sudraba kategorijas balvu.

 

Papildinformācijai:

Ieva Bērziņa

“Rīgas meži”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

29215857

[email protected]

www.rigasmezi.lv

https://www.facebook.com/RigasMezi 

Citi raksti

Skatīt visus

Pieci cilvēki stāv pie plāksnes uz molberta, blakus plīvo karogs, fonā ēka

20.05.2024.

RĪGAS MEŽI atklāj galvaspilsētas krāsainās puķu dobes

“Krāsainas kā pasakas būs šīs vasaras Rīgas puķu dobes, kuras veido SIA “Rīgas meži” darbinieki,” to 2024. gada vasaras puķu dobju atklāšanas pasākumā 20. maijā “Krāsainā pirmdiena” uzsvēra...

Rīgas mežu logo

17.05.2024.

RTU arhitektūras studenti izstrādā idejas ilgtspējīgai RĪGAS MEŽU teritorijas attīstībai Mangaļsalā

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) arhitektūras studenti, atsaucoties SIA “Rīgas meži” aicinājumam, izstrādā ilgtspējīgas attīstības priekšlikumus uzņēmuma īpašumā esošās Mangaļsalas teritorijai,...

16.05.2024.

RĪGAS MEŽI uzsāk meža kopšanu Juglas mežniecībā, Ropažu novadā, pie Skuķīšiem

2024. gada maija otrajā pusē SIA “Rīgas meži” sāks ainaviski vērtīgu jeb rekreācijas teritoriju veidošanu un meža kopšanu meža masīvā Juglas mežniecībā, Ropažu novadā, pie Skuķīšiem (starp Tumšupi...