RĪGAS MEŽI plāno meža kopšanas darbus Ropažu novada Stopiņu pagastā, pie Dzidriņām

SIA “Rīgas meži” plāno meža kopšanas darbus atsevišķos meža nogabalos Gaujas mežniecības Līču apgaitā, Stopiņu pagastā, Ropažu novadā starp Dzidriņām, Līčiem, Sauriešiem un Upeslejām.

Darbi un to mērķis: uzlabot mežaudzes koku sastāvu un augšanas apstākļus. Tādēļ tiks izzāģēti pamežam nevēlamie un traucējošie krūmi. Tāpat vienmērīgi tiks izretināti lielie koki, nodrošinot labāku gaismas piekļuvi un vairāk vietas paliekošajiem kokiem. Vietām tiks izveidoti arī apļveida atvērumi, lai veicinātu pameža jauno priedīšu dabisku iesēšanos un augšanu, kā arī, lai tās saņemtu vairāk saules gaismas. Darbu laikā tiks saglabātas teritorijā esošās dabas vērtības, piemēram, liela izmēra kritalas, kadiķi, skudru pūžņi, atsevišķi sausie koki putnu barības bāzes uzlabošanai kukaiņiem un citiem mazajiem meža iemītniekiem.

Veicot darbus, tiks ievēroti atbildīgas un ilgtspējīgas meža apsaimniekošanas principi, ko nosaka “Rīgas mežiem” piešķirtie starptautiskie sertifikāti. 

Darbu plānotais laiks: atbilstoši normatīvajam regulējumam, tos plānots uzsākt 2023.gada marta beigās, veikt ar pārtraukumiem, bet pabeigt līdz 2024.gada ugunsnedrošā perioda sākumam (orientējoši – nākamā gada aprīļa beigas).

 

Darbu platība un ciršu veidi: ap 55 ha, līdzīgās proporcijās būs izlases un kopšanas cirtes:


Darbu plānotā secība: meža ceļu sagatavošana tehnikas vajadzībām; pameža tīrīšana, t.sk. krūmu izzāģēšana; koku zāģēšana; kokmateriālu izvešana; daļēja zaru savākšana un izvešana; ceļu infrastruktūras sakārtošana. Darbi var notikt vienlaikus vai neatbilstošu laikapstākļu dēļ var tikt uz laiku apturēti.

 

Meža darbu laikā lūgums netuvoties teritorijai, kur strādā tehnika un ievērot piesardzību! Tāpat lūgums ņemt vērā, ka vēl kādu laiku pēc darbu pabeigšanas kokos varētu būt ieķērušies atsevišķi zari no nozāģētajiem kokiem!

Meža apkārtne pie Dzidriņām ir interesanta ar to, ka te atrodas arī Karātavgrāvis jeb Karātavu grāvis – arī tā apkārtne lielākoties netiks skarta meža kopšanas darbu laikā. Karātavgrāvis ir neliela upīte, kas 16.gs. tika izmantota, rokot kanālu no Piķurgas līdz Mazajai Juglai, lai papildinātu Ulbrokas dzirnavu ezeru.

 

Par SIA “Rīgas meži”

SIA “Rīgas meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums. Tas rūpējas par 62 000 ha mežiem, 399 ha Rīgas parkiem un apstādījumiem (125 objekti), kā arī par kultūras un atpūtas parku “Mežaparks” (378 ha) un par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai.

 

Uzņēmumā ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava “Norupe” un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmums īsteno vides izglītības programmu “Zaļā klase”.

Uzņēmuma objekti un teritorijas atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.


Uzņēmums ievēro labas korporatīvās pārvaldības principus. “Rīgas meži” ieguvuši starptautiskus sertifikātus, kas apliecina videi draudzīgu, ekonomiski pamatotu, sociāli atbildīgu un ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu.


2021.gada septembrī “Rīgas meži" Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Savukārt 2021.gada decembrī uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”.


2022.gadā “Rīgas meži” pirmo reizi uzņēmuma vēsturē piedalījās Ilgtspējas indeksā un ieguva Sudraba kategorijas balvu.

 

Papildinformācijai:

Ieva Bērziņa

“Rīgas meži”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

29215857

[email protected]

www.rigasmezi.lv

https://www.facebook.com/RigasMezi

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai. Okera krāsas fons, labajā malā liels zvirbulis, kreisajā malā koku zari
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā piektdienā – Kronvalda parkā

Piektdien, 2024.gada 5.aprīlī plkst. 16.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Kronvalda parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” sestā Pavasara putnu...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai Esplanādē. Zaļš fons un labajā malā liels zvirbulis
Galerija

03.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā ceturtdienā, “Ēnu dienas” ietvaros, talka notiks Esplanādē

Ceturtdien, 2024.gada 4.aprīlī plkst. 10.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Esplanādes parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” piektā Pavasara putnu...