“Rīgas Meži” piedāvā: Latvijā pirmā Enduro taka motobraucējiem

Kopš septembra sākuma “Rīgas Meži” piedāvā Latvijā pirmo pastāvīgi darbojošos Enduro taku motobraucējiem. Tā atrodas sporta kompleksa “333” apkārtnē, Ropažu novadā. Līdzīgu taku vēl šogad “Rīgas Meži” plāno ierīkot Mārupes mežos.

“Mūsu mērķis ir atļaut braukt ar motocikliem tiem piemērotās teritorijās, nevis ierobežot. Turklāt takas atrašanās vietai izraudzīta teritorija, lai mazinātu videi un apkārtējiem nodarīto kaitējumu. Proti, šī vieta ir ar mazāku rekreācijas vērtību un ietilpst degradēto teritoriju kategorijā. Tādējādi ceram mazināt mežu nelegālu izbraukšanu un konfliktus ar citiem meža apmeklētājiem,” norāda “Rīgas Mežu” valdes priekšsēdētāja Anita Skudra.

Taka 19,7 kilometru garumā izveidota, “Rīgas Mežiem” sadarbojoties ar Latvijas Motosporta federāciju un sporta kompleksu “333”. Tā atrodas uzņēmuma teritorijā – Gaujas mežniecībā, netālu no sporta kompleksa “333” un izveidota tā, lai varētu braukt motociklisti ar dažādu pieredzi un spēkratiem.

Motobraucēju pirmās atsauksmes ir pozitīvas. Piemēram: “Beidzot arī motociklists mežā ir cilvēks. Lieliska iniciatīva (..) – iezīmēta enduro taka ar atbilstošu marķējumu un brīdinājuma zīmēm uz ceļiem, kas šķērso trasi. Lietošana bez maksas, bet ir vairāki svarīgi noteikumi. Motobrāl un motomās, – izlasi tos pirms dodies trasē! Ievēro virzienu un faktu, ka tā nav slēgta teritorija. Rēķinies arī ar citiem meža faniem. Mums ir iespēja atgādināt, ka motocikli mežā nav nekāds atavisms”; “Sportistiem būs kur pavingrot, svētdienas braucējiem būs iespēja izvēdināt galvu un iesācējiem kur mācīties”.

Video par to, kā gāja pirmajiem takas iekarotājiem: ŠEIT

Pirms došanās takā, lūgums iepazīties ar takas lietošanas noteikumiem: 

  1. Takas braucējiem ir jābūt atbilstošas kategorijas vadītāja apliecībai, moto tehnikai jābūt reģistrētai un tehniskā kārtībā!
  2. Brauc tikai pa iezīmēto Enduro takas maršrutu!
  3. Seko līdzi savai atrašanās vietai trasē, lai problēmu gadījumā vari paziņot savu atrašanās vietu!
  4. Braucot pa maršrutā esošajiem meža ceļiem, ievēro ceļu satiksmes noteikumus!
  5. Novāc no takas šķēršļus, kas potenciāli apdraud citu braucēju drošību! Ziņo par tiem pa tālruni: 26179046!
  6. Ievēro citu braucēju intereses un izpalīdzi, ja nepieciešams!
  7. Brauc ar prātu un jaudu izmanto apdomīgi!
  8. Rūpējies par tīrību un kārtību! Ievēro principu – ko mežā ienes, to no meža iznes!
  9. Ievēro ugunsdrošības noteikumus, īpaši tad, kad valstī izsludināti augstākā līmeņa ugunsbīstamības brīdinājumi!
  10. Cieni mežu un tos, kuri te dzīvo, strādā un atpūšas!

Motociklistiem pa taku jābrauc atbilstoši uz kokiem izvietotajiem virziena marķējumiem (zilā krāsā): aplis – taisni; trijstūris –  pagrieziens pa labi vai pa kreisi!

Lūgums ievērot, ka takai iespējami divi starta punkti: starts ārpus “333” teritorijas. Izmantojot šo starta vietu, taka pieejama visu laiku vai starts “333” teritorijā. Lai iekļūtu / izkļūtu no takas, jāievēro “333” darba laiks.

#EnduroTakas – Piedzīvo mežu uz moča!

 

Par SIA “Rīgas Meži”

SIA “Rīgas Meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums, kas apsaimnieko galvaspilsētai piederošos mežus, dārzus un parkus. Rīga ir lielākā Eiropas pilsēta – mežu īpašniece un viena no lielākajām mežu īpašniecēm Latvijā.

 

“Rīgas Mežiem” ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmuma attīsta vides izglītības programmu “Zaļā klase” un tā pārziņā ir kultūras un atpūtas parks “Mežaparks”.

 

Uzņēmuma objekti atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.

 

Uzņēmuma pārvalda 62 000 ha mežu, 306 ha dārzu, parku, skvēru un apstādījumu (116 objekti). “Rīgas Meži” rūpējas par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai.

 

“Rīgas Meži” ievēro labas korporatīvās pārvaldības un ilgtspējas principus. Uzņēmumam ir FSC (Forest Stewardship Council) un PEFC (Programme of the Endorsement of Forest Certification) sertifikāti. Tie apliecina atbildīgu mežu apsaimniekošanu, kā arī to, ka mežu produkcija sabiedrībai sniedz sociālos, vides un ekonomiskos ieguvumus.

 

 

Papildinformācijai:

Ieva Bērziņa

SIA “Rīgas Meži”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

Tālrunis: 29215857

E-pasts: [email protected]

www.rigasmezi.lv


Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir Rīgas mežu misija, vīzija un vērtības. Balsts fons un zaļi burti

18.04.2024.

Apstiprināta RĪGAS MEŽU pirmā Ilgtspējīgas attīstības stratēģija

Lai nodrošinātu atbildīgu un pēctecīgu uzņēmuma pārvaldību un ilgtspējīgu attīstību, lai jaunā kvalitātē rūpētos par rīdziniekiem, galvaspilsētas viesiem un tās apkārtnes iedzīvotājiem, kā arī, lai...

Attēlā ir informācija par Rīgas mežu 2023.gada finanšu rādītājiem

17.04.2024.

2023. gads uzņēmumā RĪGAS MEŽI – turpinājums stabilai un ilgtspējīgai izaugsmei

SIA “Rīgas meži” 2023. gadā sekmīgi izpildīja budžetu un sasniedza īpašnieka jeb Rīgas domes noteiktos finanšu mērķus, nodrošinot uzņēmuma finanšu stabilitāti un ilgtspējīgu attīstību – liecina 15....

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...