RĪGAS MEŽI piedalās Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstādē “Zaļš un vēl zaļāks”

SIA “Rīgas meži” vides izglītības centrs “EkVidO2” pirmo reizi piedalās Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) izstādes “Zaļš un vēl zaļāks” īstenošanā. Tā muzeja apmeklētājiem būs pieejama no 2023.gada 19. augusta līdz 19.novembrim un izstādes laikā “EkVidO2” vadīs divas informatīvi izglītojošas aktivitātes: ekskursiju pa Esplanādes parku un interaktīvu uzdevumu spēli par Latvijas dabu.

Tāpat "Rīgas meži" iesaistījās izstādes mākslinieciskā iekārtojuma veidošanā, nodrošinot 14 koku sugu stumbrus, kas nākuši no Pierīgas mežiem, kā arī galvaspilsētas dārziem un parkiem, ekspozīcijas centrālās instalācijas izveidei. Pats slavenākais stumbrs, kas būs apskatāms izstādē, ir no uzņēmuma apsaimniekotā Ēbelmuižas parka. Augusta sākumā stiprais vējš parkā nogāza vienu no lielākajiem dižozoliem, kurš tur bija audzis vairāk nekā 300 gadus un kura stumbra apkārtmērs bija  5 metri. Uz izstādi aizceļoja viens no diženā ozola zariem. 

Papildus tam vides izglītības centrs “EkVidO2” sagatavojis stāstus par koku sugām. Tie palīdzēs apmeklētājiem praktiski iepazīt Latvijā augošos kokus, to mizu, krāsu, struktūru, izmērus, izplatību un nozīmi cilvēku dzīvēs. 

Piemēram, “Rīgas mežos”  visizplatītākā koka – priedes stāsts: “Priede aug apmēram 40%  no Latvijas mežiem un tas ir mūsu valstī visbiežāk sastopamais koks. Priede var augt līdz pat 350 gadiem. To pielieto celtniecībā, mēbeļrūpniecībā; priežu pumpurus izmanto medicīnā un kosmētikā. Priedes skujas attīra gaisu un šī koka audzes ir ideāla vieta pastaigām, skriešanai, velo braukšanai un slēpošanai.” 

Pēc stāstu iepazīšanas, izstādes apmeklētāji varēs iesaistīties uzlīmju meža veidošanā: “Viena uzlīme = viens iestādīts koks “Rīgas mežos””. Uzņēmums ir ieplānojis nākamā gada pavasarī  sadarbībā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju un izstādes apmeklētājiem realizēt šo projektu dabā. 

Par izstādi “Zaļš un vēl zaļāks”

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs turpina mērķtiecīgi radīt kvalitatīvu izglītojošu un interaktīvu izstāžu piedāvājumu bērnu (3–9 gadi) un ģimeņu auditorijai. Iniciatīva aizsākās 2018.gadā ar izstādi “Kurš kuram draugs?”, aplūkojot dzīvnieku attēlojumu mākslā, un turpinājās 2020.gadā ar projektu “Rotaļāsimies?”, kas pievērsās rotaļāšanās fenomenam bērna dzīvē. 

Trešā izstāde bērniem pieejamā un draudzīgā valodā stāsta par svarīgo pasaules izzināšanā – cilvēka un dabas līdzās pastāvēšanu. Mākslas ekspozīcija rosina apbrīnot dabas bagātību, novērtēt tās spēku un harmoniju. Centrālā uzmanība veltīta atbildības sajūtai, skarot dabas resursu un daudzveidības saglabāšanas, ekoloģijas un ilgtspējas jautājumus. 

Izstādes nosaukums apspēlē “zaļās domāšanas un dzīvesveida” tendenci pasaulē, saskatot tās divdabību un nereto virspusējību, kā arī norādot uz nepieciešamību pēc vēl atbildīgākas attieksmes pret apkārtējo vidi. Ilgtspējīga domāšana var nest labumu tikai tad, ja tā ienāk mūsu dzīves uztverē un rīcībā. Aktīva darbība kā pozitīvu pārmaiņu veicinātājs ir projekta uzstādījums un vērtība, aicinot iesaistīties gan dabas un mākslas izzināšanā izstādē, gan savā ikdienā pieņemt videi labvēlīgus lēmumus.

Mākslas ekspozīcija iekļauj glezniecības un grafikas darbus no LNMM kolekcijas, kas aptver vairāku gadu desmitu periodu, akcentējot dabas procesu mainību un pastāvību, kā arī motīvu, radošo tehniku un krāsu paletes variācijas. Krāsaina, stāstoša un saudzējama ainava iemūžināta latviešu vecmeistaru – Jaņa Rozentāla, Johana Valtera, Ludolfa Liberta, Konrāda Ubāna, Jāņa Tīdemaņa – gleznās, pagājušā gadsimta vidus un otrās puses mākslinieku – Eduarda Kalniņa, Jāzepa Pīgožņa, Borisa Bērziņa – veikumā. Mūsdienīgu redzējumu sniedz noslēpumainība Ērikas Gulbes un aktualitāte Andra Eglīša radītajā. 

Par “EkVidO2

“Rīgas mežu” vides izglītības programma “EkVidO2” piedāvā iespējas aizraujošā veidā visu vecumu interesentiem iepazīt un izzināt dabu. Proti, dažādas mācību ekskursijas mežā, izzinošas pastaigas Rīgas nozīmīgākajos parkos, koku stādīšanas talkas, kā arī citas aktivitātes. Šogad “EkVidO2” vides izglītības aktivitātēs piedalījušies jau vairāk nekā 5000 cilvēku, savukārt pērn – ap 3500. 

Plašāk par vides izglītības centru “EkVidO2” un tā piedāvājumu: https://ej.uz/s5zk. “EkVidO2” atrodas Tīnūžu pagastā, Ogres pievārtē: https://ej.uz/sbqv. 

Par SIA “Rīgas meži”

SIA “Rīgas meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums. Tas rūpējas par 62 000 ha mežiem, 446 ha Rīgas parkiem un apstādījumiem, kā arī par 367 ha kultūras un atpūtas parku “Mežaparks” un par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai.  

Uzņēmumā ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava “Norupe” un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmumam ir vides izglītības centrs un programma “EkVidO2” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS”.  

Uzņēmuma objekti un teritorijas atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.  

Uzņēmums ievēro labas korporatīvās pārvaldības principus. “Rīgas meži” ieguvuši starptautiskus sertifikātus, kas apliecina videi draudzīgu, ekonomiski pamatotu, sociāli atbildīgu un ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu.  

2021.gadā “Rīgas mežiem” Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Tāpat 2021.gadā uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”.  

2023.gadā “Rīgas meži” otro reizi uzņēmuma vēsturē piedalījās Ilgtspējas indeksā – ierindojās Zelta kategorijā, kā arī saņēma balvu “Ilgtspējas čempions” par straujāko izaugsmi Ilgtspējas indeksā.  

Lai veicinātu klimatneitralitāti un aizsargātu dabu, 2023.gadā izveidots nodibinājums “Rīgas mežu fonds”. Šajā pašā gadā uzņēmums pievienojās iniciatīvai “Misija Nulle”, kā mērķis ir rūpēties par “Rīgas mežu” darbiniekiem, viņu veselību un drošību  

Papildinformācijai:

Ieva Bērziņa

“Rīgas meži”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

29215857

[email protected]

www.rigasmezi.lv

https://www.facebook.com/RigasMezi

https://www.facebook.com/RigasDarziParki

https://www.facebook.com/EkVidO2/

https://www.facebook.com/parksmezhaparks/

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai. Okera krāsas fons, labajā malā liels zvirbulis, kreisajā malā koku zari
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā piektdienā – Kronvalda parkā

Piektdien, 2024.gada 5.aprīlī plkst. 16.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Kronvalda parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” sestā Pavasara putnu...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai Esplanādē. Zaļš fons un labajā malā liels zvirbulis
Galerija

03.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā ceturtdienā, “Ēnu dienas” ietvaros, talka notiks Esplanādē

Ceturtdien, 2024.gada 4.aprīlī plkst. 10.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Esplanādes parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” piektā Pavasara putnu...