RĪGAS MEŽI pabeiguši bīstamo papeļu zāģēšanu “Mežaparkā” un Sarkandaugavā. Pēc gada tur stādīs priedītes

SIA “Rīgas meži” pabeiguši bīstamo papeļu zāģēšanu uzņēmuma apsaimniekotajās teritorijās – kultūras un atpūtas parkā “Mežaparks”, pie Lēdurgas ielas un Sarkandaugavā, starp staciju un kapiem. 

Savukārt šobrīd “Rīgas meži” piedāvā iedzīvotājiem pieteikties ciršanas atlieku savākšanai bez maksas. Plašāka informācija: https://ej.uz/mhtt. Gadījumā, ja pēc ciršanas atlieku vākšanas mežā būs vēl daudz koku zaru, sprunguļu u.c., uzņēmums plāno pieteikt šīs teritorijas aprīlī notiekošajai Lielajai talkai.

Pašlaik no ciršanas atliekām ir atbrīvota lielākā daļa teritorijās esošo celiņu. Savukārt, kad zemsedze kļūs sausāka, plānots sakārtot celiņus, pa kuriem meža kopšanas darbu laikā pārvietojās tehnika.


“Mežaparka” Lielajā laukumā vēl pagaidām atrodas nocirsto koku zari. Tos tuvākajā laikā plānots sašķeldot un atbrīvot laukumu.

2023.gada gada rudenī abās teritorijās, kas atbrīvotas no bīstamajām papelēm, tiks sagatavota augsne. Un nākamā gada pavasarī, kopā ar vietējiem iedzīvotājiem, plānots stādīt priedītes, kas izaudzētas “Rīgas mežu” kokaudzētavā “Norupe”.

Bīstamie koki, apm. 6 ha platībā, tika nozāģēti, atsaucoties iedzīvotāju aicinājumam, kā arī ievērojot Valsts meža dienesta sanitāro atzinumu un Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes atzinumu. Speciālisti konstatēja, ka papeles, kuru vidējais vecums bija apmēram 65 gadi, bija kritiskā stāvoklī.

 

Darbu laikā abās teritorijās tika saglabāti visi augstvērtīgie un veselie koki, pamatā bērzi un priedes. 

 

Par SIA “Rīgas meži”

SIA “Rīgas meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums. Tas rūpējas par 62 000 ha mežiem, 399 ha Rīgas parkiem un apstādījumiem (125 objekti), kā arī par kultūras un atpūtas parku “Mežaparks” (378 ha) un par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai.

 

Uzņēmumā ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava “Norupe” un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmums īsteno vides izglītības programmu “Zaļā klase”.


Uzņēmuma objekti un teritorijas atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.


Uzņēmums ievēro labas korporatīvās pārvaldības principus. “Rīgas meži” ieguvuši starptautiskus sertifikātus, kas apliecina videi draudzīgu, ekonomiski pamatotu, sociāli atbildīgu un ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu.


2021.gada septembrī “Rīgas meži" Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Savukārt 2021.gada decembrī uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”.


2022.gadā “Rīgas meži” pirmo reizi uzņēmuma vēsturē piedalījās Ilgtspējas indeksā un ieguva Sudraba kategorijas balvu.

 

 

Papildinformācijai:

Ieva Bērziņa

“Rīgas meži”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

29215857

[email protected]

www.rigasmezi.lv

https://www.facebook.com/RigasMezi

https://www.facebook.com/parksmezhaparks/

 

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai. Okera krāsas fons, labajā malā liels zvirbulis, kreisajā malā koku zari
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā piektdienā – Kronvalda parkā

Piektdien, 2024.gada 5.aprīlī plkst. 16.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Kronvalda parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” sestā Pavasara putnu...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai Esplanādē. Zaļš fons un labajā malā liels zvirbulis
Galerija

03.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā ceturtdienā, “Ēnu dienas” ietvaros, talka notiks Esplanādē

Ceturtdien, 2024.gada 4.aprīlī plkst. 10.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Esplanādes parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” piektā Pavasara putnu...