“Rīgas Meži” nosoda Krievijas iebrukumu un agresiju Ukrainā. Uzņēmums Ukrainas bēgļiem piedāvā praktisku atbalstu: darba vietas un informatīvi – izglītojošas iespējas

Stingri nosodot Krievijas iebrukumu un agresiju Ukrainā, t.sk. pret civiliedzīvotājiem, “Rīgas Meži” piedāvā praktisku atbalstu un risinājumus cilvēkiem, kuri Latvijā ieradušies no kara plosītās valsts. Proti, uzņēmumā pašlaik ir 15 darba vietas, kā arī pieejamas informatīvi – izglītojošas iespējas.

Lai nodrošinātu raitākas darba uzsākšanas iespējas “Rīgas Mežos”, uzņēmums atgādina par soļiem, kas jāveic Ukrainas iedzīvotājiem, kuri ieradušies Latvijā:

Valsts robežsardzes diennakts tālrunis: +371 67913569 vai +371 67913568.


Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde: +371 67209422 vai +371 67209400, pirmdien – ceturtdien, plkst. 8.30 – 16.00; piektdien, plkst. 9.00 – 15.00; e-pasts: [email protected] vai [email protected]. Plašāka informācija: ŠEIT.

“Rīgas Mežu” kontakti: [email protected]

Nodarbinātības valsts aģentūras filiāles: ŠEIT, bezmaksas informatīvais tālrunis: +371 80200206, vakances tiešsaistē: ŠEIT (informācija ir latviski, tāpēc, meklējot vakances, nepieciešama cilvēku palīdzība, kuri pārvalda latviešu valodu vai jāizmanto interneta piedāvātais tulkotājs. Labajā pusē, sadaļā “Nodarbinātības veids” jāizvēlas ieraksti ar atzīmi “Ukraina”; kopskaitā tādi ir trīs: “Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku / Ukraina”, “Darbinieka amats uz noteiktu laiku / Ukraina” un “Uzņēmuma līgums / Ukraina”).

Atbalsta centrs Ukrainas iedzīvotājiem: Rīgas Tehniskās universitātes bijusī ēka, katru darba dienu, plkst. 9.00 – 18.00, Kaļķu iela 1; informācijas punkts: Rīgas Kongresu nams, katru darba dienu, plkst. 9.00 – 18.00, brīvdienās, plkst. 10.00 16.00, K. Valdemāra iela 5.

Pašlaik “Rīgas Meži” piedāvā darba iespējas 15 cilvēkiem uzņēmuma daļā “Dārzi un parki” – parka dārzniekam, labiekārtojuma remontstrādniekam, komunālās tehnikas strādniekam, komunālās tehnikas operatoram, strādniekam, kokkopim – arboristam. Darba vietas pieejamas atbilstoši normatīvajiem aktiem – līdz šī gada beigām.

Atalgojums, sociālās garantijas u.c. “Rīgas Mežos” cilvēkiem no Ukrainas ir tādas pašas kā Latvijas iedzīvotājiem.

Lai strādātu “Rīgas Mežu” piedāvātajās darba vietās, Ukrainas kara bēgļiem nav nepieciešamas latviešu valodas zināšanas. Atbilstoši valdības apstiprinātajai kārtībai, līdz 2022.gada 1.aprīlim Ukrainas bēgļi, kas ieradušies Latvijā kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā, drīkstēs uzsākt darba attiecības arī bez derīga Covid-19 sertifikāta. Savukārt no 1.aprīļa cilvēkiem no Ukrainas, kuriem būs noteikts veikt darbu klātienē ar vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, bet nebūs attiecīgā sertifikāta, divu nedēļu laikā būs jāuzsāk primārā vakcinācija un tā jāpabeidz pēc īsākās vakcinācijas shēmas.

Tāpat “Rīgas Meži” bēgļiem no Ukrainas, kuri saistībā ar Krievijas izraisīto karu, ieradušies mūsu valstī, piedāvā šādas informatīvi – izglītojoši iespējas:

“Rīgas Mežu” kontaktinformācija, lai Ukrainas bēgļi pieteiktos ekskursijām un bezmaksas nodarbībām: Inese Vikļuka, apmācību un mārketinga projektu vadītāja, e-pasts: [email protected] vai Laura Veinberga, vides projektu vadītāja, e-pasts: [email protected].

Ukrainas iedzīvotājiem piedāvātā nodarbību un ekskursiju valoda: krievu.

Vairāk par Ukrainas bēgļiem pieejamo palīdzību iespējams uzzināt arī: https://www.ukraine-latvia.com vai https://www.riga.lv/lv/atbalsts-ukrainai.  

#StandWithUkraine


Par SIA “Rīgas Meži”

SIA “Rīgas Meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums, kas apsaimnieko galvaspilsētai piederošos mežus, dārzus un parkus. Rīga ir lielākā Eiropas pilsēta – mežu īpašniece un viena no lielākajām mežu īpašniecēm Latvijā. 

“Rīgas Mežiem” ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmums īsteno vides izglītības programmu “Zaļā klase”; “Rīgas Mežu” pārziņā ir arī kultūras un atpūtas parks “Mežaparks”. 

Uzņēmuma objekti atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.

Uzņēmums pārvalda 62 000 ha mežu, 399 ha dārzu, parku, skvēru un apstādījumu (125 objekti). “Rīgas Meži” rūpējas par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai. 

“Rīgas Meži” ievēro labas korporatīvās pārvaldības un ilgtspējas principus. Uzņēmumam ir FSC (Forest Stewardship Council) un PEFC (Programme of the Endorsement of Forest Certification) sertifikāti. Tie apliecina atbildīgu mežu apsaimniekošanu, kā arī to, ka mežu produkcija sabiedrībai sniedz sociālos, vides un ekonomiskos ieguvumus. 

2021.gada septembrī “Rīgas Mežiem” Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Savukārt 2021.gada decembrī uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”.

 

Papildinformācijai:

Ieva Bērziņa

SIA “Rīgas Meži”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

Tālrunis: 67415712

E-pasts: [email protected]

www.rigasmezi.lv 

Citi raksti

Skatīt visus

Rīgas mežu logo

17.05.2024.

RTU arhitektūras studenti izstrādā idejas ilgtspējīgai RĪGAS MEŽU teritorijas attīstībai Mangaļsalā

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) arhitektūras studenti, atsaucoties SIA “Rīgas meži” aicinājumam, izstrādā ilgtspējīgas attīstības priekšlikumus uzņēmuma īpašumā esošās Mangaļsalas teritorijai,...

16.05.2024.

RĪGAS MEŽI uzsāk meža kopšanu Juglas mežniecībā, Ropažu novadā, pie Skuķīšiem

2024. gada maija otrajā pusē SIA “Rīgas meži” sāks ainaviski vērtīgu jeb rekreācijas teritoriju veidošanu un meža kopšanu meža masīvā Juglas mežniecībā, Ropažu novadā, pie Skuķīšiem (starp Tumšupi...

Krāsainas puķes parkā

15.05.2024.

Pasākumā “Krāsainā pirmdiena” RĪGAS MEŽI atklās šīs vasaras puķu dobju modes galvenās tendences

Pirmdien, 20.maijā, SIA “Rīgas meži” plašākai sabiedrībai atklās 2024.gada vasaras puķu dobju modes galvenās tendences: krāsas, augu salikumus, rakstus un motīvus.Atklājot puķu dobju sezonu,...