RĪGAS MEŽI: motobraucējiem mežā jāpārvietojas tikai pa atļautām vietām! Uzņēmums piedāvā Enduro moto takas!

1/5
"Rīgas mežu" Enduro moto takas
Attēls: "Rīgas meži"
2/5
"Rīgas mežu" Enduro moto taka Gaujas mežniecībā, pie Sporta kompleksa "333", Ropažu pagastā
Attēls: "Rīgas meži"
3/5
"Rīgas mežu" Enduro moto taka Tīreļu mežniecībā, pie Jaunmārupes
Attēls: "Rīgas meži"
4/5
"Rīgas mežu" Enduro moto taku noteikumi
Attēls: "Rīgas meži"
Enduro moto takas apkārtne
5/5
Enduro moto takas apkārtne "Rīgas mežu" Gaujas mežniecībā
Foto: "Rīgas meži"

Lai mazinātu meža nelegālu izbraukāšanu, zemsedzes bojāšanu un kaitējumu dabas vērtībām, SIA “Rīgas meži” aicina motobraucējus ar saviem spēkratiem pārvietoties tikai pa atļautām teritorijām. Proti, pa “Rīgas mežu” īpaši izveidotajām Enduro moto takām, pa meža ceļiem vai dabiskām brauktuvēm!

“Rīgas meži” piedāvā: “Piedzīvo mežu uz moča!” Enduro moto takās  

Kā sociāli atbildīgs uzņēmums, “Rīgas meži” motociklistu un kvadriciklistu ērtībām savās teritorijās izveidojis Enduro moto takas. Tās tapušas sadarbībā ar Latvijas Motosporta federāciju.  

Takas ikvienam pieejamas bez maksas un tās atrodas:

 • pie Sporta kompleksa “333”, Ropažu pagastā: https://ej.uz/zxke. Takas garums ir ap 12 km un tā stiepjas pa “Rīgas mežu” Gaujas mežniecību, starp Gaidām, Muceniekiem un Silakrogu,

 • netālu no Jaunmārupes: https://ej.uz/zsxm. Takas garums ir vairāk nekā 16 km. Maršruts vijas pa “Rīgas mežu” Tīreļu mežniecību, meža masīvā starp Melnā ezera purvu un Cenas tīreli.

Taka Ropažu pagastā atklāta 2021.gada septembrī, bet Jaunmārupē – 2022.gada maijā. Tās tapa, lai piedāvātu iespēju moto sporta entuziastiem nodarboties ar savu hobiju vietās, kur tas nekaitē mežam un dabai.  

“Rīgas mežu” Gaujas mežniecības mežzinis Andris Upenieks uzsver:

“Prieks, ka moto entuziasti izmanto mūsu Enduro moto takas! Taku braucēji kopumā ir disciplinēti un ievērot noteikumus. Taču ļoti bieži ir gadījumi, kurus fiksējušas arī mūsu mežniecības video novērošanas iekārtas. Proti, visticamāk, apzināti tiek braukts vietās, kur tas nav atļauts, tiek izbraukāta zemsedze, radīts kaitējums mežam. Un šādos gadījumos transportlīdzekļi pamatā pārvietojas bez numura zīmēm, kas neļauj identificēt to īpašniekus un neļauj atbildīgajām institūcijām piemērot sodus.”    

Savukārt Tīreļu mežniecības mežzinis Andris Greidāns norāda:

“Īpaši sāpīgi, ka nelegālie motobraucēji izbraukā dabas vērtības, ar kurām Tīreļu mežniecība ir īpaši bagāta. Piemēram, regulāri  tiek “izvagots” Melnā ezera purva dabas liegums, turklāt pavisam brutāli un neievērojot dabas lieguma zīmes. Tādēļ turpinām izglītot sabiedrību, izvietot mežā barjeras, informatīvas zīmes un video kameras, kā arī sadarbojamies ar tiesībaizsardzības institūcijām.”  

“Rīgas meži” aicina ievērot desmit drošas un ētiskas braukšanas principus – Enduro moto taku lietošanas noteikumus:

 1. Takas braucējiem ir jābūt atbilstošas kategorijas vadītāja tiesībām un tehnikai jābūt reģistrētai!

 2. Jābrauc tikai pa uz kokiem atzīmēto Enduro takas maršrutu!

 3. Jāseko līdzi savai atrašanās vietai, lai problēmu gadījumā var par to ziņot!

 4. Braucot pa maršrutā esošajiem meža ceļiem, jāievēro Ceļu satiksmes noteikumi!

 5. Jānovāc no takas šķēršļi, kas potenciāli apdraud citu braucēju drošību!

 6. Jāievēro pārējo braucēju intereses un jāizpalīdz, ja nepieciešams!

 7. Jābrauc prātīgi un spēkrata jauda jāizmanto apdomīgi!

 8. Jārūpējas par tīrību un kārtību! Jāievēro princips: “Ko mežā ienes, to no meža iznes!”

 9. Jāievēro ugunsdrošības noteikumi. Laikā, kad izsludināti augstākā līmeņa ugunsbīstamības brīdinājumi, Enduro taku izmantot aizliegts!

 10. Jāciena mežs un tie, kas tajā dzīvo, strādā vai atpūšas!

Motociklistiem pa taku jābrauc atbilstoši uz kokiem izvietotajiem virziena marķējumiem: aplis – taisni, trijstūris – pagrieziens pa labi vai pa kreisi; izsaukuma zīme – bīstamība!  

Atļauts braukt tikai pa meža ceļiem vai dabiskām brauktuvēm

Atbilstoši Meža likumam, transportlīdzekļiem, t.sk. motocikliem un kvadricikliem atļauts braukt tikai pa meža ceļiem vai dabiskām brauktuvēm (izņemot gadījumus, kas saistīti ar pārvietošanos meža vai valsts aizsardzības, sabiedrības drošības utml. uzdevumu veikšanai). Tāpat nav atļauts braukt pa meža mineralizētajām joslām, kas dažkārt atgādina ceļu, bet, kas patiesībā ir uzartas teritorijas mežā, lai ierobežotu uguns izplatību.  

Vienlaikus “Rīgas meži” aicina pārējos teritoriju, t.sk. mežu īpašniekus vai apsaimniekotājus, būt sociāli atbildīgiem un vietās, kur tas iespējams, ierīkot līdzīgas takas!  


Par SIA “Rīgas meži”

SIA “Rīgas meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums. Tas rūpējas par 62 000 ha mežiem, 446 ha Rīgas parkiem un apstādījumiem, kā arī par 367 ha kultūras un atpūtas parku “Mežaparks” un par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai.  

Uzņēmumā ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava “Norupe” un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmumam ir vides izglītības centrs un programma “EkVidO2” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS”.  

Uzņēmuma objekti un teritorijas atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.  

Uzņēmums ievēro labas korporatīvās pārvaldības principus. “Rīgas meži” ieguvuši starptautiskus sertifikātus, kas apliecina videi draudzīgu, ekonomiski pamatotu, sociāli atbildīgu un ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu.  

2021.gadā “Rīgas mežiem” Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Tāpat 2021.gadā uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”.  

2023.gadā “Rīgas meži” otro reizi uzņēmuma vēsturē piedalījās Ilgtspējas indeksā – ierindojās Zelta kategorijā, kā arī saņēma balvu “Ilgtspējas čempions” par straujāko izaugsmi Ilgtspējas indeksā.  

Lai veicinātu klimatneitralitāti un aizsargātu dabu, 2023.gadā izveidots nodibinājums “Rīgas mežu fonds”. Šajā pašā gadā uzņēmums pievienojās iniciatīvai “Misija Nulle”, kā mērķis ir rūpēties par “Rīgas mežu” darbiniekiem, viņu veselību un drošību, kā arī parakstīja Latvijas Dažādības hartu. 

Papildinformācijai:

Ieva Bērziņa

“Rīgas meži”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

29215857

[email protected]

www.rigasmezi.lv

https://www.facebook.com/RigasMezi

https://www.facebook.com/RigasDarziParki

https://www.facebook.com/EkVidO2/

https://www.facebook.com/parksmezhaparks/

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir Rīgas mežu misija, vīzija un vērtības. Balsts fons un zaļi burti

18.04.2024.

Apstiprināta RĪGAS MEŽU pirmā Ilgtspējīgas attīstības stratēģija

Lai nodrošinātu atbildīgu un pēctecīgu uzņēmuma pārvaldību un ilgtspējīgu attīstību, lai jaunā kvalitātē rūpētos par rīdziniekiem, galvaspilsētas viesiem un tās apkārtnes iedzīvotājiem, kā arī, lai...

Attēlā ir informācija par Rīgas mežu 2023.gada finanšu rādītājiem

17.04.2024.

2023. gads uzņēmumā RĪGAS MEŽI – turpinājums stabilai un ilgtspējīgai izaugsmei

SIA “Rīgas meži” 2023. gadā sekmīgi izpildīja budžetu un sasniedza īpašnieka jeb Rīgas domes noteiktos finanšu mērķus, nodrošinot uzņēmuma finanšu stabilitāti un ilgtspējīgu attīstību – liecina 15....

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...