RĪGAS MEŽI kopā ar jauniešiem stādīs jaunu bērzu audzi un diskutēs par klimata nākotni

Bērza stāds

Ceturtdien, 7. maijā, plkst. 10.00 SIA “Rīgas meži” vides izglītības centrā “EkVidO” notiks jaunaudzes veidošanas talka, kurā Ogres Valsts ģimnāzijas 10. klases skolēni, “Rīgas mežu” pārstāvji un atbildīgi ceļotāji diskutēs par ilgtspēju, klimata pārmaiņām, kā arī piedalīsies jaunas bērzu audzes stādīšanā. Pasākums notiek “Rīgas mežu”, Ziedot.lv un atbildīgu ceļotāju sadarbības iniciatīvas ietvaros, turpinot akciju “Pirms lido, iestādi koku!”.

Pasākuma ievadā uzņēmuma “STAGINGS Travel Design” vadītājs, atbildīgs ceļotājs Aldis Kušķis vadīs diskusiju ar Ogres Valsts ģimnāzijas skolēniem par atbildīgu rīcību klimata pārmaiņu mazināšanā, dabas ilgtspēju un koku stādīšanas nozīmi ekosistēmu atjaunošanā. Sarunā jaunieši kopā ar ekspertiem meklēs atbildes uz jautājumiem, kā ikdienas izvēles – tostarp ceļošana – ietekmē vidi un kā šo ietekmi iespējams mazināt ar praktisku rīcību.

Pēc diskusijas talkas dalībnieki dosies dabā, lai 1,68 hektāru platībā iestādītu jaunu bērzu audzi. Plānots, ka šī jaunaudze turpmāko 50 gadu augšanas periodā nodrošinās 153 100 kg CO₂ piesaistes un emisiju bilances apjomu, tādējādi kļūstot par konkrētu ilgtermiņa ieguldījumu klimata pārmaiņu mazināšanā un meža ekosistēmas atjaunošanā.

Jaunaudzes veidošana notiek, turpinot “Rīgas mežu” un Ziedot.lv sadarbībā ar atbildīgiem ceļotājiem īstenoto iniciatīvu “Pirms lido, iestādi koku!”. Tās mērķis ir aicināt sabiedrību, īpaši aviotransporta izmantotājus, apzināties ceļošanas radīto CO₂ pēdas nospiedumu un kompensēt to, ziedojot līdzekļus jaunu mežaudžu veidošanai. Šī sadarbība jau kļuvusi par praktisku sociālās atbildības piemēru, kurā klimata jautājumi netiek risināti tikai teorētiski, bet pārtop konkrētā rīcībā – jaunu koku stādīšanā.

“Koku stādīšana ir viens no redzamākajiem un praktiskākajiem veidiem, kā sabiedrība var iesaistīties klimata pārmaiņu mazināšanā. Taču tikpat būtiski ir veidot izpratni jauniešos, kuri pieņems nākotnes lēmumus. Šodien iestādītie bērzi savu nozīmīgāko darbu veiks nākamajās desmitgadēs,” norāda “Rīgas mežu” valdes priekšsēdētāja Anita Skudra.

“Rīgas meži” un vides izglītības centrs “EkVidO” regulāri īsteno izglītojošas aktivitātes, kas veicina sabiedrības, īpaši skolēnu un jauniešu, izpratni par meža apsaimniekošanu, bioloģisko daudzveidību, klimata pārmaiņām un vides aizsardzību. Šādi pasākumi palīdz stiprināt saikni starp pilsētu, dabu un sabiedrības līdzatbildību ilgtspējīgas nākotnes veidošanā.

Mediju pārstāvji aicināti piedalīties pasākumā. Publicitātes nolūkos pasākuma laikā paredzēts fotografēt un/vai filmēt.

Citi raksti

Skatīt visus

jaunieši strādā parkā

01.06.2026.

RĪGAS MEŽI šovasar piedāvā 195 darba vietas skolēniem

Šovasar SIA “Rīgas meži” sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru īstenos līdz šim plašāko skolēnu vasaras nodarbinātības programmu uzņēmuma vēsturē. Kopumā jauniešiem būs pieejamas 195...

stāda vasaras puķu dobes

19.05.2026.

RĪGAS MEŽI šī gada vasaras puķu dobes velta galvaspilsētas vēsturei, kultūrai un cilvēkiem

SIA “Rīgas meži” sākusi vasaras puķu dobju stādīšanu Rīgas parkos un dārzos. Šogad galvaspilsētas apstādījumu tematika veltīta Rīgas 825 gadu jubilejai, izceļot pilsētas vēsturi, simbolus, kultūru...

āpsis saka: dabā ejot, ko atnesi, to azines

18.05.2026.

RĪGAS MEŽI un Dabas aizsardzības pārvalde aicina: ko ienes mežā, to iznes no meža!

SIA “Rīgas meži” pakāpeniski ievieš atbildīgāku pieeju mežu apsaimniekošanā, samazinot atkritumu urnu skaitu meža teritorijās un aicinot iedzīvotājus ievērot vienkāršu principu: ko ienes mežā, to...