“Rīgas Meži” Jaunmārupes apkaimē piedāvā jaunu Enduro moto taku

“Rīgas Meži”, sadarbībā ar Latvijas Motosporta federāciju (LaMSF), no šī pavasara piedāvā uzņēmuma teritorijā un arī Latvijā otro pastāvīgi darbojošos Enduro taku. Tā veidota, lai netraucētu iedzīvotājus un mazinātu kaitējumu dabai. Takas starts ir Tīreļu mežniecībā, netālu no Jaunmārupes un tās garums ir vairāk nekā 16 km. Taka atrodas “Rīgas Mežu” pārziņā esošajās teritorijās, Mārupes un Olaines novados.

“Mūsu mērķis ir ierīkot un ierādīt motociklistiem teritorijas, kurās viņi drīkst braukt. Vienlaikus mēs norādām, ka nepieļaujama ir mežu nelegāla izbraukšana, īpaši zemsedzes bojāšana, un konflikti ar citiem meža apmeklētājiem! Takas atrašanās vietai izraudzīta teritorija, lai mazinātu videi un apkārtējiem nodarīto kaitējumu. Proti, šī vieta ir ar mazāku rekreācijas vērtību un ietilpst degradēto teritoriju kategorijā. Taka neatrodas apdzīvotu vietu tuvumā, līdz ar to netiks traucēti iedzīvotāji,” norāda “Rīgas Mežu” valdes priekšsēdētāja Anita Skudra.

Enduro moto takas karte Rīgas Mežu Tīreļu mežniecībā, Jaunmārupes apkārtnē: ŠEIT.

Lauris Liepiņš, LaMSF Enduro komisijas loceklis, Enduro entuziasts un sacensību organizators: “Kā motobraucējus apvienojoša organizācija, esam gandarīti, ka “Rīgas Meži” izprot mūsu vajadzības un ka kopīgi esam raduši jau otro iespēju ierīkot taku mežā. Tādēļ vēlos personīgi pateikties “Rīgas Mežu” valdes loceklim Jānim Ģērmanim un Tīreļu mežniecības mežzinim Andrim Greidānam! Ar viņu lielu atbalstu mums kopā izdevies īstenot šo projektu!”

Raksturojot jauno taku, L.Liepiņš uzsver, ka tās segums mainās nepārtraukti – no smilšainas taciņas, cietas virsmas meža celiņa līdz mīkstākam segumam. Taka ir vidējas sarežģītības. Vienkārši sēžot uz motocikla to neizdosies izbraukt, būs arī mazliet jāpasporto. Taka veidota pamatā vieglajiem Enduro spēkratiem, bet ar labām braucēja iemaņām tā patiks arī lielo Enduro moču braucējiem.

Pērn, sadarbībā ar LaMSF, sporta kompleksu “333” un Ropažu novadu, “Rīgas Meži” atklāja Latvijā pirmo Enduro moto taku. Tā atrodas uzņēmuma Gaujas mežniecībā, netālu no sporta kompleksa “333” un izveidota tā, lai varētu braukt motociklisti ar dažādu pieredzi un spēkratiem. “Rīgas Meži” kopā ar iesaistītajiem izvērtējuši takas pirmo sezonu. Tādēļ, lai pēc iespējas mazāk traucētu iedzīvotājus, šogad ieviestas izmaiņas takas maršrutā. Gaujas mežniecības Enduro takas izmainītais maršruts: ŠEIT

Šeit iespējams apskatīties, kā pirmie braucēji pērn rudenī iemēģināja Enduro taku Gaujas mežniecībā: ŠEIT

“Rīgas Meži” aicina: pirms došanās Enduro takā, lūgums iepazīties ar takas lietošanas noteikumiem: 

  1. Takas braucējiem ir jābūt atbilstošas kategorijas vadītāja apliecībai, moto tehnikai jābūt reģistrētai!
  2. Brauc tikai pa iezīmēto Enduro takas maršrutu!
  3. Seko līdzi savai atrašanās vietai takā, lai problēmu gadījumā vari par to ziņot!
  4. Braucot pa maršrutā esošajiem meža ceļiem, ievēro ceļu satiksmes noteikumus!
  5. Novāc no takas šķēršļus, kas potenciāli apdraud citu braucēju drošību!
  6. Ievēro citu braucēju intereses un izpalīdzi, ja nepieciešams!
  7. Brauc ar prātu un jaudu izmanto apdomīgi!
  8. Rūpējies par tīrību un kārtību! Ievēro principu – ko mežā ienes, to no meža iznes!
  9. Ievēro ugunsdrošības noteikumus. Laikā, kad valstī izsludināti augstākā līmeņa ugunsbīstamības brīdinājumi, Enduro taku izmantot aizliegts!
  10. Cieni mežu un tos, kuri te dzīvo, strādā un atpūšas!

Motociklistiem pa taku jābrauc atbilstoši uz kokiem izvietotajiem virziena marķējumiem: aplis – taisni, trijstūris – pagrieziens pa labi vai pa kreisi; izsaukuma zīme – bīstamība!

#EnduroTakas – Piedzīvo mežu uz moča!


Par SIA “Rīgas Meži”

SIA “Rīgas Meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums, kas apsaimnieko galvaspilsētai piederošos mežus, dārzus un parkus. Rīga ir lielākā Eiropas pilsēta – mežu īpašniece un viena no lielākajām mežu īpašniecēm Latvijā. 

“Rīgas Mežiem” ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmums īsteno vides izglītības programmu “Zaļā klase”; “Rīgas Mežu” pārziņā ir arī kultūras un atpūtas parks “Mežaparks”. 

Uzņēmuma objekti atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.

Uzņēmums pārvalda 62 000 ha mežu, 399 ha dārzu, parku, skvēru un apstādījumu (125 objekti). “Rīgas Meži” rūpējas par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai. 

“Rīgas Meži” ievēro labas korporatīvās pārvaldības un ilgtspējas principus. Uzņēmumam ir FSC (Forest Stewardship Council) un PEFC (Programme of the Endorsement of Forest Certification) sertifikāti. Tie apliecina atbildīgu mežu apsaimniekošanu, kā arī to, ka mežu produkcija sabiedrībai sniedz sociālos, vides un ekonomiskos ieguvumus. 

2021.gada septembrī “Rīgas Mežiem” Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Savukārt 2021.gada decembrī uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”.

 

Papildinformācijai:

Ieva Bērziņa

SIA “Rīgas Meži”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

Tālrunis: 29215857

E-pasts: [email protected]

www.rigasmezi.lv

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai. Okera krāsas fons, labajā malā liels zvirbulis, kreisajā malā koku zari
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā piektdienā – Kronvalda parkā

Piektdien, 2024.gada 5.aprīlī plkst. 16.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Kronvalda parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” sestā Pavasara putnu...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai Esplanādē. Zaļš fons un labajā malā liels zvirbulis
Galerija

03.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā ceturtdienā, “Ēnu dienas” ietvaros, talka notiks Esplanādē

Ceturtdien, 2024.gada 4.aprīlī plkst. 10.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Esplanādes parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” piektā Pavasara putnu...