“Rīgas Meži” izsludina iepirkumu par kokzāģētavas “Norupe” izvērtējumu

Ņemot vērā Valsts kontroles un Konkurences padomes norādījumus, kā arī Rīgas domes un uzņēmuma padomes lemto, SIA “Rīgas Meži” ir uzlikts par pienākumu iziet no apaļkoku pārstrādes biznesa. Lai to izdarītu, uzņēmumam ir jāveic dažādu kokzāģētavas nodalīšanas iespējamo veidu juridiskā analīze, kā arī jāizvērtē iespējamās sekas no finanšu, t.sk. nodokļu viedokļa.

Tādēļ “Rīgas Meži” izsludinājuši iepirkumu “Izvērtējuma veikšana par SIA “Rīgas meži” piederošās kokzāģētavas “Norupe” nodalīšanas iespējamiem veidiem, izbeidzot darbību zāģmateriālu ražošanas un tirdzniecības jomā”. Tā nolūks ir atlasīt pretendentu, lai tas izvērtētu uzņēmumam piederošās kokzāģētavas “Norupe” nodalīšanas iespējamos veidus jeb scenārijus. 

Saskaņā ar iepriekš veikto analīzi, “Rīgas Meži” izskata trīs iespējamos veidus, kā īstenot iziešanu no apaļkoku pārstrādes biznesa: kokzāģētavas “Norupe” biznesa nodalīšanas atsevišķā uzņēmumā un tā kapitāldaļu pārdošanas, ražotnes aktīvu pārdošana vai noma. Vienlaikus uzņēmums izvērtēs arī citus, iepriekš nenosauktus kokzāģētavas nodalīšanas veidus, ja šī iepirkuma gaitā tādi tiktu rasti un atzīti par uzņēmumam, tā darbiniekiem un pašvaldībai izdevīgiem.


Tāpat kokzāģētavas “Norupe” iziešanas no apaļkoku pārstrādes biznesa izvērtējuma nolūks ir noteikt kokzāģētavas nodalīšanas veidu atbilstību potenciālo investoru pieprasījumam, kā arī normatīvo aktu prasībām, kuras saistošas pašvaldības uzņēmumam.

Jau ziņots, ka “Rīgas Meži” padome noteikusi, ka jebkādu lēmumu sagatavošanas un pieņemšanas gadījumā uzņēmuma rīcībai jābalstās labas pārvaldības, tiesiskuma, caurspīdīguma un aprēķinos balstītiem principos. Tāpat “Rīgas Mežiem” ir būtiski rūpēties par kokzāģētavas darbinieku interešu aizsardzību. 

“Rīgas Mežu” struktūrvienība – kokzāģētava “Norupe”, izveidota pirms desmit gadiem, kopumā tajā investējot vairāk nekā desmit miljonus eiro. Esošās kokzāģētavas iekārtas ir darba kārtībā, taču, lai tās modernizētu un palielinātu darba ražīgumu, nepieciešamas būtiskas investīcijas, kā arī izejmateriāli. Aplēses liecina: ja arī teorētiski "Rīgas Meži" iegādātos jaunas iekārtas, kokzāģētava arī turpmāk stagnētu, jo:


Izvērtējuma veikšanas piedāvājumu iesniegšana noteikta līdz 7.oktobrim, plašāka informācija: https://ej.uz/ji85.


Par "Rīgas Mežu" kokzāģētavu "Norupe"

“Rīgas Meži” 2013.gadā sāka nodarboties ar apaļkoku pārstrādi, pie Ogres uzbūvējot kokzāģētavu “Norupe”. Tās izveides mērķis tolaik bija gūt papildus pievienoto vērtību no Rīgai piederošajiem koksnes resursiem. Zāģētava tika veidota jaunā vietā, kas prasīja papildus ieguldījumus infrastruktūrā. Ražošanas procesa nodrošināšanai tika iegādātas lietotas ražošanas iekārtas no Krievijas.


Kokzāģētava pārstrādā skujkoku (priedes un egles) sīkbaļķus, kuru diametrs ir 12-24 cm un tās pārstrādes apjoms 50 000 m3 apaļkoksnes gadā; iegūtā produkcija – mēbeļu sagataves un apdares dēļi.


 

Par SIA “Rīgas Meži”

SIA “Rīgas Meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums, kas apsaimnieko galvaspilsētai piederošos mežus, dārzus un parkus. Uzņēmums pārziņā ir 62 000 ha meži, 399 ha Rīgas parki un apstādījumi (125 objekti), kā arī kultūras un atpūtas parks “Mežaparks” (385 ha). “Rīgas Meži” rūpējas par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai.


Uzņēmumā ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmums īsteno vides izglītības programmu “Zaļā klase”.


“Rīgas Mežu” objekti atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.


Uzņēmums ievēro labas korporatīvās pārvaldības un ilgtspējas principus. Tam ir piešķirti starptautiskie sertifikāti, kas apliecina atbildīgu mežu apsaimniekošanu, kā arī to, ka mežu produkcija sabiedrībai sniedz sociālos, vides un ekonomiskos ieguvumus.


2021.gada septembrī "Rīgas Mežiem" Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Savukārt 2021.gada decembrī uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”. 2022.gadā “Rīgas Meži” pirmo reizi uzņēmuma vēsturē piedalījās Ilgtspējas indeksā un ieguva Sudraba kategorijas balvu.


Papildinformācijai:

Ieva Bērziņa

“Rīgas Mežu”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

29215857

[email protected]  

www.rigasmezi.lv 

https://www.facebook.com/RigasMezi

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir Rīgas mežu misija, vīzija un vērtības. Balts fons un zaļi burti

18.04.2024.

Apstiprināta SIA "Rīgas meži" pirmā Ilgtspējīgas attīstības stratēģija

Lai nodrošinātu atbildīgu un pēctecīgu uzņēmuma pārvaldību un ilgtspējīgu attīstību, lai jaunā kvalitātē rūpētos par rīdziniekiem, galvaspilsētas viesiem un tās apkārtnes iedzīvotājiem, kā arī, lai...

Attēlā ir informācija par Rīgas mežu 2023.gada finanšu rādītājiem

17.04.2024.

2023. gads SIA "Rīgas meži" – turpinājums stabilai un ilgtspējīgai izaugsmei

SIA “Rīgas meži” 2023. gadā sekmīgi izpildīja budžetu un sasniedza īpašnieka jeb Rīgas domes noteiktos finanšu mērķus, nodrošinot uzņēmuma finanšu stabilitāti un ilgtspējīgu attīstību – liecina 15....

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

SIA "Rīgas meži" paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...