“Rīgas Meži” ir gatavi straujai laikapstākļu maiņai, kas var izraisīt bīstamu atkalu parkos

“Rīgas Mežu” daļa “Dārzi un parki” visu laiku seko līdzi aktuālajiem laikapstākļiem un aktuālajām prognozēm, jo nākamajā diennaktī sinoptiķi brīdina par gaidāmo sasalstošo lietu, kā rezultātā var veidoties stipra atkala, t.sk. Rīgas parkos, kā arī kultūras un atpūtas parkā “Mežaparks”.

Kaujas gatavībā ir gan darbinieki, gan visas tehnikas vienības, lai brīdī, kad būs nepieciešams, uzsāktu operatīvi rīkoties. “Dārzi un parki” plāno gan parkos un to piegulošajās teritorijās kaisīt celiņus un tiltiņus, gan skrāpēt ledu. Stipras atkalas gadījumā kritiskāka situācija varētu veidoties uz parku tiltiņiem un celiņu bruģa. Šādā ārkārtējā situācijā tos, atbilstoši pašvaldības noteikumiem, atļauts kaisīt arī ar sāli.

“Rīgas Meži” aicina iedzīvotājus būt sevišķi uzmanīgiem, tostarp izvēlēties laikapstākļiem atbilstošus apavus! Tāpat rīdzinieki aicināti izvairīties no tādu teritoriju apmeklēšanas, kur ir daudz koki, jo tie var neizturēt sniega un apledojuma smago nastu.

Pašlaik “Dārzu un parku” pārziņā esošās teritorijas, t.sk. kultūras un atpūtas parks  “Mežaparks”, teju 800 ha platībā, ir sakoptas un nokaisītas.

Atgādinām: Ir ziema! Var slīdēt, pat ļoti slīdēt! Esi piesardzīgs!


Par “Rīgas Mežiem”

SIA “Rīgas Meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums. Tas rūpējas par 62 000 ha mežiem, 399 ha Rīgas parkiem un apstādījumiem (125 objekti), kā arī par kultūras un atpūtas parku “Mežaparks” (385 ha) un par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai.


Uzņēmumā ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava “Norupe” un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmums īsteno vides izglītības programmu “Zaļā klase”.


“Rīgas Mežu” objekti atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.


Uzņēmums ievēro labas korporatīvās pārvaldības principus. “Rīgas Meži” ieguvuši starptautiskus sertifikātus, kas apliecina videi draudzīgu, ekonomiski pamatotu, sociāli atbildīgu un ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu.


2021.gada septembrī "Rīgas Mežiem" Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Savukārt 2021.gada decembrī uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”.


2022.gadā “Rīgas Meži” pirmo reizi uzņēmuma vēsturē piedalījās Ilgtspējas indeksā un ieguva Sudraba kategorijas balvu.

 

Papildinformācijai:

Ieva Bērziņa

“Rīgas Mežu”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

29215857

[email protected]

www.rigasmezi.lv

https://www.facebook.com/RigasMezi

https://www.facebook.com/RigasDarziParki

https://www.facebook.com/parksmezhaparks

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai. Okera krāsas fons, labajā malā liels zvirbulis, kreisajā malā koku zari
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā piektdienā – Kronvalda parkā

Piektdien, 2024.gada 5.aprīlī plkst. 16.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Kronvalda parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” sestā Pavasara putnu...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai Esplanādē. Zaļš fons un labajā malā liels zvirbulis
Galerija

03.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā ceturtdienā, “Ēnu dienas” ietvaros, talka notiks Esplanādē

Ceturtdien, 2024.gada 4.aprīlī plkst. 10.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Esplanādes parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” piektā Pavasara putnu...