“Rīgas Meži” Enduro takas apkārtnē izvietojuši novērošanas kameras

Lai nodrošinātu kārtību un tīrību Enduro takas apkārtnē un pie Sporta kompleksa “333”, “Rīgas Meži” izvietojuši video novērošanas kameras. Pēdējās dienās esam saņēmuši iedzīvotāju sūdzības par atsevišķu motobraucēju uzvedību, kā arī uzņēmuma darbinieki konstatējuši vairākus noteikumu pārkāpumus. 

Tādēļ uzņēmums atkārtoti atgādina kā taka lietojama. Pirmais un galvenais noteikums un aicinājums skan šādi: “Cieni mežu un tos, kuri te dzīvo, strādā un atpūšas! Tu un Tavs spēkrats neesat mežā galvenie un vienīgie!” Tāpat motobraucējiem ir jāievēro pārējie takas lietošanas noteikumi:

Tāpat uzņēmums aicina ievērot visus Covid-19 ierobežojošos pasākumus, t.sk. pulcēšanās un pasākumu aizliegumus.

Ar visiem takas lietošanas noteikumiem var iepazīties: ŠEIT vai “Rīgas Mežu” Facebook meklē tēmturi #EnduroTakas. 

Lai nodrošinātu kārtību un tīrību, “Rīgas Meži” Enduro takas apkārtnē ir izvietojuši video novērošanas kameras. Atgādinām, ka sods fiziskām personām par meža iznīcināšanu vai bojāšanu ir 30 līdz 200 eiro (Meža likuma 51. panta 15. daļa). Novērošanas kameras atrodas arī citos uzņēmuma apsaimniekotajos mežos, fiksē dažādus pārkāpumus, par ko tiek informētas atbildīgās iestādes. Kameru atrašanās vietas tiek mainītas. 

“Rīgas Meži” motobraucējus aicina: “Šis ir mūsu kopējs projekts. No tā, kā izmantos šo taku, būs atkarīga arī citu Enduro taku izveide un attīstība.” 

Vēršam uzmanību, ka jau drīzumā tiks mainīta takas konfigurācija. Tādēļ aicinām sekot līdzi līdz Facebook, tēmturis: #EnduroTakas! 

Par SIA “Rīgas Meži”

SIA “Rīgas Meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums, kas apsaimnieko galvaspilsētai piederošos mežus, dārzus un parkus. Rīga ir lielākā Eiropas pilsēta – mežu īpašniece un viena no lielākajām mežu īpašniecēm Latvijā.  

“Rīgas Mežiem” ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmums īsteno vides izglītības programmu “Zaļā klase”; “Rīgas Mežu” pārziņā ir arī kultūras un atpūtas parks “Mežaparks”.  

Uzņēmuma objekti atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās. 

Uzņēmums pārvalda 62 000 ha mežu, 306 ha dārzu, parku, skvēru un apstādījumu (116 objekti). “Rīgas Meži” rūpējas par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai.  

“Rīgas Meži” ievēro labas korporatīvās pārvaldības un ilgtspējas principus. Uzņēmumam ir FSC (Forest Stewardship Council) un PEFC (Programme of the Endorsement of Forest Certification) sertifikāti. Tie apliecina atbildīgu mežu apsaimniekošanu, kā arī to, ka mežu produkcija sabiedrībai sniedz sociālos, vides un ekonomiskos ieguvumus.  

2021.gada septembrī “Rīgas Mežiem” Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. 

 

Papildinformācijai:

Ieva Bērziņa

SIA “Rīgas Meži”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

Tālrunis: 29215857

E-pasts: [email protected]

www.rigasmezi.lv  

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir Rīgas mežu misija, vīzija un vērtības. Balsts fons un zaļi burti

18.04.2024.

Apstiprināta RĪGAS MEŽU pirmā Ilgtspējīgas attīstības stratēģija

Lai nodrošinātu atbildīgu un pēctecīgu uzņēmuma pārvaldību un ilgtspējīgu attīstību, lai jaunā kvalitātē rūpētos par rīdziniekiem, galvaspilsētas viesiem un tās apkārtnes iedzīvotājiem, kā arī, lai...

Attēlā ir informācija par Rīgas mežu 2023.gada finanšu rādītājiem

17.04.2024.

2023. gads uzņēmumā RĪGAS MEŽI – turpinājums stabilai un ilgtspējīgai izaugsmei

SIA “Rīgas meži” 2023. gadā sekmīgi izpildīja budžetu un sasniedza īpašnieka jeb Rīgas domes noteiktos finanšu mērķus, nodrošinot uzņēmuma finanšu stabilitāti un ilgtspējīgu attīstību – liecina 15....

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...