RĪGAS MEŽI brīdina: bīstamo papeļu zāģēšanas tuvumā “Mežaparkā” uzturēties ir stingri aizliegts un tas ir bīstami

Rūpējoties par sabiedrības drošību, SIA “Rīgas meži” atkārtoti brīdina: bīstamo papeļu zāģēšanas nožogotajā teritorijā kultūras un atpūtas parkā “Mežaparks” uzturēties ir stingri aizliegts un tas ir bīstami! Koki ir tik satrupējuši un bojāti, ka krītot pēc nozāģēšanas, to daļas mēdz aizlidot vēl krietnu gabalu tālāk. Tādēļ ap meža kopšanas vietu, vairāku simtu metru garumā, uzstādīts žogs.

Šonedēļ “Rīgas meži” sevis apsaimniekotā “Mežaparka” teritorijā, pie Lēdurgas ielas uzsāka bīstamo papeļu zāģēšanu (apm. 5 ha). Lai arī teritorija ir nožogota, izvietotas informatīvās un brīdinājuma zīmes, tomēr ir cilvēki, kuri tās neievēro vai nepakļaujas atbildīgo darbinieku norādēm, tādējādi apdraudot savu dzīvību.


Ņemot vērā, ka darbi notiks arī brīvdienās (pa dienu), un nedēļas nogalēs palielinās “Mežaparka” apmeklētāju skaits, “Rīgas meži” atkārtoti aicina ievērot noteiktos pārvietošanās ierobežojumus un netuvoties mežizstrādes darbu teritorijai. Papildus tam, mežizstrādes teritorijā darbu laikā uzturas “Rīgas mežu” darbinieki, kuri seko līdzi, lai netiktu pārkāpti pārvietošanās ierobežojumi.

Plānots, ka šajā “Mežaparka” daļā bīstamās papeles tiks zāģētas aptuveni trīs nedēļas. Pēc tam bīstamās papeles tiks zāģētas mežā starp Sarkandaugavas staciju un kapiem (apm. 1 ha). Savukārt nākamajā nedēļā “Mežaparkā” plānots uzsākt nozāģēto papeļu pieviešanu uz laukumu (starp Zaļo teātri un Viestura prospektu) īslaicīgai uzglabāšanai.

Bīstamo papeļu zāģēšanu “Rīgas meži” veic, atsaucoties iedzīvotāju aicinājumam, kā arī ievērojot Valsts meža dienesta sanitāro atzinumu un Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes saskaņojumu.

Šī gada rudenī nozāģēto papeļu vietā tiks sagatavota augsne, bet 2024.gada pavasarī, kopā ar vietējiem iedzīvotājiem, plānots iestādīt priedītes, kas izaudzētas “Rīgas mežu” kokaudzētavā “Norupe”.

#BīstamāsPapeles #BīstamieKoki #MežaparkaMežaKopšana #RīgasMežniecība


Par SIA “Rīgas meži”

SIA “Rīgas meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums. Tas rūpējas par 62 000 ha mežiem, 399 ha Rīgas parkiem un apstādījumiem (125 objekti), kā arī par kultūras un atpūtas parku “Mežaparks” (378 ha) un par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai.


Uzņēmumā ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava “Norupe” un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmums īsteno vides izglītības programmu “Zaļā klase”.

Uzņēmuma objekti un teritorijas atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.

Uzņēmums ievēro labas korporatīvās pārvaldības principus. “Rīgas meži” ieguvuši starptautiskus sertifikātus, kas apliecina videi draudzīgu, ekonomiski pamatotu, sociāli atbildīgu un ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu.

2021.gada septembrī “Rīgas meži" Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Savukārt 2021.gada decembrī uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”.

2022.gadā “Rīgas meži” pirmo reizi uzņēmuma vēsturē piedalījās Ilgtspējas indeksā un ieguva Sudraba kategorijas balvu.


Papildinformācijai:

Ieva Bērziņa

“Rīgas meži”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

29215857

[email protected]

www.rigasmezi.lv

https://www.facebook.com/RigasMezi

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir informācija par Rīgas mežu 2023.gada finanšu rādītājiem

17.04.2024.

2023. gads uzņēmumā RĪGAS MEŽI – turpinājums stabilai un ilgtspējīgai izaugsmei

SIA “Rīgas meži” 2023. gadā sekmīgi izpildīja budžetu un sasniedza īpašnieka jeb Rīgas domes noteiktos finanšu mērķus, nodrošinot uzņēmuma finanšu stabilitāti un ilgtspējīgu attīstību – liecina 15....

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai. Okera krāsas fons, labajā malā liels zvirbulis, kreisajā malā koku zari
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā piektdienā – Kronvalda parkā

Piektdien, 2024.gada 5.aprīlī plkst. 16.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Kronvalda parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” sestā Pavasara putnu...