“Rīgas Meži” atsāk meža kopšanu Ropažu novada Stopiņu pagastā – mežā starp Ulbrokas, Dzidriņu un Vālodzes ciemiem

Šonedēļ atsākta pameža kopšana Stopiņu pagastā, “Rīgas Mežu” Gaujas mežniecības Līču apgaitā, mežā starp Ulbrokas, Dzidriņu un Vālodzes ciemiem. Tas nepieciešams, lai atbrīvotu mežu no traucējošajiem krūmiem un nodrošinātu darba drošībai nepieciešamo vidi, jo tuvākajā laikā šajā vietā plānots turpināt meža kopšanu un mežistrādi.

Pameža kopšana notiek 262., 263. un 264.kvartālos (attēlu lūgums skatīt zemāk). Tuvāko nedēļu šajās vietās notiks arī meža kopšanas un izstrādes darbi 43 hektāru platībā.

Ņemot vērā, ka šīs teritorijas atrodas netālu no apdzīvotām vietām, “Rīgas Meži” aicina darbu laikā ievērot noteiktās drošības prasības!

 

“Rīgas Meži” jau informēja: lai nodrošinātu ilgtspējīgu meža ekoloģisko, sociālo un ekonomisko vērtību saglabāšanu, uzturēšanu un attīstību, uzņēmums 2021.gada septembrī uzsāka kopšanas darbus šajā mežā.

 

Kopš septembra līdz novembrim nostipināti ceļi, pa kuriem darbu laikā pārvietoties tehnikai; izzāģēta daļa pameža – darbu veikšanai un drošībai traucējošie krūmi; kopšanas un izlašu ciršu veidā uzsākta noteiktu koku zāģēšana (260. un 261.kvartālos); gar autoceļu Rīga – Ērgļi izzāģēti tikai bīstamie koki (40 m platumā ceļa trokšņu aizsargzonā).

 

Meža darbi tiek veikti atbilstoši “Meža apsaimniekošanas plānam” un Ropažu novada Stopiņu pagasta teritorijas plānojuma funkcionālajam zonējumam:


 

Mežistrādes darbu apjoms un laiks:


 

Mežizstrādes darbu plānotā secība:

Minētie darbi var notikt vienlaikus vai arī nelabvēlīgu laikapstākļu dēļ uz laiku apturēti.

 


Ierobežojumi mežistrādes darbu laikā:

Informācija par ierobežojumiem mežistrādes darbu laikā izvietota četrās vietās – attiecīgajā teritorijā iebraucamo ceļu malās. 

Drošības apsvērumu dēļ šajā teritorijā noteiktos laikos un vietās spēkā sekojoši ierobežojumi:

 Par darbiem atbildīgie:


 1.attēls “Meža izstrādes darbu teritorija”:

 


Par SIA “Rīgas Meži”

SIA “Rīgas Meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums, kas apsaimnieko galvaspilsētai piederošos mežus, dārzus un parkus. Rīga ir lielākā Eiropas pilsēta – mežu īpašniece un viena no lielākajām mežu īpašniecēm Latvijā. 

 

“Rīgas Mežiem” ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmums īsteno vides izglītības programmu “Zaļā klase”; “Rīgas Mežu” pārziņā ir arī kultūras un atpūtas parks “Mežaparks”. 

 

Uzņēmuma objekti atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.

 

Uzņēmums pārvalda 62 000 ha mežu, 399 ha dārzu, parku, skvēru un apstādījumu (125 objekti). “Rīgas Meži” rūpējas par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai. 

 

“Rīgas Meži” ievēro labas korporatīvās pārvaldības un ilgtspējas principus. Uzņēmumam ir FSC (Forest Stewardship Council) un PEFC (Programme of the Endorsement of Forest Certification) sertifikāti. Tie apliecina atbildīgu mežu apsaimniekošanu, kā arī to, ka mežu produkcija sabiedrībai sniedz sociālos, vides un ekonomiskos ieguvumus. 

 

2021.gada septembrī “Rīgas Mežiem” Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Savukārt 2021.gada decembrī uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”.

 

Papildinformācijai:

Ieva Bērziņa

SIA “Rīgas Meži”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

Tālrunis: 67415712

E-pasts[email protected]

www.rigasmezi.lv

Citi raksti

Skatīt visus

17.04.2024.

2023. gads uzņēmumā RĪGAS MEŽI – turpinājums stabilai un ilgtspējīgai izaugsmei

SIA “Rīgas meži” 2023. gadā sekmīgi izpildīja budžetu un sasniedza īpašnieka jeb Rīgas domes noteiktos finanšu mērķus, nodrošinot uzņēmuma finanšu stabilitāti un ilgtspējīgu attīstību – liecina 15....

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai. Okera krāsas fons, labajā malā liels zvirbulis, kreisajā malā koku zari
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā piektdienā – Kronvalda parkā

Piektdien, 2024.gada 5.aprīlī plkst. 16.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Kronvalda parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” sestā Pavasara putnu...