RĪGAS MEŽI aicina uz Lielo Dzegužkalna estrādes soliņu pindzelēšanas talku

SIA “Rīgas meži” sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS) šogad iedzīvotājus Lielajā talkā aicina uz Rīgas augstāko kalnu – Dzegužkalnu! Tā kā ikdienā par šo vietu rūpējas “Rīgas mežu” daļas “Dārzi un parki” darbinieki un tā ir sakopta, tādēļ talkas laikā tiks radīta paliekošāka vērtība – nokrāsotas Dzegužkalna estrādes soliņu koka detaļas gandrīz 550 m2 platībā jeb aptuveni kilometra garumā.   

Gleznainajā Dzegužkalnā arī šogad norisināsies lielāki un mazāki pasākumi. Arī gada centrālajos svētkos – Dziesmusvētkos, te pulcēsies kā dejotāji, tā arī dziedātāji un mūziķi. Estrādes soli ir labā tehniskā stāvoklī, bet, lai tie kalpotu ilgāk, to koka detaļas nepieciešams nokrāsot – pārklāt ar speciālu aizsarglīdzekli.

Rīdzinieki, jo īpaši Pārdaugavas iedzīvotāji, aicināti uz Lielo Dzegužkalna estrādes soliņu pindzelēšanas talku! Tā notiks sestdien, 22.aprīlī, plkst. 9.00 – 12.00. Talkas norises vieta: https://ej.uz/k21b. Pasākuma laikā paredzēts filmēt un fotografēt.

 

“Rīgas meži” nodrošinās talciniekiem visu nepieciešamo darbam: krāsas, pindzeles, cimdus u.c. materiālus. Savukārt NBS talkā piedalīsies ne vien ar darba spēku, bet arī ar pārvietojamo virtuvi. Pēc labi padarīta darba talcinieki tiks cienāti ar zupu. Tāpat talkas dalībniekus priecēs un estrādes dēļus iemēģinās apkaimes tautas deju kolektīvi “Kurzemīte” un “Altona”, kā arī vidējās paaudzes deju kolektīvs “Rits”.

Par Dzegužkalnu

Dzegužkalns ir īpašs – tas ir augstākais dabiskais Rīgas paugurs – 28 metri. Kalnu un tā apkārtnē esošo parku ikdienā kopj SIA “Rīgas meži” daļas “Dārzi un parki” darbinieki. Tas ir viens no skaistākajiem, ainaviskākajiem un interesantākajiem Pārdaugavas parkiem. No tā var redzēt iedvesmojošus saullēktus un saulrietus, kā arī no kalna augstākā punkta paveras plašs skats uz Rīgu un vecpilsētu.

 

Jau 18.gadsimtā Dzegužkalns minēts kā rīdzinieku iemīļota līgošanas vieta. Laika gaitā šī vieta iekopta. Pirms 130 gadiem – 1893.gadā, Rīgas galvenais dārzu arhitekts un veidotājs Georgs Kufalts izstrādāja parka ierīkošanas projektu, kas pamatā īstenots līdz 1911.gadam. Pēc tam parka labiekārtošanu pārņēma G.Kufalta darbu turpinātājs, ainavu arhitekts un daiļdārznieks Andrejs Zeidaks.

Pašreizējā veidolā parks rekonstruēts 1932.gadā, izveidota amfiteātra formas estrāde ar aptuveni 2000 sēdvietām, ierīkoti celiņi, betona kāpnes u.c. Parka attīstīšana turpinājusies – pakāpeniski iedēstītas vairāki desmiti vietējo un citu zemju kokaugu sugas – Zviedrijas pīlādzis (Sorbus intermedia), baltsārtais Tatārijas sausserdis (Lonicera tatarica), parastā līcija (Lycium barbarum), sirmā spireja (Spiraea cana) u.c.

 

Arī mūsdienās Dzegužkalna estrāde un tās apkārtne tiek kopta. Tā ir cilvēku iecienīta atpūtas vieta, te notiek dažādi pasākumi, kultūras aktivitātes u.c.

Lielā talka “Rīgas mežos”

Šogad Lielā talka notiks vēl vairākās “Rīgas mežu” teritorijās. Talkas centrālais pasākums notiks Rīgas mežniecības apsaimniekotajā Mangaļsalā, Gaujas mežniecībā talkošana notiks sadarbībā ar NBS, Vides izglītības centrā pie Ogres notiks Susuru talka u.c.

 

Par SIA “Rīgas meži”

SIA “Rīgas meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums. Tas rūpējas par 62 000 ha mežiem, 446 ha Rīgas parkiem un apstādījumiem (125 objekti), kā arī par 385 ha kultūras un atpūtas parku “Mežaparks” un par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai.

 

Uzņēmumā ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava “Norupe” un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmums īsteno vides izglītības programmu “Zaļā klase”.

Uzņēmuma objekti un teritorijas atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.


Uzņēmums ievēro labas korporatīvās pārvaldības principus. “Rīgas meži” ieguvuši starptautiskus sertifikātus, kas apliecina videi draudzīgu, ekonomiski pamatotu, sociāli atbildīgu un ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu.


2021.gadā “Rīgas mežiem” Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Tāpat 2021.gadā uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”.


2022.gadā “Rīgas meži” pirmo reizi uzņēmuma vēsturē piedalījās Ilgtspējas indeksā un ieguva Sudraba kategorijas balvu, kā arī pirmo reizi sagatavoja Ilgtspējas pārskatu.

 

Papildinformācijai:

Ieva Bērziņa

“Rīgas meži”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

29215857

[email protected]

www.rigasmezi.lv

Rīgas meži | Facebook

Rīgas dārzi un parki | Facebook

Citi raksti

Skatīt visus

Pieci cilvēki stāv pie plāksnes uz molberta, blakus plīvo karogs, fonā ēka

20.05.2024.

RĪGAS MEŽI atklāj galvaspilsētas krāsainās puķu dobes

“Krāsainas kā pasakas būs šīs vasaras Rīgas puķu dobes, kuras veido SIA “Rīgas meži” darbinieki,” to 2024. gada vasaras puķu dobju atklāšanas pasākumā 20. maijā “Krāsainā pirmdiena” uzsvēra...

Rīgas mežu logo

17.05.2024.

RTU arhitektūras studenti izstrādā idejas ilgtspējīgai RĪGAS MEŽU teritorijas attīstībai Mangaļsalā

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) arhitektūras studenti, atsaucoties SIA “Rīgas meži” aicinājumam, izstrādā ilgtspējīgas attīstības priekšlikumus uzņēmuma īpašumā esošās Mangaļsalas teritorijai,...

16.05.2024.

RĪGAS MEŽI uzsāk meža kopšanu Juglas mežniecībā, Ropažu novadā, pie Skuķīšiem

2024. gada maija otrajā pusē SIA “Rīgas meži” sāks ainaviski vērtīgu jeb rekreācijas teritoriju veidošanu un meža kopšanu meža masīvā Juglas mežniecībā, Ropažu novadā, pie Skuķīšiem (starp Tumšupi...