RĪGAS MEŽI aicina sniegt priekšlikumus iepirkumam par investora piesaisti kokzāģētavas “Norupe” pārdošanas darījumam

Sistemātiski turpinot darbu pie iziešanas no apaļkoku pārstrādes biznesa, SIA “Rīgas meži” aicina potenciālos pretendentus sniegt priekšlikumus par plānotā iepirkuma “Kokzāģētavas “Norupe” investora piesaistes un pārdošanas procesa organizēšanas pakalpojumi” dokumentācijas projektu.

Šīs apspriedes jeb konsultāciju ar potenciālajiem piegādātājiem mērķis ir nodrošināt maksimālu konkurenci, noskaidrot aktuālāko tirgus situāciju un noteikt samērīgas prasības, lai sagatavotu pēc iespējas kvalitatīvāku iepirkuma dokumentāciju, un izsludinātu publisko iepirkumu. 

Plānotā iepirkuma rezultātā paredzēts atrast konsultantu, kurš piesaistīs investoru un organizēs kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Iepirkumu plānots izsludināt 2023.gada martā.

Publiskais paziņojums par apspriedi publicēts Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā: https://ej.uz/8rgm. Priekšlikumus lūgums sniegt līdz ceturtdienas, 2023.gada 16.februāra plkst.17:00, nosūtot uz e-pastu: [email protected].

“Rīgas meži” turpina darbu pie iziešanas no apaļkoku pārstrādes biznesa, ievērojot Valsts kontroles un Konkurences padomes norādījumus, kā arī Rīgas domes un uzņēmuma padomes lemto, kā galvenais mērķis ir novērst tirgus un konkurences kropļošanu. Uzņēmums īpašu uzmanību pievērš tam, lai lēmumu sagatavošana un pieņemšana balstās labas pārvaldības, tiesiskuma, caurspīdīguma un aprēķinos balstītos principos. Tāpat uzņēmumam būtiski rūpēties par kokzāģētavas darbinieku interesēm.

2022.gada nogalē noslēgts iepriekšējais etaps ceļā uz iziešanu no apaļkoku pārstrādes biznesa. Proti, izvērtējot iespējamos iziešanas veidus, to atbilstību potenciālo investoru pieprasījumam un interesēm, par uzņēmumam izdevīgākajiem atzīti šādi iespējamie scenāriji:

Ņemot vērā šos scenārijus, nākamais etaps, pie kā pašlaik tiek strādāts, saistīts ar atbilstošākā potenciālā investora atrašanu un pārdošanas procesa organizēšanu.

“Rīgas mežu” struktūrvienība – kokzāģētava “Norupe”, izveidota pirms desmit gadiem, tajā investējot vairāk nekā desmit miljonus eiro. Iekārtas ir darba kārtībā, taču, lai tās modernizētu un palielinātu darba ražīgumu, nepieciešamas būtiskas investīcijas, kā arī izejmateriāli. Aplēses liecina: ja arī teorētiski uzņēmums iegādātos jaunas iekārtas, kokzāģētava, paliekot “Rīgas mežu” sastāvā, turpmāk stagnētu, jo:

Par SIA “Rīgas meži”

SIA “Rīgas meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums. Tas rūpējas par 62 000 ha mežiem, 399 ha Rīgas parkiem un apstādījumiem (125 objekti), kā arī par kultūras un atpūtas parku “Mežaparks” (385 ha) un par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai.

Uzņēmumā ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava “Norupe” un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmums īsteno vides izglītības programmu “Zaļā klase”.

Uzņēmuma objekti un teritorijas atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.

Uzņēmums ievēro labas korporatīvās pārvaldības principus. “Rīgas meži” ieguvuši starptautiskus sertifikātus, kas apliecina videi draudzīgu, ekonomiski pamatotu, sociāli atbildīgu un ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu.

2021.gadā “Rīgas mežiem” Uzņēmumu reģistrā reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. 2021.gada decembrī uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”.

2022.gadā “Rīgas meži” pirmo reizi uzņēmuma vēsturē piedalījās Ilgtspējas indeksā un ieguva Sudraba kategorijas balvu.

 

Papildinformācijai:

Ieva Bērziņa

“Rīgas meži”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

29215857

[email protected]

www.rigasmezi.lv

https://www.facebook.com/RigasMezi 

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai. Okera krāsas fons, labajā malā liels zvirbulis, kreisajā malā koku zari
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā piektdienā – Kronvalda parkā

Piektdien, 2024.gada 5.aprīlī plkst. 16.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Kronvalda parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” sestā Pavasara putnu...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai Esplanādē. Zaļš fons un labajā malā liels zvirbulis
Galerija

03.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā ceturtdienā, “Ēnu dienas” ietvaros, talka notiks Esplanādē

Ceturtdien, 2024.gada 4.aprīlī plkst. 10.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Esplanādes parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” piektā Pavasara putnu...