RĪGAS MEŽI aicina pieteikties konsultantu kokzāģētavas “Norupe” investora piesaisties un pārdošanas procesa organizēšanai

SIA “Rīgas meži” izsludinājusi atklātu konkursu konsultanta atrašanai, lai tas organizētu kokzāģētavas “Norupe” investora piesaistes un pārdošanas procesu. Tas nepieciešams, lai nodrošinātu uzņēmuma iziešanu no apaļkoku pārstrādes biznesa, ievērojot Valsts kontroles un Konkurences padomes norādījumus, kā arī Rīgas domes un uzņēmuma padomes lemto. Kokzāģētavas pārdošanas mērķis ir novērst tirgus un konkurences kropļošanu.

Dokumentu iesniegšana dalībai iepirkumā veicama Elektronisko iepirkumu sistēmā līdz piektdienai, 2023.gada 21.aprīlim, plkst.10.00. Informācija par konkursu un iespējām tam pieteikties: https://ej.uz/kwqu.

Potenciālā investora piesaiste un kokzāģētavas pārdošanas organizēšana ir nākamais etaps uzņēmuma iziešanai no apaļkoku pārstrādes biznesa. Atbilstoši iepirkuma dokumentācijai, konsultantam kokzāģētavas pircējs jeb investors jāatrod 12 mēnešu laikā no iepirkuma līguma noslēgšanas dienas.


Kokzāģētavas “Norupe” pārdošanas gaitā “Rīgas meži” īpašu uzmanību pievērš tam, lai lēmumu sagatavošana un pieņemšana balstās labas pārvaldības, tiesiskuma, caurspīdīguma un aprēķinos balstītos principos. Tāpat uzņēmumam būtiski rūpēties par kokzāģētavas darbinieku interesēm.


Tādēļ šī gada sākumā “Rīgas meži” uzklausīja potenciālo pretendentu priekšlikumus par šī iepirkuma dokumentācijas projektu. Tas ļāva veicināt maksimālu konkurenci, noskaidrot aktuālāko tirgus situāciju un noteikt samērīgas prasības kvalitatīvas iepirkuma dokumentācijas sagatavošanai.


Savukārt pērnā gada beigās, izvērtējot iespējamos kokzāģētavas pārdošanas veidus, to atbilstību potenciālo investoru pieprasījumam un SIA “Rīgas meži” interesēm, par uzņēmumam izdevīgākajiem atzīti šādi iespējamie scenāriji:


Par kokzāģētavu “Norupe”

“Rīgas mežu” kokzāģētava “Norupe” izveidota pirms aptuveni desmit gadiem, tajā investējot vairāk nekā desmit miljonus eiro. Iekārtas ir darba kārtībā, taču, lai tās modernizētu un palielinātu darba ražīgumu, nepieciešamas būtiskas investīcijas, kā arī izejmateriāli ražošanai.


Aplēses liecina: ja arī teorētiski “Rīgas meži” iegādātos jaunas iekārtas, kokzāģētavu saglabājot uzņēmuma sastāvā, tā turpmāk stagnētu, jo:


Par SIA “Rīgas meži”

SIA “Rīgas meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums. Tas rūpējas par 62 000 ha mežiem, 399 ha Rīgas parkiem un apstādījumiem (125 objekti), kā arī par kultūras un atpūtas parku “Mežaparks” (378 ha) un par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai.


Uzņēmumā ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava “Norupe” un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmums īsteno vides izglītības programmu “Zaļā klase”.


Uzņēmuma objekti un teritorijas atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.


Uzņēmums ievēro labas korporatīvās pārvaldības principus. “Rīgas meži” ieguvuši starptautiskus sertifikātus, kas apliecina videi draudzīgu, ekonomiski pamatotu, sociāli atbildīgu un ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu.


2021.gada septembrī “Rīgas meži" Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Savukārt 2021.gada decembrī uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”.


2022.gadā “Rīgas meži” pirmo reizi uzņēmuma vēsturē piedalījās Ilgtspējas indeksā un ieguva Sudraba kategorijas balvu.


Papildinformācijai:

Ieva Bērziņa

“Rīgas meži”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

29215857

[email protected]

www.rigasmezi.lv

https://www.facebook.com/RigasMezi

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir Rīgas mežu misija, vīzija un vērtības. Balsts fons un zaļi burti

18.04.2024.

Apstiprināta RĪGAS MEŽU pirmā Ilgtspējīgas attīstības stratēģija

Lai nodrošinātu atbildīgu un pēctecīgu uzņēmuma pārvaldību un ilgtspējīgu attīstību, lai jaunā kvalitātē rūpētos par rīdziniekiem, galvaspilsētas viesiem un tās apkārtnes iedzīvotājiem, kā arī, lai...

Attēlā ir informācija par Rīgas mežu 2023.gada finanšu rādītājiem

17.04.2024.

2023. gads uzņēmumā RĪGAS MEŽI – turpinājums stabilai un ilgtspējīgai izaugsmei

SIA “Rīgas meži” 2023. gadā sekmīgi izpildīja budžetu un sasniedza īpašnieka jeb Rīgas domes noteiktos finanšu mērķus, nodrošinot uzņēmuma finanšu stabilitāti un ilgtspējīgu attīstību – liecina 15....

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...