“Rīgas Meži” aicina mediju pārstāvjus uz informatīvu pasākumu par Juglas meža plānoto kopšanu

Attīstot galvaspilsētas mežu ekoloģisko, estētisko un saimniecisko vērtību, kā arī plānojot turpmākos mežu kopšanas darbus, “Rīgas Meži” aicina mediju pārstāvjus uz informatīvu pasākumu par Juglas meža plānoto kopšanu!

Pasākums notiks otrdien, 2021.gada 7.septembrī, plkst. 12.30-13.00, Juglas mežā, Rīgā. Tajā piedalīsies “Rīgas Mežu” pārstāvji, nozares eksperti un apkaimju iedzīvotāji.

Norises vieta: dodoties pa Juglas ielu, Juglas virzienā, aiz bērnu slimnīcas “Gaiļezers” jādodas pa labi mežā (jāiet caur barjerai, apmēram 400 metri mežā). Lūgums transportlīdzekļus novietot stāvvietā pie slimnīcas! Tikšanās vietā būs telts / nojume.

Dalība pasākumā tikai ar Covid-19 sertifikātu vai negatīvu testu!

Pirms mediju pasākuma notiks sabiedriskā apspriede, uz kuru aicināti apkaimju iedzīvotāji, kas šīs teritorijas izmanto ikdienā, kā arī mežu nozares speciālisti – profesionālo organizāciju pārstāvji.

Meža kopšana 127 ha platībā notiks atbilstoši Rīgas domes apstiprinātajam Meža apsaimniekošanas plānu. Tāpat, veicot darbus, tiks ievēroti meža ainavu plānošanas principi. Kopjamā teritorija, balstoties uz tajā esošajām vērtībām, sadalīta zonās (ielas trokšņu aizsargjosla, bioloģiski vērtīgas audzes, ainaviska vieta, meža atvērums u.c.). Katrai zonai noteikti sakopšanas mērķi un nosacījumi, izcērtamās koku un krūmu sugas, darbu intensitāte. Pārējā meža daļā mežizstrāde tuvākajā laikā netiek plānota. Pēc darbu veikšanas tiks sakopti celiņi, atsevišķās vietās tiks uzlabots segums un iekārtotas atpūtas vietas. Plānotais darbu laiks: 2021.gada rudens – 2022.gada pavasaris / vasara (atkarībā no laikapstākļiem).

Lai turpinātu izzināt sabiedrības viedokli un uzklausītu argumentētus priekšlikumus, pēc sabiedriskās apspriedes paredzēts izsludināt aptauju internetā. Tās rezultāti būs pēc aptuveni mēneša. “Rīgas Meži” aicina paust konstruktīvus un argumentētus priekšlikumus, kuri tiks ņemti vērā, precizējot mežizstrādes darbus Juglas mežā.

Arī turpmāk “Rīgas Meži” iesaistīs nozares speciālistus un apkaimju iedzīvotājus viedokļu apmaiņā un izzināšanā. Šādas apspriedes plānotas arī pirms citiem mežu kopšanas darbiem.

Nokļūšana:

Par SIA “Rīgas Meži”

SIA “Rīgas Meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums, kas apsaimnieko galvaspilsētai piederošos mežus, dārzus un parkus. Rīga ir lielākā Eiropas pilsēta – mežu īpašniece un viena no lielākajām mežu īpašniecēm Latvijā.

“Rīgas Mežiem” ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmuma pārziņā ir kultūras un atpūtas parks “Mežaparks” un tas attīsta vides izglītības projektu “Zaļā klase”.

Uzņēmuma objekti atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.

Uzņēmuma pārvalda 62 000 ha mežu, 306 ha dārzu, parku, skvēru un apstādījumu (116 objekti). “Rīgas Meži” rūpējas par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai.

“Rīgas Meži” ievēro labas korporatīvās pārvaldības un ilgtspējas principus. Uzņēmumam ir FSC (Forest Stewardship Council) un PEFC (Programme of the Endorsement of Forest Certification) sertifikāti. Tie apliecina atbildīgu mežu apsaimniekošanu, kā arī to, ka mežu produkcija sabiedrībai sniedz sociālos, vides un ekonomiskos ieguvumus.

 

Papildinformācijai:

Ieva Bērziņa 

SIA “Rīgas Meži”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

Tālrunis: 29215857

E-pasts: [email protected]

www.rigasmezi.lv

 

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai. Okera krāsas fons, labajā malā liels zvirbulis, kreisajā malā koku zari
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā piektdienā – Kronvalda parkā

Piektdien, 2024.gada 5.aprīlī plkst. 16.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Kronvalda parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” sestā Pavasara putnu...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai Esplanādē. Zaļš fons un labajā malā liels zvirbulis
Galerija

03.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā ceturtdienā, “Ēnu dienas” ietvaros, talka notiks Esplanādē

Ceturtdien, 2024.gada 4.aprīlī plkst. 10.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Esplanādes parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” piektā Pavasara putnu...