Rīgas domē atklāta ceļojošā fotoizstāde "Purvu noslēpumi"

22. oktobrī Rātsnamā, 1.stāvā, atklāta ceļojošā fotoizstāde "Purvu noslēpumi". Tas ir viens no Latvijas Universitātes īstenotā projekta "Augstā purva biotopu atjaunošana īpaši aizsargājamās dabas teritorijās Latvijā" pasākumiem, lai pievērstu sabiedrības uzmanību bīstamajai purvu nosusināšanas tendencei.


Fotogalerija: Izstādes "Purvu noslēpumi" atklāšana Rīgas domē

Rīgas pilsētai piederošo mežu teritorijā atrodas Eiropas nozīmes dabas liegumi - Cenas tīrelis un Melnā ezera purvs, kas būtībā ir Cenas tīreļa sastāvdaļa. Reiz tas bijis viens no lielākajiem purviem Latvijā, bet nu tā platība samazinājusies vairāk nekā četras reizes - no 10 000 ha uz nedaudz vairāk par 2000 ha. Pašlaik nosusinātā purva vietā atrodas privātmāju rajoni.

"Mums jābūt lepniem par šo īpašo dabas bagātību, jo citviet Eiropā purvi jau pilnībā izzuduši, bet par Latvijas purviem atskanējis trauksmes zvans, tādēļ jādara viss, lai tos saglabātu", situāciju skaidro LU projekta vadītāja Dr.biol. Māra Pakalne.

Pats svarīgākais ir panākt, lai purvu gruntsūdeņu līmenis nesamazinātos, lai purvi neizžūtu un tiktu saglabāta purviem raksturīgā flora un fauna.

Ceļojošo fotoizstādi sagatavojis Ogres fotoklubs Vitauta Mihalovska vadībā, un tā jau pabijusi Stokholmas Ekonomikas augstskolas Rīgas filiālē, Latvijas botāniskajā dārzā, Codes pagasta bibliotēkā un citās Latvijas vietās. Fotogrāfijas uzņemtas četros aizsargājamos Latvijas augstajos purvos – Melnā ezera purvā, Rožu purvā, Aklajā purvā un Aizkraukles purvā. Izstādē izmantotas arī fotogrāfijas no Velsas (Lielbritānija), Vācijas un Slovākijas, lai parādītu purvu daudzveidību Eiropā.

"Projekta īstenošanai atbalstu sniegusi Eiropas Komisijas LIFE+ programma, sedzot 75 % no projekta izdevumiem. Taču arī bez SIA "Rīgas meži" finansiālā atbalsta projekts nebūtu ticis īstenots, un par to sakām milzīgu paldies uzņēmuma vadībai," saka Dr.biol.Māra Pakalne. 

Vairāk informācijas par projektu:

www.purvi.lv


Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai. Okera krāsas fons, labajā malā liels zvirbulis, kreisajā malā koku zari
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā piektdienā – Kronvalda parkā

Piektdien, 2024.gada 5.aprīlī plkst. 16.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Kronvalda parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” sestā Pavasara putnu...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai Esplanādē. Zaļš fons un labajā malā liels zvirbulis
Galerija

03.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā ceturtdienā, “Ēnu dienas” ietvaros, talka notiks Esplanādē

Ceturtdien, 2024.gada 4.aprīlī plkst. 10.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Esplanādes parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” piektā Pavasara putnu...