Rīgas dārzos un parkos - tulpēm bagātajai Holandei raksturīga ainava

Vairākos Rīgas parkos uzziedējuši desmiti tūkstošu SIA „Rīgas meži” daļas "Dārzi un parki" dārznieku pērn stādīto tulpju.Foto: "Rīgas meži"

Fotogalerija: Tulpes Rīgas parkos


Visplašākie un krāšņākie tulpju stādījumi apskatāmi Vecrīgas skvērā pie Pēterbaznīcas 240 m2 platībā (Triumfa tulpes Helmar, Escape, Jan van Nes), Esplanādes apstādījumos 150 m2 platībā (Triumfa tulpes Mix dzeltena, sārta, violeta), kā arī Vērmanes dārzā pie K.Barona pieminekļa 37 m2 platībā (Triumfa tulpes Ronaldo, lilijziedu tulpes Holland Chic).

Kopējais 2013. gada rudenī Rīgas dārzos un parkos iestādīto puķu sīpolu (tulpju, krokusu, muskaru, fritilāriju un narcišu) skaits ir 33 140. Tulpju sīpoli piegādāti no Holandes.

SIA „Rīgas meži” daļas „Dārzi un parki” apstādījumu un pasākumu plānošanas speciāliste Laine Treidena norāda, ka 2013. gada nogalē pēc siltā un garā rudens perioda, iestājoties bargam kailsalam, daļa puķu sīpolu diemžēl nepārziemoja un šā gada pavasarī neuzziedēja. Taču tas neattur „Rīgas mežu” dārzniekus no apņēmības turpināt iesākto pilsētas izdaiļošanu.

„Ar Holandes dārziem konkurēt vēl nevaram, jo pie mums ir ievērojami vēsāks klimats, un līdz ar to arī tulpju kvalitāte  ir mazliet cita. Tai pašā laikā par spīti kailsalam un nelabvēlīgiem laika apstākļiem tulpes uzziedējušas ļoti skaistas. Šādā apjomā un krāšņumā Rīgā tās zied pirmo reizi!”

 

Papildu informācija:

Laine Treidena

SIA „Rīgas meži”

Daļa „Dārzi un parki”

Apstādījumu un pasākumu plānošanas speciāliste

Tālr. 29267653

Citi raksti

Skatīt visus

09.07.2024.

"RĪGAS MEŽI" uzsāk mežizstrādi Juglas mežniecībā, Ropažu novadā, meža masīvā starp Skuķīšiem un Sauleskalnu

2024. gada jūlijā SIA “Rīgas meži” sāk ainaviski vērtīgu jeb rekreācijas teritoriju veidošanu un mežizstrādi meža masīvā Juglas mežniecībā, Ropažu novadā, meža masīvā starp Skuķīšiem un...

Vairāki cilvēki stāv mežā pie karoga
Galerija

02.07.2024.

“RĪGAS MEŽI” aicina iedzīvotājus paust viedokli par plānoto mežizstrādi Mežāru mežā pie Imantas

SIA “Rīgas meži” aicina apkaimju biedrības un iedzīvotājus paust argumentētus viedokļus un priekšlikumus par plānoto mežizstrādi Mežāru mežā pie Imantas  (teritorijā starp Kurzemes prospektu,...

Galerija

25.06.2024.

“RĪGAS MEŽI” iepazīstinās apkaimju biedrības un iedzīvotājus ar plānoto mežizstrādi Mežāru mežā

Pirmdien, 1.jūlijā plkst. 17.00, SIA “Rīgas meži” iepazīstinās ar šogad plānoto mežizstrādi uzņēmuma apsaimniekotajā Mežāru mežā (teritorijā starp Kurzemes prospektu, elektrolīniju un Kleistu...