Rīgas dārzi un parki laikus sagatavojušies ziemai!

“Rīgas Mežu” daļa “Dārzi un parki” laikus veikuši visus sagatavošanās darbus, lai sniega un apledojuma laikā operatīvi sakoptu dārzu un parku celiņus, kultūras un atpūtas parka “Mežaparks” teritoriju, kā arī galvaspilsētas mežiem pieguļošos celiņus un ietves.

Šoziem sniega tīrīšanā iesaistītas 26 tehnikas vienības: traktori un motobloki, kuri aprīkoti ar sniega lāpstām, rotējošām slotām, kā arī pretslīdes materiāla kaisīšanas iekārtām. Šogad nopirkti divi jauni sniega pūtēji, kas būtiski atvieglo uzņēmuma darbinieku darbu.

Tāpat ir sagādāts un likts lietā nepieciešamais pretslīdes materiāls, pamatā – smiltis, grants un granīta šķembiņas. Papildus tam “Rīgas Meži” izmantos arī iepriekšējā sezonā lietotās un pēc tam pavasarī savāktās granīta šķembas.

Pēc sniega uzsnigšanas, vispirms ar tehniku tiek notīrīti parku galvenie gājēju celiņi, kā arī trotuāri pa parka perimetru. Tad tos nokaisa ar pretslīdes materiālu un tikai pēc tam tiek tīrīti  mazākas nozīmes celiņi, kā arī soliņi. Intensīvas snigšanas laikā ir svarīgi arī nopurināt sniegu no jaunajiem skuju kokiem, lai nenolūstu zari.

Kad snieg slapjš sniegs vai, pazeminoties temperatūrai, tas sasalst, noliecot zarus vai pat kokus, tie var lūzt. Tādēļ uzņēmumā aktīvi tiek strādāts pie potenciāli bīstamo koku apzināšanas, zaru vai pat koku nozāģēšanas.

Parkos, lai saudzētu kokaugus un suņu ķepas, jau vairākus gadus kā pretslīdes materiālu izmanto granti; kad ir vairāk sniega – arī granīta šķembiņas. Savukārt pagājušajā ziemā, kad bieži sals mijās ar atkušņiem, “Dārzu un parku” darbinieki atklāja šiem laika apstākļiem atbilstošu tehnoloģiju kā padarīt parka celiņus mazāk slīdošus.  Proti, tika veidots vairāku slāņu sniega – šķembiņu “pīrāgs”. Ja uz celiņiem bija izveidojusies noblietēta sniega un ledus kārta, traktori ar speciāli aprīkotām lāpstām to saskrāpēja. Tā rezultātā daļēji tika aizvākta ledus kārta, virsma bija mazāk slīdīga un sniegs vai ledus ātrāk izkusa. Pēc tam, kad ledus tika “uzarts”, virsma tika kaisīta ar granīta šķembiņām. Savukārt parka tiltiņi tika kopti ar rokām, jo drošības apsvērumu dēļ tehnika uz tiem braukt nedrīkst.

Rīgas parki tiek tīrīti prioritārā secībā. Proti, vispirms tiek apkopti centra un apmeklētāju ziņā noslogotākie parki, bet pēc tam uzņēmums tīra tā apsaimniekošanā nodotās perifērijas zonas.

“Rīgas Meži” pamatā ikdienā apkopj aptuveni 20% galvaspilsētas teritorijas – parki un dārzi (ap 400 ha), kultūras un atpūtas parks “Mežaparks” (385 ha) un pilsētas meži (ap 5,5 tūkst.) ha.

Par “Rīgas Mežiem”

SIA “Rīgas Meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums. Tas rūpējas par 62 000 ha mežiem, 399 ha Rīgas parkiem un apstādījumiem (125 objekti), kā arī par kultūras un atpūtas parku “Mežaparks” (385 ha) un par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai.

Uzņēmumā ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava “Norupe” un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmums īsteno vides izglītības programmu “Zaļā klase”.

“Rīgas Mežu” objekti atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.

Uzņēmums ievēro labas korporatīvās pārvaldības principus. “Rīgas Meži” ieguvuši starptautiskus sertifikātus, kas apliecina videi draudzīgu, ekonomiski pamatotu, sociāli atbildīgu un ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu.

2021.gada septembrī "Rīgas Mežiem" Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Savukārt 2021.gada decembrī uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”.

2022.gadā “Rīgas Meži” pirmo reizi uzņēmuma vēsturē piedalījās Ilgtspējas indeksā un ieguva Sudraba kategorijas balvu.

Papildinformācijai:

Ieva Bērziņa

“Rīgas Mežu”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

29215857

[email protected]

www.rigasmezi.lv

https://www.facebook.com/RigasMezi

https://www.facebook.com/RigasDarziParki/

Citi raksti

Skatīt visus

Pieci cilvēki stāv pie plāksnes uz molberta, blakus plīvo karogs, fonā ēka

20.05.2024.

RĪGAS MEŽI atklāj galvaspilsētas krāsainās puķu dobes

“Krāsainas kā pasakas būs šīs vasaras Rīgas puķu dobes, kuras veido SIA “Rīgas meži” darbinieki,” to 2024. gada vasaras puķu dobju atklāšanas pasākumā 20. maijā “Krāsainā pirmdiena” uzsvēra...

Rīgas mežu logo

17.05.2024.

RTU arhitektūras studenti izstrādā idejas ilgtspējīgai RĪGAS MEŽU teritorijas attīstībai Mangaļsalā

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) arhitektūras studenti, atsaucoties SIA “Rīgas meži” aicinājumam, izstrādā ilgtspējīgas attīstības priekšlikumus uzņēmuma īpašumā esošās Mangaļsalas teritorijai,...

16.05.2024.

RĪGAS MEŽI uzsāk meža kopšanu Juglas mežniecībā, Ropažu novadā, pie Skuķīšiem

2024. gada maija otrajā pusē SIA “Rīgas meži” sāks ainaviski vērtīgu jeb rekreācijas teritoriju veidošanu un meža kopšanu meža masīvā Juglas mežniecībā, Ropažu novadā, pie Skuķīšiem (starp Tumšupi...