Rīgā sācies vides objektu festivāls „Ziemassvētku egļu ceļš”

No šāgada 5. decembra ar objekta „Ieej svētkos” atklāšanu Rīgā sācies vides objektu festivāls „Ziemassvētku egļu ceļš”. Foto: F64

Fotogalerija: Festivāls "Ziemassvētku egļu ceļš" Rīgas pilsētas parkos, 2014. g. decembris. Foto: F64


Šogad, festivāla 5 gadu jubilejas gadā, iedzīvotāji aicināti apskatīt 74 profesionālu mākslinieku, radošo industriju pārstāvju un Latvijas Mākslas akadēmijas studentu veidotas Ziemassvētku egles, kas pārsteidz ar ideju oriģinalitāti un realizēšanā pielietoto materiālu daudzveidību.

"Rīgā jau par tradīciju kļuvušais festivāls 2014. gada nogalē simboliski noslēdz Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu, piedāvājot kā rīdziniekiem, tā pilsētas viesiem izjust svētku gaidīšanas atmosfēru oriģinālā un neparasti rotātā pilsētvidē. Rīga var lepoties, ka šāds vides objektu festivāls notiek tieši Latvijas galvaspilsētā un nav sastopams nekur citur, tādējādi uzturot spēkā leģendu par Rīgā pirmo rotāto Ziemassvētku egli. Novēlu, lai katram festivāla darbu autoram ir gandarījums par paveikto un svētku rotāšanā īstenoto ideju, bet apmeklētāji lai gūst svētku prieku no Ziemassvētku egļu ceļā sastaptiem vides objektiem un krāsainajām, dzīvespriecīgajām eglēm,” aicinot apmeklēt festivālu,  atklāšanas pasākumā teica Rīgas vicemērs Andris Ameriks.

Festivāla laikā Rīgā būs redzami gan iepriekšējo gadu labākie un iedzīvotāju iemīļotie mākslas darbi, gan šogad radītie vides objekti.

Jau no piektdienas Rīgā skatāmi vides objekti – „Rīgas Zelta gaiļa egle”, „Būs karaliene”, „Sveču istabas mīlestības egle”, „Rīgas krāsas”, „Apliecinājums”, „Jūgendstila egle”, „Teatrālā  egle ar kavalieri”, „Jampadracis”, „Esam klāt” un daudzas citas egles, kam katrai ir savs īpašais stāsts.

Ziemassvētku egļu ceļu izstaigāt un piedāvātos objektus iepazīt palīdzēs īpaši sagatavota karte, kura atrodama  gan interneta vietnē www.eglufestivals.lv, gan uzziņu dienesta 1188 mājas lapā, kā arī  pieejama drukātā veidā tūrisma informācijas centros.

Festivālu atbalsta Rīgas dome, un to organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju.

Informāciju sagatavoja: Indra Vilde – Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību vadītāja, tālr. 67026838, mob. tālr. 26708034.


Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai. Okera krāsas fons, labajā malā liels zvirbulis, kreisajā malā koku zari
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā piektdienā – Kronvalda parkā

Piektdien, 2024.gada 5.aprīlī plkst. 16.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Kronvalda parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” sestā Pavasara putnu...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai Esplanādē. Zaļš fons un labajā malā liels zvirbulis
Galerija

03.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā ceturtdienā, “Ēnu dienas” ietvaros, talka notiks Esplanādē

Ceturtdien, 2024.gada 4.aprīlī plkst. 10.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Esplanādes parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” piektā Pavasara putnu...