Rīgā atklāts Erevānas dārzs

Šā gada 15. oktobrī Rīgā, Maskavas forštatē, Balvu ielā 17, tika atklāts Erevānas dārzs. Pasākumā piedalījās Rīgas mērs Nils Ušakovs un Armēnijas galvaspilsētas Erevānas mērs Tarons Margarjans, norādot, ka dārza atklāšana ir viens no soļiem, lai stiprinātu abu pilsētu draudzīgās attiecības. Foto: F64

Fotogalerija: Erevānas dārza atklāšana, 15.10.2016. Foto: F64

Klātesot vairākiem simtiem interesentu, Erevānas mērs Tarons Margarjans sacīja, ka sadarbībai starp Erevānu un Rīgu ir sena vēsture, kas ļauj attīstīt draudzīgas partnerattiecības. "Tikai ar konkrētiem projektiem mēs spējam stiprināt savas saites," sacīja Erevānas mērs, pateicoties Rīgas domes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam par ieguldīto darbu, kā arī izteica atzinību visiem Rīgas domes deputātiem, kuri nobalsoja par dārza tapšanu.

"Ļoti augstu vērtēju vietējās armēņu kopienas iniciatīvu un ieguldīto darbu. Esmu pārliecināts, ka šis brīnišķīgais dārzs kļūs par iecienītu vietu Rīgas iedzīvotājiem, kā arī būs ērta vieta atpūtai un dažādu pasākumu organizēšanai," izteicās Margarjans.

Arī Rīgas Austrumu izpilddirekcijas izpilddirektors Dmitrijs Pavlovs savā uzrunā pateicās Ušakovam, norādot, ka projekts par dārza tapšanu abās pilsētās atbalstīts jau no pirmsākumiem. Pavlovs pavēstīja, ka Erevānas dārzs ir viens no pirmajiem soļiem tālākai attīstībai un sadarbībai starp Rīgu un Erevānu.

Pēc uzrunām un savstarpējām apmaiņām ar atzinības rakstiem abu pilsētu mēri dārza teritorijā iestādīja koku, kas simbolizē divu pilsētu draudzīgās attiecības.

Erevānas dārza platība ir 3759 kvadrātmetri. Dārzā iekārtots bērnu rotaļlaukums, kura segums izveidots saules formā, kas simbolizē Armēnijas tautas sirsnību un cieņu pret ģimenes vērtībām. Dārza plānošanas pamatā izmantotas Erevānas kontūru robežas, bet dārza celiņos un citos labiekārtojuma priekšmetos pielietoti Armēnijas nacionālie elementi. Savukārt apzaļumošanas robežai noteikta plūstoša līnija, kas atgādina Armēnijas upes.

Teritorijas tehnisko projektu finansēja armēņu uzņēmēji, bet projekta finansēšanu nodrošināja Rīgas dome.  Projekta arhitektes ir Olga Krilova un Jevgēnija Kostina, konsultante - ainavu arhitekte Olga Gerasimova. Nākamā gada pavasarī Erevānas dārzā plānots uzstādīt dekoratīvas skulptūras.

Informācija: TVNET

Citi raksti

Skatīt visus

Bērna zīmējums

17.06.2024.

RĪGAS MEŽI sadarbībā ar Ziedoņa muzeju izsludina Krāsaino pasaku atstāstu un zīmējumu konkursu

SIA “Rīgas meži” sadarbībā ar Ziedoņa muzeju aicina bērnus piedalīties Krāsaino pasaku atstāstu un zīmējumu konkursā. Tajā jo īpaši tiek aicināti piedalīties Rīgas dažādu apkaimju un biedrību...

Pieci cilvēki stāv pie plāksnes uz molberta, blakus plīvo karogs, fonā ēka

20.05.2024.

RĪGAS MEŽI atklāj galvaspilsētas krāsainās puķu dobes

“Krāsainas kā pasakas būs šīs vasaras Rīgas puķu dobes, kuras veido SIA “Rīgas meži” darbinieki,” to 2024. gada vasaras puķu dobju atklāšanas pasākumā 20. maijā “Krāsainā pirmdiena” uzsvēra...

Rīgas mežu logo

17.05.2024.

RTU arhitektūras studenti izstrādā idejas ilgtspējīgai RĪGAS MEŽU teritorijas attīstībai Mangaļsalā

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) arhitektūras studenti, atsaucoties SIA “Rīgas meži” aicinājumam, izstrādā ilgtspējīgas attīstības priekšlikumus uzņēmuma īpašumā esošās Mangaļsalas teritorijai,...