Rātslaukumā notikusi preses konference par vēsturiskajām auto sacensībām „Dzintara Volga”

Šā gada 13. jūnijā plkst. 17.00 Rātslaukumā tika rīkota preses konference, kas veltīta padomju laiku auto sacensībām „Dzintara Volga”, kuras notiks kultūras un atpūtas parkā „Mežaparks”.

Foto: I.Zihmanis

Preses konferencē piedalījās Latvijas „Dzintara Volgu” braucēji, SIA „Rīgas meži” vadība un Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Fotogalerija: "Dzintara Volgas" preses konference Rātslaukumā

 „Mežaparkā” jau trešo gadu norisinās antīko automobiļu šovs un sacensības „Dzintara Volga”, kas savulaik bija vienas no prestižākajām auto sacensībām bijušajā Padomju Savienībā un pulcēja desmitiem tūkstošu skatītāju. Pirmās „Dzintara Volgas” sacensības notika 1963. gadā un norisinājās tieši „Mežaparkā”. Šogad pasākums solās būt vēl aizraujošāks un piepildīts ar adrenalīnu, jo „Dzintara Volgai” aprit 50 gadi!

 Preses konferences laikā pasākuma organizatori pastāstīja par šī gada „Dzintara Volgas” sacensībām „Mežaparkā” 15. jūnijā, pasākuma norisi un aktivitātēm, kas tiek organizētas par godu „Dzintara Volgas” 50. gadskārtai. Klātesošie varēja tikties ar „Dzintara Volgas” sacensību dalībniekiem.

 Rīgas domes priekšsēdētājs, kurš tika aicināts piedalīties konferencē, pastāstīja par sacensību kultūrvēsturisko nozīmi. Savukārt biedrības „Dzintara Volga” valdes priekšsēdētājs Māris Ozoliņš pastāstīja par šī gada „Volgu” sacensību norisi. Bet SIA „Rīgas meži” pārstāvji pastāstīja par „Dzintara Volgas” sacensību pirmsākumiem un to vēsturisko saikni ar „Mežaparku”.  

 Konferencē tika aicināti piedalīties Latvijas slavenākie „Dzintara Volgas” sacensību dalībnieki, kuri jau plkst. 16.00 preses konferences norises vietā izstādīja klātesošo apskatei savas sacīkšu automašīnas. Leģendāro un vērienīgāko padomju laiku autosacīkšu „Dzintara Volga” dalībnieces „Volgas” bija pieejamas visu interesentu apskatei līdz plkst. 18.00. Vēlāk mašīnas devās uz kultūras un atpūtas parku „Mežaparks”, kur paliks līdz 15. jūnijam, kad tiks dots starts vēsturisko auto sacīkšu 50 gadu jubilejas pasākumam.

 15. jūnijā „Dzintara Volga” autošova un sacensību laikā ikviens interesents „Mežaparka” Lielajā estrādē varēs vērot vēsturisko „Volgu” sacensības, aizraujošu mototriāla šovu un spilgtus deju priekšnesumus. Ar koncertprogrammu uzstāsies leģendārā grupa „Eolika”, kas savulaik iekaroja nedalītu Padomju Savienības republiku klausītāju mīlestību.

 Pirmo gadu „Dzintara Volgas” ietvaros norisināsies vēsturisko padomju laika spēkratu izstāde “Padomju sapnis”, kurā varēs apskatīt pašmāju kolekcionāru un entuziastu spēkratus, kas ražoti PSRS.

 Tāpat ikviens apmeklētājs varēs nofotografēties padomju laiku fotoateljē un pamieloties bufetē ar īstu kvasu, kūpinātām vistiņām un citiem padomju laiku gardumiem.

 Biļetes uz sacensībām Lielajā estrādē pieejamas „Biļešu Paradīzes” kasēs, bet pasākuma dienā – arī pie Lielās estrādes vārtiem Nr. 5. Biļešu cena: pieaugušajiem Ls 2,00, bērniem un pensionāriem – Ls 0,50.

 Plašāka informācija: www.rigasmezi.lv, [email protected]  

 

 

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai. Okera krāsas fons, labajā malā liels zvirbulis, kreisajā malā koku zari
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā piektdienā – Kronvalda parkā

Piektdien, 2024.gada 5.aprīlī plkst. 16.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Kronvalda parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” sestā Pavasara putnu...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai Esplanādē. Zaļš fons un labajā malā liels zvirbulis
Galerija

03.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā ceturtdienā, “Ēnu dienas” ietvaros, talka notiks Esplanādē

Ceturtdien, 2024.gada 4.aprīlī plkst. 10.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Esplanādes parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” piektā Pavasara putnu...