Plānota bīstamo papeļu izzāģēšana “Mežaparka” mežā un apkārtnē. Iedzīvotāji aicināti paust argumentētus viedokļus

“Rīgas meži” 2023.gada februāra vidū plānot uzsākt izzāģēt bīstamās papeles uzņēmuma apsaimniekotā kultūras un atpūtas parka “Mežaparks” mežā un starp Sarkandaugavas kapiem un dzelzceļu

Pagājušajā nedēļā uzņēmums klātienē iepazīstināja sabiedrību ar plānotajiem darbiem. Pasākuma dalībnieki atzinīgi novērtēja bīstamo papeļu nozāģēšanu, atzīmējot, ka koki ir kritiskā stāvoklī un tie nav estētiski pievilcīgi. Šo koku vidējais vecums ir ap 65 gadiem. Papeles apdraud apmeklētāju drošību un iedzīvotāju īpašumu. “Rīgas meži” saņēmuši arī Valsts meža dienesta sanitāro atzinumu un Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes saskaņojumu. 

Tāpat sabiedrība aicināta līdz piektdienas, 10.februāra plkst.17.00 sniegt argumentētus priekšlikumus un viedokļus par plānotajiem darbiem. To iespējams izdarīt, rakstot uz e-pastu [email protected] (temats “Mežaparka bīstamās papeles”) vai rakstot komentārus “Rīgas mežu” Facebook lapā pie ieraksta par bīstamajām papelēm: https://www.facebook.com/RigasMezi, vai kultūras un atpūtas parka “Mežaparks” Facebook lapā: https://www.facebook.com/parksmezhaparks, mirkļbirka: #BīstamāsPapeles.


Plakātu ar informāciju par bīstamo papeļu izzāģēšanu lūgums skatīt: https://ej.uz/2xdy.


Īsumā par plānotajiem darbiem:


Drošības nolūkos, papeļu zāģēšanas laikā, teritorijas būs nožogotas, kā arī pirms tam tiks izvietotas informatīvas norādes. Darbu laikā tiks izvērtēti arī citi papeļu teritorijās augošie koki, un nepieciešamības gadījumā tie tiks nozāģēti, lai ilgtermiņā veidotu veselīgu un stipru mežaudzi. Pēc papeļu nozāģēšanas plānota augsnes sagatavošana, lai 2024.gada pavasarī, sadarbībā ar iedzīvotājiem, iestādītu “Mežaparkam” tik raksturīgās priedītes. 

Pēc bīstamo papeļu nozāģēšanas plānots uzsākt meža kopšanu un ainavu veidošanu “Mežaparka” teritorijā starp veco slidotavu un Lielo bērnu rotaļu laukumu. 

Pērnā gada beigās, publiska iepirkuma rezultātā, pētījumu centrs “SKDS” veica sabiedrības aptauju par plānotajiem meža kopšanas un ainavu veidošanas darbiem “Mežaparka” mežā. Galvenie secinājumi: 78% atbalsta “Mežaparka” meža kopšanu un ainavu veidošanu; “Mežaparkā” pieņemamāks ir caurskatāms dažāda vecuma priežu mežs bez krūmiem (7 punktu skalā vidējais vērtējums: 5,43); lielākoties respondenti vēlētos, lai izcērt slimos / bīstamos kokus (76%).


Tāpat “Mežaparkā” pastāvīgi notiek bīstamo koku kopšana un zāģēšana gar celiņu un stigu malām, kuru tuvumā vairāk uzturas teritorijas apmeklētāji. Tāpat bīstamie koki regulāri tiek kopti citās uzņēmuma pārziņā esošajās teritorijās galvaspilsētā.


“Rīgas mežu” aprūpētais “Mežaparks” ir teju 400 ha liels. Šis mežs ir īpašs, jo tajā ir bagāta ekosistēma, liela bioloģiskā daudzveidība. Turklāt šis ir pilsētas mežs. Tāpat šī ir viena no vietām Latvijā, kurā ir visaugstākais dižkoku – priežu, īpatsvars.

Darbi “Mežaparkā” mežā ir svarīgi arī tādēļ, ka jūlijā te notiks liela daļa XXVII Vispārējo latviešu dziesmu un XVII Deju svētku pasākumu. Līdz ar to būtiski, lai vietas un to apkārtne, kur uzturēsies svētku dalībnieki un apmeklētāji, būtu sakopotas, atbrīvotas no bīstamajiem kokiem, drošas un estētiski pievilcīgas.


Iedzīvotāji un teritoriju apmeklētāji meža darbu laikā aicināti ievērot drošības prasības un pārvietošanās ierobežojumus!

 

Par “Rīgas meži”

SIA “Rīgas meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums. Tas rūpējas par 62 000 ha mežiem, 399 ha Rīgas parkiem un apstādījumiem (125 objekti), kā arī par kultūras un atpūtas parku “Mežaparks” (385 ha) un par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai.

Uzņēmumā ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava “Norupe” un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmums īsteno vides izglītības programmu “Zaļā klase”.

Uzņēmuma objekti un teritorijas atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.

Uzņēmums ievēro labas korporatīvās pārvaldības principus. “Rīgas meži” ieguvuši starptautiskus sertifikātus, kas apliecina videi draudzīgu, ekonomiski pamatotu, sociāli atbildīgu un ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu.

2021.gadā “Rīgas mežiem” Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. 2021.gada decembrī uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”.


2022.gadā “Rīgas meži” pirmo reizi uzņēmuma vēsturē piedalījās Ilgtspējas indeksā un ieguva Sudraba kategorijas balvu.


Papildinformācijai:

Ieva Bērziņa

“Rīgas meži”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

29215857

[email protected] 

www.rigasmezi.lv 

https://www.facebook.com/RigasMezi

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir Rīgas mežu misija, vīzija un vērtības. Balts fons un zaļi burti

18.04.2024.

Apstiprināta SIA "Rīgas meži" pirmā Ilgtspējīgas attīstības stratēģija

Lai nodrošinātu atbildīgu un pēctecīgu uzņēmuma pārvaldību un ilgtspējīgu attīstību, lai jaunā kvalitātē rūpētos par rīdziniekiem, galvaspilsētas viesiem un tās apkārtnes iedzīvotājiem, kā arī, lai...

Attēlā ir informācija par Rīgas mežu 2023.gada finanšu rādītājiem

17.04.2024.

2023. gads SIA "Rīgas meži" – turpinājums stabilai un ilgtspējīgai izaugsmei

SIA “Rīgas meži” 2023. gadā sekmīgi izpildīja budžetu un sasniedza īpašnieka jeb Rīgas domes noteiktos finanšu mērķus, nodrošinot uzņēmuma finanšu stabilitāti un ilgtspējīgu attīstību – liecina 15....

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

SIA "Rīgas meži" paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...