Pirmo reizi RĪGAS MEŽU Juglas mežniecībā, pie Ulbrokas, meža darbus veiks ar dabai saudzīgāku mazgabarīta tehniku

Attēlā ir mazgabarīta mežizstrādes tehnika - sarkans traktors un tas velk piekabi ar baļķiem. Apkārt ir mežs

Liekot lielāku akcentu uz dabai saudzīgākas tehnikas izmantošanu meža darbos, SIA “Rīgas meži” Juglas mežniecībā pirmo reizi pilotprojekta ietvaros mežizstrādi veiks ar mazgabarīta tehniku. Darbi notiks priežu audzē pie Ulbrokas, tos plānots uzsākt šajā nedēļā.

Salīdzinot ar ierasto pieeju, ar mazāku tehniku veiktie darbi ir dabai saudzīgāki, jo tā ir mazāka, vieglāka, ar labākām spējām manevrēt. Tā rezultātā iespējams nodrošināt arī labāku mežaudzes pakāpenisku (proporcionālu) attīstību. Turklāt mazgabarīta tehnika atstāj minimālu ietekmi uz zemsedzi un teju neatstāj rises. Pēc dažiem mēnešiem faktiski nav redzams, kur ir strādāts.

Attēlā ir plakāts par mežizstrādes darbiem ar dabai saudzīgāku mazgabarīta tehniku, kā arī teritorijas karte pie Ulbrokas un informācija par darbu mērķiem, veidu, laiku, platību, kā arī aicinājums ievērot piesardzību
1/4
Plakāts
Plakāts: "Rīgas meži"
Attēlā ir mazgabarīta mežizstrāde tehnika - sarkans traktors, tas atrodas uz sniegota meža ceļa, kreisajā pusē ir mežs
2/4
Gada sākumā mazgabarīta tehnika ieradusies Tīreļu mežniecībā, Jaunolaines pusē. Šonedēļ darbi plānoti Juglas mežniecībā, pie Ulbrokas
Foto: "Rīgas meži"
Attēlā ir mazgabarīta mežizstrādes tehnika - sarkans traktors un tas velk piekabi ar baļķiem. Apkārt ir mežs
3/4
Mazgabarīta tehnika strādā Tīreļu mežniecībā, Jaunolaines pusē
Foto: "Rīgas meži"
Attēlā ir mazgabarīta mežizstrādes tehnika - sarkans traktors. Apkārt ir mežs
4/4
Mazgabarīta tehnika strādā Tīreļu mežniecībā, Jaunolaines pusē
Foto: "Rīgas meži"

Darbu mērķi priežu audzē pie Ulbrokas:

  • uzlabot meža kvalitāti un augšanas apstākļus paliekošajiem kokiem, kā arī veicināt mežaudzes atjaunošanos. Tādēļ pamatā tiks cirsti bojāti, nekvalitatīvi, nomākti un slimi koki,

  • izveidot pievilcīgu meža ainavu, veicināt atpūtas iespējas iedzīvotājiem, kā arī saglabāt bioloģisko daudzveidību. 

Darbu veids: kopšanas cirte.

Darbu plānotais laiks: 2024.gada marts.

Platība: apm. 9 ha (pie Ulbrokas, Ropažu novadā, Juglas mežniecības Ķivuļu apgaitā, 261. un 239. kvartālu daļās).

Uzmanību: Darbu laikā lūgums būt piesardzīgiem un netuvoties tehnikai!

Šī meža kopšana pie Ulbrokas ir turpinājums iepriekš – 2021. gada beigās un 2022. gada sākumā veiktajiem darbiem. Tie notika atbilstoši uzņēmuma “Meža apsaimniekošanas plānam”, šai mežaudzei izstrādātajam ainavu dizaina plānam un pašvaldības teritorijas plānojuma funkcionālajam zonējumam.

Par mežizstrādes darbiem “Rīgas mežos”

Veicot mežizstrādi, “Rīgas meži” arvien lielāku uzmanību pievērš tam, lai darbi tiktu veikti pēc iespējas saudzīgāk dabai, kā arī efektīvāk.

Piemēram, gada sākumā darbi ar šo mazgabarīta tehniku jau veikti “Rīgas mežu” Tīreļu mežniecībā, Jaunolaines pusē. Rezultāti liecina, ka tie noritēja saudzīgāk pret dabu, operatīvāk, kā arī lietderīgāk no saimnieciskā viedokļa.

Savukārt “Rīgas mežu” apsaimniekotajā “Mežaparkā”, kur pašlaik notiek mežizstrāde, zari un kokmateriāli no meža uz celiņu malām tiek pievesti ar saudzīgāku mazgabarīta tehniku – “Dzelzs zirgu”.Par SIA “Rīgas meži”

SIA “Rīgas meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums. Tas rūpējas par 62 000 ha mežiem, 453 ha Rīgas parkiem un apstādījumiem, kā arī par 367 ha kultūras un atpūtas parku “Mežaparks” un par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai.

Uzņēmumā ir Juglas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava “Norupe” un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmumam ir vides izglītības centrs un programma “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS”.

Uzņēmuma objekti un teritorijas atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.

Uzņēmums ievēro labas korporatīvās pārvaldības principus. “Rīgas meži” ieguvuši starptautiskus sertifikātus, kas apliecina videi draudzīgu, ekonomiski pamatotu, sociāli atbildīgu un ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu.

2021.gadā “Rīgas mežiem” Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Tāpat 2021.gadā uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”.

2023.gadā “Rīgas meži” otro reizi uzņēmuma vēsturē piedalījās Ilgtspējas indeksā – ierindojās Zelta kategorijā, kā arī saņēma balvu “Ilgtspējas čempions” par straujāko izaugsmi Ilgtspējas indeksā.

Lai veicinātu klimatneitralitāti un aizsargātu dabu, 2023.gadā izveidots nodibinājums “Rīgas mežu fonds”. Šajā pašā gadā uzņēmums pievienojās iniciatīvai “Misija Nulle”, kā mērķis ir rūpēties par “Rīgas mežu” darbiniekiem, viņu veselību un drošību, kā arī parakstīja Latvijas Dažādības hartu.

Papildinformācijai:

Ieva Bērziņa

“Rīgas meži”, Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

29215857, [email protected]

www.rigasmezi.lv

https://www.facebook.com/RigasMezi

https://www.facebook.com/RigasDarziParki

https://www.facebook.com/EkVidO2/

https://www.facebook.com/parksmezhaparks/

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir Rīgas mežu misija, vīzija un vērtības. Balsts fons un zaļi burti

18.04.2024.

Apstiprināta RĪGAS MEŽU pirmā Ilgtspējīgas attīstības stratēģija

Lai nodrošinātu atbildīgu un pēctecīgu uzņēmuma pārvaldību un ilgtspējīgu attīstību, lai jaunā kvalitātē rūpētos par rīdziniekiem, galvaspilsētas viesiem un tās apkārtnes iedzīvotājiem, kā arī, lai...

Attēlā ir informācija par Rīgas mežu 2023.gada finanšu rādītājiem

17.04.2024.

2023. gads uzņēmumā RĪGAS MEŽI – turpinājums stabilai un ilgtspējīgai izaugsmei

SIA “Rīgas meži” 2023. gadā sekmīgi izpildīja budžetu un sasniedza īpašnieka jeb Rīgas domes noteiktos finanšu mērķus, nodrošinot uzņēmuma finanšu stabilitāti un ilgtspējīgu attīstību – liecina 15....

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...