Piektdien Rīgā – 1.Baltijas Starptautiskā Vasaras puķu dobju festivāla noslēgums un galvaspilsētas skaistāko puķu dobju vērtēšana

Piektdien, 4.augustā, Rīgā notiks 1.Baltijas Starptautiskā Vasaras puķu dobju festivāla noslēgums, kā ietvaros norisināsies arī Rīgas skaistāko ziedaugu stādījumu vērtēšana un triju valstu laureātu apbalvošana. 

Festivāls tiek rīkots pēc “Rīgas mežu” iniciatīvas un tas no 2. – 4.augustam notiek Viļņā, Tallinā un Rīgā. Šajā laikā galvaspilsētu pārstāvji viesojas viens pie otra un katrā pilsētā kopīgi vērtē skaistākos vasaras ziedaugu stādījumus.

4.augustā žūrijas dalībnieki no Baltijas galvaspilsētu uzņēmumiem, kas apsaimnieko apstādījumus – SIA “Rīgas meži”, “Vilniaus miesto parkai” un “Kadrioru park”, kā arī no pašvaldībām, vērtēs desmit skaistākās Rīgas vasaras dobes. Tās veidojuši un kopj uzņēmuma daļas “Dārzi un parki” dārznieki un speciālisti. Savukārt 2.augustā dobju vērtēšana notiks Viļņā, bet 3.augustā – Tallinā.


Vasaras ziedaugu stādījumi visās galvaspilsētās tiks vērtēti četrās kategorijās: dizains; radošums un inovācijas; apsaimniekošana; galvenā balva jeb Grand Prix.


Savukārt iedzīvotāju simpātiju balvu katrā pilsētā saņems dobe, kura ieguvusi vislielāko balsu skaitu interneta balsojumā. Par skaistākajām Rīgas dobēm iespējams nobalsot līdz piektdienas, 4.augusta plkst. 8.00 no rīta, Rīgas dārzu un parku Facebook lapā: https://ej.uz/py93. Šeit ievietotas desmit Rīgas Vasaras puķu dobju foto kolāžas. Lai nobalsotu par sev tīkamāko dobi, pie tās jāspiež “Like”, “Love” vai “Care” emocijzīme. Balsojumu Facebook iespējams atrast, meklējot arī mirkļbirkas #VasarasPuķuDobes2023 un #PuķuDobjuBalsojums.


Mediju pārstāvji aicināti piedalīties Vasaras puķu dobju pasākumā Rīgā! Sīkāka informācija par iespējamo dalību, tālrunis: 29110062. Publicitātes nolūkos pasākuma laikā paredzēts fotografēt un filmēt.

Plānotā Rīgas dobju vērtēšanas gaita (iespējamas izmaiņas laika grafikā, precizēšanai lūgums zvanīt: 29110062):


Par SIA “Rīgas meži”

SIA “Rīgas meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums. Tas rūpējas par 62 000 ha mežiem, 446 ha Rīgas parkiem un apstādījumiem, kā arī par 367 ha kultūras un atpūtas parku “Mežaparks” un par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai.


Uzņēmumā ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava “Norupe” un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmumam ir vides izglītības centrs un programma “EkVidO2” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS”.

Uzņēmuma objekti un teritorijas atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.


Uzņēmums ievēro labas korporatīvās pārvaldības principus. “Rīgas meži” ieguvuši starptautiskus sertifikātus, kas apliecina videi draudzīgu, ekonomiski pamatotu, sociāli atbildīgu un ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu.


2021.gadā “Rīgas mežiem” Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Tāpat 2021.gadā uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”.


2023.gadā “Rīgas meži” otro reizi uzņēmuma vēsturē piedalījās Ilgtspējas indeksā – ierindojās Zelta kategorijā, kā arī saņēma balvu “Ilgtspējas čempions” par straujāko izaugsmi Ilgtspējas indeksā.


Lai veicinātu klimatneitralitāti un aizsargātu dabu, 2023.gadā izveidots nodibinājums “Rīgas mežu fonds”. Šajā pašā gadā uzņēmums pievienojās iniciatīvai “Misija Nulle”, kā mērķis ir rūpēties par “Rīgas mežu” darbiniekiem, viņu veselību un drošību

 

Papildinformācijai:

Ieva Bērziņa

“Rīgas meži”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

29215857

[email protected]

www.rigasmezi.lv

https://www.facebook.com/RigasDarziParki

https://www.facebook.com/RigasMezi

https://www.facebook.com/EkVidO2/

https://www.facebook.com/parksmezhaparks/

Citi raksti

Skatīt visus

Pieci cilvēki stāv pie plāksnes uz molberta, blakus plīvo karogs, fonā ēka

20.05.2024.

RĪGAS MEŽI atklāj galvaspilsētas krāsainās puķu dobes

“Krāsainas kā pasakas būs šīs vasaras Rīgas puķu dobes, kuras veido SIA “Rīgas meži” darbinieki,” to 2024. gada vasaras puķu dobju atklāšanas pasākumā 20. maijā “Krāsainā pirmdiena” uzsvēra...

Rīgas mežu logo

17.05.2024.

RTU arhitektūras studenti izstrādā idejas ilgtspējīgai RĪGAS MEŽU teritorijas attīstībai Mangaļsalā

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) arhitektūras studenti, atsaucoties SIA “Rīgas meži” aicinājumam, izstrādā ilgtspējīgas attīstības priekšlikumus uzņēmuma īpašumā esošās Mangaļsalas teritorijai,...

16.05.2024.

RĪGAS MEŽI uzsāk meža kopšanu Juglas mežniecībā, Ropažu novadā, pie Skuķīšiem

2024. gada maija otrajā pusē SIA “Rīgas meži” sāks ainaviski vērtīgu jeb rekreācijas teritoriju veidošanu un meža kopšanu meža masīvā Juglas mežniecībā, Ropažu novadā, pie Skuķīšiem (starp Tumšupi...