Pasniegta Meža nozares gada balva "Zelta Čiekurs 2011"

2012.gada 3.februārī Mežaparka Lielās estrādes telpās tika godināti meža nozares izcilākie ļaudis. „Zelta čiekurs” ir augstākā atzinība par sasniegumiem meža nozarē. Fotogalerija: Zelta Čiekura 2011 pasniegšanas ceremonija

Gada balvas ieguvēji saņēma lielo „Zelta čiekuru”, savukārt pārējiem laureātiem tika pasniegts mazais „Zelta čiekuriņš”.

„Zelta čiekuru” par mūža ieguldījumu zemkopības ministre Laimdota Straujuma pasniedza pedagogam Viesturam Baham, mežsaimniekam Uldim-Georgam Gavrilovam, mežsaimniekam Arnim Gertneram, mežsaimniekam Lucijanam Vugulim un mežzinātniekam Pēterim Zālītim.

Savukārt par ieguldījumu sabiedrības izglītošanā laureāti ir meža īpašnieks Aivars Bergmanis, Meža konsultāciju pakalpojumu centra Madonas-Cēsu nodaļas vadītāja Mairita Bondare un AS „Latvijas Finieris” Personāla attīstības dienesta direktore Anda Būmane. Balvu „Zelta čiekurs” meža īpašniekam Aivaram Bergmanim pasniedza Saeimas deputāts Jānis Dūklavs.

Laureāti par ilgtspējīgu saimniekošanu ir meža īpašnieki Guntis Ezis, Jānis Kebbe un Raimonds Mežaks. Balvu „Zelta čiekurs” meža īpašniekam Jānim Kebbem no Vidzemes augstienes pasniedza Saeimas deputāts, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārais sekretārs Einārs Cilinskis.

Meža nozares Gada balvu „Zelta čiekurs” par inovatīvu uzņēmējdarbību laureātus SIA „Krauzers”, SIA „Ošukalns” un SIA „Valmieras Mēbeles” sveica Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis. Balvu „Zelta čiekurs” saņēma SIA „Ošukalns”.

Kā koks no maza stādiņa, meža nozare ir stabili iesakņojusies un izaugusi par nozīmīgu industriju - vienu no Latvijas neatkarības balstiem. Meža nozare ir vienīgā nozare ar pozitīvu eksporta - importa bilanci. Pagājušais gads parādīja nozares spēku - kopējā eksportētās produkcijas vērtība 2011.gadā sasniegusi augstāko vērtību Latvijas neatkarības 20 gados – 1.15 miljardus latu.

Meža nozares gada balvas pasniegšanas ceremonija kļuvusi par tradīciju, šogad to pasniedz jau astoto reizi. „Zelta čiekurs” sevī iemieso vienkāršību, atvērtību un Latvijas meža skaistumu - nav precīzāka apzīmējuma cilvēka mīlestībai pret mežu, tāpat kā nav labākas balvas, lai atalgotu cilvēka darbu Latvijas meža labā.

______________________________

Informāciju sagatavoja
Māra Mīkule
Meža departaments
Meža nozares atbalsta un stratēģijas nodaļa
Meža dienu komitejas sekretariāts
tālr. 67027553

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir informācija par Rīgas mežu 2023.gada finanšu rādītājiem

17.04.2024.

2023. gads uzņēmumā RĪGAS MEŽI – turpinājums stabilai un ilgtspējīgai izaugsmei

SIA “Rīgas meži” 2023. gadā sekmīgi izpildīja budžetu un sasniedza īpašnieka jeb Rīgas domes noteiktos finanšu mērķus, nodrošinot uzņēmuma finanšu stabilitāti un ilgtspējīgu attīstību – liecina 15....

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai. Okera krāsas fons, labajā malā liels zvirbulis, kreisajā malā koku zari
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā piektdienā – Kronvalda parkā

Piektdien, 2024.gada 5.aprīlī plkst. 16.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Kronvalda parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” sestā Pavasara putnu...