Par turpmāko kārtības un drošības nodrošināšanu Enduro takā

Lai uzlabotu kārtību un drošību “Rīgas Mežu” pirmajā Enduro takā un tās apkārtnē, kā arī, lai pasargātu Pierīgas mežu dabas daudzveidību no nesakcionētām darbībām, uzņēmums ar partneriem – Ropažu novadu, Sporta kompleksu “333” un motobraucējiem, vienojies par turpmāko rīcību.

Iesaistītās puses atzina, ka Enduro takas filozofija ir laba un attīstāma. Taču sākotnēji plānotā  iecere – izveidojot taku un cerot, ka citu mežu moto noslodze mazināsies, nav pilnībā īstenojusies. Šobrīd, takas izveidošanas dēļ, ir būtiski palielinājusies Silakroga, Mucenieku un Zaķumuižas mežu noslodze, kas ietekmē apkārtnes iedzīvotāju labbūtību, apkārt esošo meža ceļu infrastruktūru un meža ekosistēmu.

Nekārtības Enduro takā  un tās apkārtnē konstatējuši gan “Rīgas Mežu” darbinieki un fiksējušas video novērošanas kameras, gan pašvaldības pārstāvji, kā arī saņemtas sūdzības no iedzīvotājiem, norādot uz motobraucēju bieži vien nepieņemamo uzvedību. Tas liecina par saspīlēto komunikāciju starp motobraucējiem un citiem meža apmeklētājiem šajā teritorijā.

Turpmākie soļi, lai uzlabotu kārtību un drošību Enduro takā un tās apkārtnē:

“Rīgas Meži” piekrīt motobraucējam un vienam no Enduro takas izveides partneriem – Mārtiņam Silam, ka Pierīgas mežiem moto noslodze pēdējo gadu laikā ir vairākkārtīgi palielinājusies. Tādēļ svarīgi informēt un izglītot motobraucējus par nosacījumiem, kādi jāievēro, braucot pa mežu.

Tāpat svarīgi sabalansēt: no vienas puses – motobraucēju intereses / vēlmes un meža iespējas, bet no otras puses – faktu, ka tieši Pierīgas mežos ir ļoti nozīmīgi dabas, jo īpaši putnu biotopi (liegumi).

“Rīgas Meži” atkārtoti aicina motobraucēju saimi – Enduro takā pie Sporta kompleksa “333” braukt TIKAI pa marķēto taku! Citus meža ceļus, takas, brauktuves atstājiet atpūtniekiem, nūjotājiem, skrējējiem un vecākiem ar bērnu ratiņiem! Vai, ja nākas tās šķērsot, ievērot savstarpēju sapratni un pietāti pret dabu!

Takas lietošanas noteikumi pieejami: ŠEIT (https://bit.ly/2ZxeaRE) vai “Rīgas Mežu” Facebook, tēmturis #EnduroTakas.

“Rīgas Meži” uzsver: “Šī taka ir mūsu kopējs projekts ar motobraucēju saimi! No tā, kā šī taka tiks izmantota, būs atkarīga arī citu Enduro taku izveide un attīstība! Pateicamies par sapratni un sadarbību!”

“Rīgas Meži” apņemas turpināt atsaukties konstruktīviem un argumentētiem ierosinājumiem par uzlabojumiem marķējumā u.c. informatīvajā nodrošinājumā. Tas vairotu izpratni par takas un tās apkārtnes teritorijas izmantošanas mērķiem.

Par SIA “Rīgas Meži”

SIA “Rīgas Meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums, kas apsaimnieko galvaspilsētai piederošos mežus, dārzus un parkus. Rīga ir lielākā Eiropas pilsēta – mežu īpašniece un viena no lielākajām mežu īpašniecēm Latvijā. 

“Rīgas Mežiem” ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmums īsteno vides izglītības programmu “Zaļā klase”; “Rīgas Mežu” pārziņā ir arī kultūras un atpūtas parks “Mežaparks”. 

Uzņēmuma objekti atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.

Uzņēmums pārvalda 62 000 ha mežu, 306 ha dārzu, parku, skvēru un apstādījumu (116 objekti). “Rīgas Meži” rūpējas par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai. 

“Rīgas Meži” ievēro labas korporatīvās pārvaldības un ilgtspējas principus. Uzņēmumam ir FSC (Forest Stewardship Council) un PEFC (Programme of the Endorsement of Forest Certification) sertifikāti. Tie apliecina atbildīgu mežu apsaimniekošanu, kā arī to, ka mežu produkcija sabiedrībai sniedz sociālos, vides un ekonomiskos ieguvumus. 

2021.gada septembrī “Rīgas Mežiem” Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss.


Papildinformācijai:

Ieva Bērziņa

SIA “Rīgas Meži”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

Tālrunis: 29215857

E-pasts: [email protected]

www.rigasmezi.lv

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai. Okera krāsas fons, labajā malā liels zvirbulis, kreisajā malā koku zari
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā piektdienā – Kronvalda parkā

Piektdien, 2024.gada 5.aprīlī plkst. 16.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Kronvalda parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” sestā Pavasara putnu...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai Esplanādē. Zaļš fons un labajā malā liels zvirbulis
Galerija

03.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā ceturtdienā, “Ēnu dienas” ietvaros, talka notiks Esplanādē

Ceturtdien, 2024.gada 4.aprīlī plkst. 10.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Esplanādes parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” piektā Pavasara putnu...