Par šā gada Rīgas izteiksmīgāko puķu dobi atzīta ….. Kuldīgas un Slokas ielu krustojuma vasaras ziedu kompozīcija

SIA “Rīgas Meži” daļas “Dārzi un parki” dārznieki katru gadu jūlijā mērojas spēkiem, kuram izdevusies krāšņākā un videi atbilstošākā vasaras puķu dobe. Vairāk nekā 80 dobju, ziedu piramīdu un vāžu konkurencē par 2021.gada Rīgas izteiksmīgāko un krāšņāko atzīta Kuldīgas un Slokas ielu krustojumā esošā vasaras puķu dobe. Taču īpaši atzīmējams, ka visi stādījumi bija aizraujoši un ka karstajā un sausajā vasarā Rīgas dārznieki spēja nodrošināt atbilstošu kopšanu, tai skaitā laistīšanu. 

Dobes vērtē vairāk nekā 30 Rīgas dārzu un parku dārznieki, iecirkņu speciālisti, darbinieki, kā arī Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta pārstāvji, kuri puķu pilnziedā dodas iepazīt kolēģu veikumu. Pēc visu stādījumu apskates katrs speciālists aizklāti balso par trim dobēm, kas patikušas visvairāk.

Jūlijā vislabāk redzams, kā pilsētvidē jūtas izvēlētie augi un kā dobēs ieaugušas jaunienācēju šķirnes. Puķu mode katru gadu mainās. Tirgū ienāk aizvien jauni augi un šķirnes, kuras dārznieki vēlas izmēģināt arī Rīgas puķu dobēs.

Kopumā šogad apstādījumos iedēstīti vairāk nekā 70 tūkstoši stādu. Vienā dienā Rīgas dārznieki spēj iestādīt līdz 5 tūkstošiem stādu. Lielās dobes tiek dēstītas talkās, kad strādnieki jau agrās rīta stundās tiekas pie puķu dobes, pēc projekta skices uz zemes zīmē rakstus, pēc tam tos aizpildot ar stādiem. Tur vajag precizitāti un pacietību, daudz mietiņu un vairāki simti metru auklas.

Vasaras dobju veidošanas process ir garš, sarežģīts un laikietilpīgs. Proti, jau tagad tiek plānotas nākamā gada Rīgas apstādījumu ziedu un augu raksti. Rudenī audzētavās tiek pasūtīti stādi, kurus dārznieki saņem tūlīt pēc pavasara salnām. Visas Rīgas puķu dobes tiek apstādītas mēneša laikā.

 “Visas dobes ir skaistas,” saka “Rīgas Meži” valdes priekšsēdētāja Anita Skudra. “Šis pasākums ir unikāla pieredzes apmaiņa. Ir tīkami vērot, kā dārznieki pie puķu dobes pārrunā un argumentē, kurš stāds pilsētvidei un ir atbilstošāks un kurš sausumu un karstumu pārcieš grūtāk. Dārzniekiem un audzētājiem ir jāsanāk kopā un jāmainās ar padomiem un viedokļiem. Tikai tā var tapt krāšņākie Rīgas dārzu un parku apstādījumi.”

Uzvaras parka dārzniece Daiga Seņkāne šovasar īpaši uzteic apstādījumu laistītājus: “Tā ir īpaša māksla, pietiekami un nesteidzīgi apliet augus. Tas bija grūts uzdevums šajā laikā, kad gribējās visu apliet pēc iespējas vairāk un ātrāk.”

Ikgadējā vasaras puķu dobju apgaita ir starts jaunam darba cēlienam. Labākie šā gada risinājumi un pieredzes tiks izmantotas nākamgad, taču citur augu kompozīcijas mainīsies radikālāk.Balsojuma rezultāti:

1.vieta: dobe Slokas un Kuldīgas ielu krustojumā,

2.vieta: Uzvaras parka lielā dobe un Mežaparka dobes,

3.vieta: Līvu laukuma dobes.

Tālāk seko Ziedoņdārza, Operas un citas dobes.

Kuldīgas un Slokas ielas krustojuma dobes sugas un šķirnes:

Parastais rīcins “Carmencita Rose”,

Dienvidamerikas verbēna “Violetta”,

Dārza dālija “Mystic Sparkler”,

Blūma skaistnātrīte “Copa Copper”, “Solento Lime”,

Divplūksnu kosmeja “Apollo White’,

Dārza dālija “Melody Allegro”,

Ilgziedu begonija “Eurovision Rose”,

Enģeļlapu krustaine “Angel Wings”.

Jaukts stādījums, atbilstoši ziedaugu augstumam.

 

Anitra Tooma

“Rīgas Meži”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

Tālrunis: +371 29262454

E-pasts: [email protected]

www.rigasmezi.lv

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir Rīgas mežu misija, vīzija un vērtības. Balts fons un zaļi burti

18.04.2024.

Apstiprināta SIA "Rīgas meži" pirmā Ilgtspējīgas attīstības stratēģija

Lai nodrošinātu atbildīgu un pēctecīgu uzņēmuma pārvaldību un ilgtspējīgu attīstību, lai jaunā kvalitātē rūpētos par rīdziniekiem, galvaspilsētas viesiem un tās apkārtnes iedzīvotājiem, kā arī, lai...

Attēlā ir informācija par Rīgas mežu 2023.gada finanšu rādītājiem

17.04.2024.

2023. gads SIA "Rīgas meži" – turpinājums stabilai un ilgtspējīgai izaugsmei

SIA “Rīgas meži” 2023. gadā sekmīgi izpildīja budžetu un sasniedza īpašnieka jeb Rīgas domes noteiktos finanšu mērķus, nodrošinot uzņēmuma finanšu stabilitāti un ilgtspējīgu attīstību – liecina 15....

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

SIA "Rīgas meži" paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...