Par “Rīgas Mežu” vides izglītības programmas “Zaļā klase” pavasara putnu būrīšu pasākumiem plaša skolēnu un apkaimju iedzīvotāju interese

“Rīgas Mežu” vides izglītības programmas “Zaļā klase” šī pavasara četri putnu būrīšu pasākumi guva plašu skolēnu un Rīgas apkaimju iedzīvotāju interesi. Tajos pulcējās vairāk nekā 100 cilvēki. Talkās izgatavotas aptuveni 100 putnu mītnes, kā arī pasākumu dalībnieki iepazīstināti ar pareizu putnu būrīšu tīrīšanu, izgatavošanu un izvietošanu. Papildus talkām uzņēmuma darbinieki “Rīgas Mežu” teritorijās iztīrījuši un izvietojuši teju 1200 būrīšus.

Kā atzīst “Rīgas Mežu” dabas un vides aizsardzības speciālists Edmunds Račinskis, šādi pasākumi palīdz cilvēkiem gūt izpratni par pareizu putnu māju kopšanu, izgatavošanu un izlikšanu dabā: “Putnu būrīšu meistarošana pavasarī daudziem kļuvusi par iemīļotu nodarbi. Taču ne visi zina, ka par zīlītēm vai mušķērājiem izlikto namiņu ir jārūpējas, reizi gadā to iztīrot. Netīrītā būrī putniem ar laiku pietrūkst vietas jaunu ligzdu vīšanai, tur krājas mitrums un var savairoties dažādi parazīti. Būrīšu tīrīšana nodrošina to ilgtspēju – regulāri koptas putnu mājas kalpo vismaz piecus gadus.”

Lai nodrošinātu putniem papildu ligzdošanas vietas un novērstu kaitēkļu vairošanos, “Rīgas Meži” uzņēmuma apsaimniekotajās teritorijās ik gadu tīra un labo esošos būrīšus, kā arī uzstāda jaunus. Šogad uzņēmuma darbinieki sakopuši esošos un izlikuši dabā teju 1200 jaunas putnu mājvietas.


Ligzdošanas sezona daudziem dobumperētāju putniem sākas jau aprīlī. Tādēļ “Rīgas Meži” aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem un savlaicīgi sakopt putnu būrīšus, lai tie atkal varētu kļūt par drošu un patīkamu mājvietu lidotājiem.  


Par “Zaļās klases” punu būrīšu pasākumiem

Pirmais putnu būrīšu pasākums notika 22.februārī, kad vides izglītības programma “Zaļā klase” viesojās Valdemāra pamatskolā, Jumpravā. Skolēniem tika uzdāvinātas zīlīšu būrīšu sagataves, kas tapušas “Rīgas Mežu” darbnīcā no uzņēmuma teritorijās augušajiem kokiem. Pasākuma laikā bērni un skolotāji iepazinās ar svarīgiem padomiem, lai izveidotu putnu mājiņas, sagatavotu tās ligzdošanai un droši uzstādītu.

 

Turpinot pavasara aktivitātes, 11.martā tika organizēta “Zaļās klases” putnu būrīšu talka Kronvalda parkā. Tajā piedalījās Rīgas 21.vidusskolas 5.klases skolēni. Skola ir starptautiskā Ekoskolu projekta dalībniece un aktīvi iesaistās vides izglītības nodarbībās.

 

Nākamā putnu būrīšu talka norisinājās 19.martā Juglas mežā, kur no 2021.gada septembra norisinās meža ainaviskās kopšanas darbi. Vietās, kur veikti meža kopšanas darbi parasti tiek izvietoti papildu putnu būrīši, lai putniem netrūktu ligzdošanas vietu. Talka tika rīkota sadarbībā ar Juglas attīstības biedrību.

 

Noslēdzošais “Zaļās klases” putnu būrīšu sakopšanas un jaunu putnu namiņu meistarošanas pasākums norisinājās 26.martā kultūras un atpūtas parkā “Mežaparks”. Tajā piedalījās Mežaparka Attīstības biedrība.

 

 

 

Par SIA “Rīgas Meži”

SIA “Rīgas Meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums, kas apsaimnieko galvaspilsētai piederošos mežus, dārzus un parkus. Rīga ir lielākā Eiropas pilsēta – mežu īpašniece un viena no lielākajām mežu īpašniecēm Latvijā. 

 

“Rīgas Mežiem” ir Daugavas, Gaujas, Katrīnas, Rīgas un Tīreļu mežniecības, kā arī kokaudzētava un kokzāģētava “Norupe”. Uzņēmums īsteno vides izglītības programmu “Zaļā klase”; “Rīgas Mežu” pārziņā ir arī kultūras un atpūtas parks “Mežaparks”. 

 

Uzņēmuma objekti atrodas Rīgas un Jūrmalas pilsētu, kā arī Ādažu, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils un Siguldas novadu teritorijās.

 

Uzņēmums pārvalda 62 000 ha mežu, 399 ha dārzu, parku, skvēru un apstādījumu (125 objekti). “Rīgas Meži” rūpējas par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai. 

 

“Rīgas Meži” ievēro labas korporatīvās pārvaldības un ilgtspējas principus. Uzņēmumam ir FSC (Forest Stewardship Council) un PEFC (Programme of the Endorsement of Forest Certification) sertifikāti. Tie apliecina atbildīgu mežu apsaimniekošanu, kā arī to, ka mežu produkcija sabiedrībai sniedz sociālos, vides un ekonomiskos ieguvumus. 

 

2021.gada septembrī “Rīgas Mežiem” Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Savukārt 2021.gada decembrī uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”.

 

 

Papildinformācijai:

Ieva Bērziņa

SIA “Rīgas Meži”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

Tālrunis: 29215857

E-pasts: [email protected]

Citi raksti

Skatīt visus

Sarunu festivāla LAMPA plakāts

18.06.2024.

RĪGAS MEŽI sarunu festivālā LAMPA aicina uz diskusiju “Vai var pārdot svaigu gaisu?”

“Koksne mežā nav vienīgā vērtība! Atbildīgs meža apsaimniekotājs plāno un uztur arī citas dabas vērtības, no kurām ir vai nākotnē būs iespējams nopelnīt,” tā apgalvo SIA “Rīgas meži” valdes...

Bērna zīmējums

17.06.2024.

RĪGAS MEŽI sadarbībā ar Ziedoņa muzeju izsludina Krāsaino pasaku atstāstu un zīmējumu konkursu

SIA “Rīgas meži” sadarbībā ar Ziedoņa muzeju aicina bērnus piedalīties Krāsaino pasaku atstāstu un zīmējumu konkursā. Tajā jo īpaši tiek aicināti piedalīties Rīgas dažādu apkaimju un biedrību...

Pieci cilvēki stāv pie plāksnes uz molberta, blakus plīvo karogs, fonā ēka

20.05.2024.

RĪGAS MEŽI atklāj galvaspilsētas krāsainās puķu dobes

“Krāsainas kā pasakas būs šīs vasaras Rīgas puķu dobes, kuras veido SIA “Rīgas meži” darbinieki,” to 2024. gada vasaras puķu dobju atklāšanas pasākumā 20. maijā “Krāsainā pirmdiena” uzsvēra...