Paplašina rekreācijas pakalpojumu klāstu “Rīgas meži” apsaimniekojamās teritorijās

 SIA “Rīgas meži” sadarbībā ar nevalstiskajām organizācijām un valsts un pašvaldību institūcijām paplašina ar cilvēku aktīvo atpūtu saistītu pakalpojumu pieejamību uzņēmuma apsaimniekojamās teritorijās – Mangaļsalā un Biķernieku mežā.

 Mangaļsalā esošie bunkuri ir unikāla vieta Rīgā un Eiropas mērogā – vēl neizzināta un daudziem pat nezināma. Šeit var atrast dažādu gadsimtu militārās būves - Krievijas impērijas bunkurus (1874-1912), Latvijas brīvvalsts laika dotus (1927), padomju gadu munīcijas noliktavas un citu interesantus objektus.

 “Rīgas mežu” apsaimniekojamie Mangaļsalas objekti ir brīvi pieejami apmeklētājiem, bet biedrība “Mangaļsalas mantojums”, kura nodarbojas ar Mangaļsalas militāro būvju sakopšanu un vēstures izzināšanu, par nelielu samaksu rīko izzinošas ekskursijas, kurās iepazīstina Mangaļsalas apmeklētājus par pussalā esošo militāro būvju vēsturi un to nozīmi Rīgas pilsētas attīstībā, kā arī stāsta par dabas parku ''Piejūra'', izglītojot sabiedrību par šīs vietas unikālajām dabas vērtībām, neizzināto militāro vēsturi un šo vērtību saglabāšanu.

 Izzinošās pastaigas garums ir apmēram 12 kilometri un paredzamais ilgums 4 stundas. Pieteikšanās: [email protected]; facebook.com/armybunker; 29436526. Sadarbībā ar “Rīgas mežiem” biedrības iecere ir drīzumā izveidot informatīvo centru un tikšanās vietu ekskursijām. Bez tematisko pārgājienu vadīšanas biedrība rīko arī dažādas talku aktivitātes, iesaistoties Mangaļsalas apkārtnes sakopšanā, vēsturiskā mantojuma saglabāšanā.

 Savukārt Biķernieku mežs tiks iekļauts Garās distances pārrobežu pārgājienu maršrutā "Mežtaka" ("The Forest Trail"), sadarbībā ar Rīgas plānošanas reģionu izvietojot attiecīgus informatīvus stendus, kuros būs informācija par naktsmītnēm, ēdināšanas iestādēm un transporta pakalpojumiem maršrutā, ceļvedis un online resursi par maršrutu. 

 Projekta mērķis ir izveidot marķētu garās distances pārgājienu maršrutu, kas 1050 km garumā vijas cauri Latvijas un Igaunijas mežiem, no Rīgas līdz pat Tallinai. Mežtaka sāksies Rīgā, Latvijā ies cauri Gaujas nacionālajam parkam, Ziemeļgaujai un Veclaicenei. Igaunijā turpināsies cauri Setu zemei, gar Peipusa ezeru un tālāk pa Ziemeļigaunijas kastu - līdz Tallinai. Mežtakas 1050 km maršruts tiks sadalīts 50 atsevišķos vienas dienas gājiena posmos pa mazliet vairāk nekā 20 km dienā. Mežtaka iekļaus visus Baltijas valstīm raksturīgākos mežu tipus un savvaļas dabas elementus.

 Mežtaka joprojām tiek veidota, tieši šobrīd noris tās marķēšana dabā. Vairāk informācijas: https://baltictrails.eu/lv/forest

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai. Okera krāsas fons, labajā malā liels zvirbulis, kreisajā malā koku zari
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā piektdienā – Kronvalda parkā

Piektdien, 2024.gada 5.aprīlī plkst. 16.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Kronvalda parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” sestā Pavasara putnu...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai Esplanādē. Zaļš fons un labajā malā liels zvirbulis
Galerija

03.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā ceturtdienā, “Ēnu dienas” ietvaros, talka notiks Esplanādē

Ceturtdien, 2024.gada 4.aprīlī plkst. 10.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Esplanādes parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” piektā Pavasara putnu...