Notiks “Rīgas Mežu” vasaras puķu dobju parāde un skaistākās dobes noteikšana

SIA “Rīgas Meži” daļas “Dārzi un parki” dārznieki katru gadu vasaras puķu dobju parādē mērojas spēkiem, kuram izdevusies skaistākā un videi atbilstošākā dobe. Šogad vasaras puķu dobju parāde notiks ceturtdien, 18.augustā, no plkst.9.00 līdz orientējoši plkst.14.00 un tajā “sacentīsies” aptuveni 15 dobes. Vispirms tiks vērtēti “Rīgas Mežu” veidotie un aprūpētie apstādījumi Pārdaugavā, pēc tam – pilsētas centrā un noslēgumā – Uzvaras parkā. Pasākuma noslēgumā dārznieki un puķu audzētāji aizklātā balsojumā noteiks šā gada izcilāko vasaras puķu dobi.

Mediju ievērībai:

Uz “Rīgas Mežu” vasaras puķu dobju parādi aicināti mediju pārstāvji! Lūgums pieteikties: [email protected] vai 29110062 (vēlams – līdz trešdienas, 17.augusta plkst.18.00).

Rīga jau gadiem lepojas ar “Dārzu un parku” darbinieku veidotajām greznajām vasaras ziedu kompozīcijām. “Lai nodrošinātu kvalitāti un sacensību garu, katru gadu notiek vasaras puķu dobju vērtēšana, uz kuru ierodas uzņēmuma darbinieki, stādu piegādātāji un pašvaldības pārstāvji,” stāsta  “Rīgas Meži” daļas “Dārzi un parki” vadītāja Irisa Janevica.

Šogad vasaras puķu dobēs aug 169 sugu un šķirņu augi. Kopumā uzņēmums Rīgā iestādījis 52 155 stādu: visvairāk ir ‘Dark Red’ šķirnes balzamīņu un ‘Solento Lime’ skaistnātrīšu. Šajā vasarā pārmaiņas piedzīvojusi Latvijas Nacionālās operas un baleta ēkas partera dobe, tā kļuvusi ilgtspējīgāka un ar vietai raksturīgo reprezentatīvo tēlu. Šī dobe ir klasicisma stilā, ar cirptiem dzīvžogiem un ar katru gadu mainīgu košu un krāšņu puķu krāsu rakstu. Dobe ir gandrīz 180 m2 liela un tajā aug 3358 balzamīņu, begoniju un krustaiņu.

“Rīgas Mežu” pārziņā esošās vasaras puķu dobes un dekoratīvās vāzes projektē uzņēmuma ainavu arhitekte Ligita Tomiņa. Viņa stāsta: “Katrā dobē pa gadiem tiek mainītas ne tikai sugas un šķirnes, bet arī dobes stils un raksturs – ja vienu gadu tā bija ornamentāla, tad nākamajā gadā – brīvā stilā; ja pērn dobē ziedēja augi vēsos toņos, tad šogad – siltos. Aizvien vairāk domājam par dobju ilgtspēju. Tādēļ daļā puķu dobju aug arī ziemcietes un graudzāles, kuras papildina dažāda augstuma krūmiņi, un tikai daļā zied dažādu krāsu daiļās vasaras puķes. Es priecājos redzot, ka cilvēki apstājas pie puķu dobes un apbrīno augus,” piebilst L.Tomiņa.

Lielās dobes tiek dēstītas talkās, kad strādnieki jau agrās rīta stundās tiekas pie puķu dobes, pēc projekta skices uz augsnes zīmē rakstus, pēc tam tos aizpildot ar stādiem. Tam vajag precizitāti un pacietību, daudz mietiņu un vairākus simtus metru auklas.

Vasaras dobju veidošanas process ir garš, sarežģīts un laikietilpīgs. Proti, jau tagad tiek plānoti nākamā gada Rīgas apstādījumu ziedu un augu raksti. Rudenī audzētavām tiek pasūtīti stādi, kurus dārznieki saņem tūlīt pēc pavasara salnām. Visas Rīgas puķu dobes tiek apstādītas maijā.

Atgādinām, ka 2021.gada sezonā vasaras dobju parādē 1.vietā ierindojās dobe Slokas un Kuldīgas ielu skvērā / krustojumā, 2.vietā – Uzvaras parka lielā dobe un Mežaparka dobes, 3.vietā – Līvu laukuma dobes.


Par SIA “Rīgas Meži”

SIA “Rīgas Meži” ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums, kas apsaimnieko galvaspilsētai piederošos mežus, parkus un dārzus. Uzņēmums pārziņā ir 62 000 ha meži, 399 ha Rīgas parki un apstādījumi (125 objekti), kā arī kultūras un atpūtas parks “Mežaparks” (385 ha). “Rīgas Meži” rūpējas par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai.

Uzņēmums ievēro labas korporatīvās pārvaldības un ilgtspējas principus. Tam ir piešķirti starptautiskie sertifikāti, kas apliecina atbildīgu mežu apsaimniekošanu, kā arī to, ka mežu produkcija sabiedrībai sniedz sociālos, vides un ekonomiskos ieguvumus.

2021.gada septembrī "Rīgas Mežiem" Uzņēmumu reģistrā ir reģistrēts nacionālajai drošībai nozīmīgas komercsabiedrības statuss. Savukārt 2021.gada decembrī uzņēmums pievienojās biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un “CSR Latvia” iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”.

2022.gadā “Rīgas Meži” pirmo reizi uzņēmuma vēsturē piedalījās Ilgtspējas indeksā un ieguva Sudraba kategorijas balvu.

  

Papildinformācijai:

Agnese Korbe

SIA “Rīgas Meži”

Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa

29110062

[email protected]

https://www.facebook.com/RigasMezi

https://www.facebook.com/RigasDarziParki

Citi raksti

Skatīt visus

Attēlā ir logo - austoša saule uz kāpas fona, saulē ir trīs priežu silueti
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI paraksta līgumu par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu

Šodien, 2024. gada 4. aprīlī SIA “Rīgas meži” parakstīja līgumu ar SIA “Stiga RM” par kokzāģētavas “Norupe” pārdošanu. Pārdošanas process īstenots, ievērojot labas pārvaldības principus, saskaņā ar...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai. Okera krāsas fons, labajā malā liels zvirbulis, kreisajā malā koku zari
Galerija

04.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā piektdienā – Kronvalda parkā

Piektdien, 2024.gada 5.aprīlī plkst. 16.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Kronvalda parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” sestā Pavasara putnu...

Afiša Pavasara putnu būrīšu talkai Esplanādē. Zaļš fons un labajā malā liels zvirbulis
Galerija

03.04.2024.

RĪGAS MEŽI turpina Pavasara putnu būrīšu talkas. Šajā ceturtdienā, “Ēnu dienas” ietvaros, talka notiks Esplanādē

Ceturtdien, 2024.gada 4.aprīlī plkst. 10.00 SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Esplanādes parkā notiks uzņēmuma vides izglītības programmas “EkVidO” jeb “EKOLOĢIJA. VIDE. GAISS” piektā Pavasara putnu...